Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

2021’de iOS Uygulama Geliştirme için Bilinmesi Gereken 6 Trend

2021’de iOS Uygulama Geliştirme için Akılda Bilinmesi Gereken 6 Trend

Apple her yıl geliştiriciler, işletme sahipleri ve kullanıcılar şaşırtmayı başaran yeni özellikler geliştirmeyi başarıyor. Apple, kullanıcılar için yeni gadget’lar ve cihazlar veya bir iOS uygulama geliştirme şirketinin mükemmel uygulamalar geliştirmesine yardımcı olan en son araçlar ve teknolojiler olsun bunların bazıları. Bu yıl şirket, uygulama geliştirme alanına hakim olabilecek bazı heyecan verici özellikleri duyurdu. Sorunsuz bir iOS uygulama geliştirme deneyimi ve işletmeniz için sağlam bir uygulama arıyorsanız, izlemeniz gereken en son trendler burada.

Siri ve Yapay Zeka
Siri ve Yapay Zeka

Apple’ın 2021’de getireceği özellikler neler?

Siri ve Yapay Zeka (AI)

Yapay Zeka (Artifical Intelligence, AI), yazılım mühendislerinin ve teknoloji uzmanlarının yenilikçi zihinlerini başkalaştırarak bambaşka bir ufuk katıyor. Iron Man filmlerini izlemiş olabilirsiniz. Iron Man’in (Tony Stark’ın) kişisel yapay zeka asistanı neredeyse her şeyi yapabilen bir bilgisayar olan J.A.R.V.I.S., onun en iyi silahlarından biriydi. Apple kullanıcıları için Siriyi de J.A.R.V.I.S. te olduğu gibi kişilerin her türlü işini yapabilen kişisel bir asistana dönüştürmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bazı eksikliklerine rağmen SIRI günümüzde bile diğer cihazlar ve platformlarla alamayabileceğiniz şeylerin çoğunda size yardımcı olabiliyor.

Son zamanlarda Apple, iOS uygulama geliştiricileri için SiriKit’i başlattı. Bununla birlikte halen iOS ve WatchOS uygulamaları Siri ile yalnızca sesli komutları kullanarak çalışıyor. Bu entegrasyon kullanıcılar için çok büyük fayda sağladı. Yapılan entegrasyon ile cihazınızı kilitli ekranından erişebilir veya eller serbest kullanabilirsiniz. Zamandan tasarruf etmenizi sağlar ve işinizi verimli bir şekilde kolaylaştırır.

Ayrıca Bakınız.  Realme Watch özellikleri ve fiyatı
CoreML Nedir
CoreML Nedir

CoreML Nedir?

Apple’ın son zamanlarda başlattığı önemli trendlerden biri. Core Machine Learning (CoreML) ile Apple cihazlarında çapraz uygulamalar oluşturmak zahmetsiz hale geliyor. CoreML kullanarak gerçekten hızlı tepki veren uygulamalar oluşturabilirsiniz. Hızlı tepki veren uygulamalarla, bunların diğer sıradan iOS uygulamalarına kıyasla genellikle en hızlıları olduğunu kastediyoruz. Siri, QuickType ve diğer öğelerle doğru entegrasyon, CoreML’ye daha fazla beğeni ekleyebilir.

Artırılmış Gerçek AR Nedir?

ARKit 2 ile ilgili tüm bu yaygara nedir? Geliştiriciler onu milyonlarca iOS cihazına yüklediğinde, iOS’u Artırılmış Gerçekliğin gücünü deneyimlemek için gelişmiş ve devasa platformlardan biri haline getirdi. ARKit 2 ile yüz takibindeki iyileştirmeler gibi birçok değişikliği gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca size çevre dokulandırma, kaydetme ve harita yükleme olanağı sağlar. Ayrıca, bir sahnedeki 3B nesneleri algılamak için AR ve VR özelliklerini de kullanabilirsiniz.

Nesnelerin İnterneti IoT ve HomeKit Nedir?
Nesnelerin İnterneti IoT ve HomeKit Nedir?

Nesnelerin İnterneti IoT ve HomeKit Nedir?

Business Insider Intelligence araştırması, 2021 yılına kadar 24 milyardan fazla Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazı olacağını tahmin ediyor. IoT, özellikle HomeKit’in piyasaya sürülmesinden sonra iOS uygulama geliştirmesinin önemli bir parçası haline geldi. HomeKit, geliştiriciler için IoT cihazlarına bağlanan uygulamalar geliştirme konusunda oldukça faydalıdır.

Apple Pay ile güvenli ve kolay işlemler

Apple Pay, normal cüzdanınızın yerini alacak şekilde ayarlanmıştır. Evet, doğru duydunuz. Yepyeni Apple Pay ile tüm işlemleriniz için stressiz kalın. Mobil şarjlarınız veya kredi kartı faturalarınız olsun, Apple Pay, Apple kullanıcıları için ödemeyle ilgili tüm endişeler için tek durak çözümdür. Ayrıca Face ID, Touch ID ve şifre doğrulama ile güvenli ve güvenli bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Ayrıca artı noktası, kart bilgilerinizi App Pay hesabınıza kaydetmenize gerek olmamasıdır.

Güvenlik Protokolleri

Teknolojideki evrim ve ilerlemeden bu yana, güvenlik tüm insanlar için birincil endişe olmaya devam etti. Ayrıca, geliştiricilerin siber suçluların kullanıcıların özel bilgilerini hacklemesini ve kötüye kullanmasını önleyen uygulamalar geliştirmesine yardımcı olmak Apple için en önemli konulardan biri olmuştur.

Ayrıca Bakınız.  Samsung Galaxy S21 özellikleri ve fiyatı

Bunu akılda tutarak, Apple, yeni yayınlanan tüm iOS uygulamalarının güvenliğini sağlamak için ATS – App Transport Security’yi tanıttı. Güvenlik protokolleriyle, kullanıcıların verilerini çalmaktan veya diğer kötü niyetli etkinliklerden koruyan güvenli bir uygulama oluşturabilirsiniz.

Toplama

Bu makale, Apple tarafından bu yıl tanıtılan en son trendleri ve iyileştirmeleri aktarmaya çalışır. Artık bunları bildiğinize göre, iOS uygulama geliştirmede bunları kullanmanın ve işletme gelirinizi büyük ölçüde artıran bir uygulama oluşturmanın tam zamanı. Şirketiniz için etkileşimli bir iOS uygulaması oluşturmak için iş gereksinimlerinizi anlayabilen iOS uygulama geliştirme geliştiricileri kiralamak daha iyi olur. IoT teknolojisi, AI ve CoreML’nin birleşmesi, işletmenizin büyümesine muazzam bir değer getirebilir.

iOS Hakkında daha fazla bilgi almak için https://en.wikipedia.org/wiki/IOS adresini ziyaret edebilirsiniz

iOS 15in Özellikleri NelerdirCevap bırakın