Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

2021 Xiaomi Cihazlarda Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir? | MIUI Font

Xiaomi Cihazlarda Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Xiaomi cihazlarda yazı tipi değiştirme işlemi oldukça kolay ve kısa sürede yapılabiliyor. Yazı tipi değiştirmek için yapılması gerekenleri madde madde anlatalım.

Xiaomi Temalara Giriş

Xiaomi Cihazımızın yazı tipini değiştirmek için öncelikle her Xiaomi telefonda bulunan temalar uygulamasına giriyoruz. Dilerseniz yazı tipi ayarlarından da yazı tipini değiştirebilirsiniz. Onun için bu yolu takip etmelisiniz: Ayarlar>Ekran Ayarları>Yazı Tipi Seçenekleri>Üç Nokta Simgesi. Üç nokta simgesine tıkladıktan sonra telefon sizi yine temalar uygulamasına yönlendirecektir. İsterseniz Yazı Tipi Seçenekleri ekranında cihazınızda yüklü olan yazı tiplerinden de seçim yapabilir ve yazı boyutlarını ayarlayabilirsiniz.

Xiaomi Temalar Uygulaması

Xiaomi Temalar uygulamasına girdikten sonra alt menüden fontlar butonuna tıklıyoruz. (Bazı cihazlarda bu butonun gözükmediği olabiliyor. Eğer sizde gözükmüyorsa bölge ayarlarından bulunduğunuz bölgeyi bir uzak doğu ülkesine ayarlamalısınız.) Butona tıkladıktan sonra telefon bizi mağazada bulunan yazı tiplerine yönlendiriyor. Burada dünyanın her yerinden tasarımcıların yüklediği sayısız yazı tipi seçeneği bulunuyor. Yukarıdaki arama çubuğundan spesifik bir yazı tipi için arama yapabilir, ya da sizin için önerilen fontlar arasından seçim yapabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, eğer telefonu Türkçe kullanıyorsanız, yanında TR ibaresi bulunan fontlar arasından seçim yapmanızdır. Aksi takdirde Türkçe karakterler klasik yazı tipinde gözükecektir.

Xiaomi Yazı Tipinin Uygulanması

Xiaomi Yazı Tipinin uygulanması Beğendiğiniz yazı tipini indirdikten sonra uygula diyoruz ve cihazı yeniden başlatıyoruz. Cihaz tekrar açıldıktan sonra yeni yazı tipinin uygulanmış olacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Instagram karanlık mod nasıl yapılır? 2020

Gördüğünüz gibi Xiaomi cihazlarda yalnızca 3 adımda yazı tipi değiştirilebiliyor. Siz de bu adımları takip ederek binlerce yazı tipi içerisinden seçiminizi yapıp, telefonunuza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Xiaomi Eski Yazı Tipine Nasıl Geri Dönülür?

Xiaomi Eğer eski yazı tipine geri dönme kararı aldıysanız, eski yazı tipine geri dönmek için iki yol bulunmakta. Birincisi yine Ayarlar>Ekran Ayarları>Yazı Tipi Seçeneklerine girdikten sonra eski yazı tipini seçebilirsiniz. Ya da temalar uygulamasına girdikten sonra profilim sekmesinden klasik temaya dönebilirsiniz. Bu yolla telefonunuz fabrika çıkış temasına dönecektir. Dolayısıyla yazı tipi de klasik yazı tipine geçecektir.

Xiaomi Eski Yazı Tipine Nasıl Geri Dönülür

Xiaomi Redmi 9T Artık Satışta, Özellikleri, Fiyatı, Nerede ÜretiliyorCevap bırakın