Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

2022’de Gözde Olabilecek 9 Metaverse Coini

2022’de Gözde Olabilecek 9 Metaverse Coini

Metaverse’in ortaya çıkışı tüm kripto para piyasasını yeni bir yöne yönlenmesine, cripto para yatırımcılarının bu alanı da fark etmelerine de neden oldu. Facebook’un onca yılda edindiği marka değerini geride bırakıp Meta’ya geçmesi aslında Metaverse’in geleceği açısından bizleri nelerin beklediğinin de bir göstergesi. Konuyla ilgili en net açıklama Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’ten geldi. Zuckerber yaptığı açıklamada; metaverse’in geleceğine ilişkin beklentisinin ne kadar büyük olduğunu belirtiyor.

Mark Zuckerberg harekete geçmek ve yeni ortaya çıkan bu dünyanın içerisinde yer almak, elde edilecek gelirden pay almak ve yararlanmak için halen hiçte geç olmadığını söylüyor.  İşinizi metaverse hakkında da yapmak zorunda mısınız? Buna hiç şüphesiz başvurabilirsiniz, ancak yapabileceğiniz şey metaverse paralarına akıllıca yatırım yapmaktır. Neden Elon Musk gibi biri durup dururken metaverse’e olan ilgisini açıklayana kadar bekleyesin ki sonunda ona yatırım yapmayı düşünebilesin? Daha sonra, ucuz bir fiyata satın alabileceğiniz şey için bir prim ödemek zorunda kalacaksınız. Bu çok kötü olurdu, değil mi? Herhangi bir pişmanlıktan yaşamamak için, belirli bir sırada satın alınabilecek en iyi metaverse paralarının bir listesini hazırladık.

Metaverse sizin için yeniyse, Metaverse nedir makalesine göz atmak isteyebilirsiniz.

1. Axie Infinity

axie infinity nedir
axie infinity nedir

Axie Infinity Nedir?

Axie Infinity, bir blockchain üzerine inşa edilmiş en popüler ve en yüksek gelir getiren oyunlardan biridir. ‘Pokemon Go’ oyunu size bir şeyler çağrıştırıyor mu? Pokemon gibi, Axie Infinity de kripto meraklılarının cüzdanlarını besleyen sevimli bir NFT evcil hayvan oyunudur.

Ayrıca Bakınız.  Metaverse Nedir ve Hangi Coinler Bulunur 2022

2. The Sandbox

sandbox nedir
sandbox nedir

Sandbox Nedir?

Sandbox, oyuncuların SAND token kullanarak Ethereum blockchain’de oyun deneyimlerini oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve para kazanabilecekleri sanal bir dünyadır. Oyuncular dijital varlıkları Fungible Olmayan Jetonlar (Nfs) şeklinde oluşturabilir, bunları marketplace’e yükleyebilir ve Game Maker ile oyunlara entegre edebilirler.

Sandbox’ın fiyatının yükseldiğini ve nihayet Temmuz 2021’den itibaren Tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiğini biliyor musunuz? Sandbox’ın fiyatını belirleyen faktörleri kontrol edin Sandbox neden Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine yükseliyor?

3. Decentraland

Decentraland MANA Nedir
Decentraland MANA Nedir

Decentral Nedir?

Decentral ve ARAZİ parselleri satın alabileceğiniz bir sanal gerçeklik platformudur. İstediğiniz her şeyi inşa ederek ve aynı şekilde para kazanarak arsa geliştirebilirsiniz. 2017 yılında kurulan Decentraland, Ethereum tabanlı merkezi olmayan bir sanal gerçeklik oluşturmada ilk katılımcılardan biridir. Her arsa 16 metrekaredir ve sadece 90601 parsel mevcuttur.

4. High Street (HIGH)

High Street Nedir
High Street Nedir

High Street (HIGH) Nedir?

İyi bir hayat kazanmak için slogan atmak zorunda mısın? Artık değil! High Street oynamanıza ve kazanmanıza izin verir, bu da birçok oyuncuyu bu paraya çeken şeydir. Hibrit çalışma modellerinin havalı olduğunu düşünüyorsanız, bu parayı seveceğinizden eminiz

5. Somnium Space

Somnium Space Nedir
Somnium Space Nedir

Somnium Space Sanal Gerçekliği nedir?

3D deneyimini kim sevmez? Somnium Space, kullanıcılara benzersiz 3D avatarları ile tam da bunu sağlıyor. NFT endüstrisi büyümeye devam ettikçe birçok NFT koleksiyonu bu Avatarları kullanır. İşin ilginç yanı, metaverse’in herhangi bir köşesine ve köşesine Somnium’un WebXR platformu üzerinden herkes tarafından erişilebilmesidir.

6. Meta Hero

Meta Hero Game Nedir
Meta Hero Game Nedir

Meta Hero Nedir?

Meta Hero, Wolf Studio ile ortaklık kurarak metaverse’e modelleme ve 3D tarama getirdi. Wolf Studio, 3D tarama endüstrisindeki Büyük Dört eşdeğerdir. Ortaklık, CyberPunk 2077 gibi en çok aranan oyunlardan birkaçı üzerinde kapsamlı testler yapılmasını sağlayacak.

Ayrıca Bakınız.  Türkiye için de Bugünlerde Konuşulan Çin Ekonomi Modeli Nedir 2021 - 2022

7. Red Fox Labs

Red Fox Labs nedir
Red Fox Labs nedir

Red Fox Labs Nedir?

Sanal bir perakende alanına sahip olmak mevcut perakende ekosistemini bozacaktır. Bir teknoloji şirketi olan Red Fox Labs tam da bunu yapmak için çalışmalırını sürdürüyor. Amacı, alışverişte sürükleyici bir deneyim sunan farklı bir metaverse platformu olmaktır. Callinova Müzayedesi ve FOX Vadisi’nde oyun unsurlarını bir araya getirerek bu ortamı sunmaya hazırlanıyor.

8. Bloktopia

Blocktopia nedir
Blocktopia nedir

Blocktopia nedir?

Metaverse alanında daha çok yeni olmasına rağmen, Blocktopia projesi KuCoin ve OKEx gibi popüler kripto para borsalarında listelenmiştir. Bununla birlikte oyun endüstrisindeki en iyi yatırımcılardan da fon almayı başarmıştır. Geliştirilen oyunlar son teknoloji ürünü bir gerçek zamanlı 3D oluşturma motoru kullandığından sanal gerçeklikte akıllara durgunluk veren bir görsel deneyim sunar. Polygon Network tarafından desteklenen çok az sayıdaki metaverse projesinden biridir.

9. Star Atlas

Star Atlas Nedir
Star Atlas Nedir

Star Atlas Nedir?

Star Atlas, en iyi AAA oyununu yaratmaya çalışan bir blockchain oyunudur. Fragmanının piyasaya sürülmesinden sonra, oyun oyuncular arasında çok popüler oldu. Bu Solana destekli metaverse için çılgınlık gerçek.

Metaaverse hakkında daha fazla bilgi almak için https://tr.wikipedia.org/wiki/Metaverse

Daha fazla Bilgelik için Aplikasyonumuzu indirebilirsiniz. İndirmek için simgeye tıklayınız.Cevap bırakın