Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

24 Saatte Kocayı Eşi Karıyı Geri Getirme Duası

Evlilik dünyanın en önemli sosyal kurumlarından birisi. Erkek ve kadının bir araya geldiği aynı çatı altında buluştuğu yaşamlarını birleştirdiği ve yıllarca süren bir birliktelik olarak tanımlamak evlilik açısından iyi bir tanım olacaktır. Tüm ilişkilerde olduğu gibi evlilikte de zaman zaman eşler, karı koca arasında sorunlar yaşanabiliyor. Bu durum çoğu zaman kolaylıkla çözüme kavuşurken bazen de sorun içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Yaşanan sorunlar ilişkinin güçlenmesi açısından büyük bir fırsat olarak görülse de doğru yönetilemediğinde ne yazık ki ilişkinin zarar görmesine ve hatta sonlanmasına, ayrılıkla neticelenmesine neden olabiliyor.

24 Saatte Geri Getirme Duası
24 Saatte Geri Getirme Duası

24 Saatte Geri Getirme Duası

Yaşanan bu gibi sorunlar eşleri birbirinden ayırabiliyor. Evi terk etmekten tutun da belirli bir zaman evde olmamak aynı ortamı paylaşmamak da çiftler tarafından tercih edilebiliyor. Bu tip kaotik zamanlar ise eşleri çok çeşitli arayışlara itebiliyor. Temelde ve öncelikli olarak yapılması gereken eşlerin birbirleriyle karşılıklı iletişime geçmesi, anlamaya çalışması, sorunlarını açık yüreklilikle ifade etmesi, yaşanan sorunun kendilerince kaynağını ifade etmesi, beklentilerin söylenmesi ve her şeyden ziyade birbirlerini anlama çaba göstermesidir. Karşılıklı olarak bu sorun çözülemiyorsa da alternatif olarak profesyonel bir destek alınabilir. Aile terapistleri, psikologlar da bu sürecin bir parçası olabilir. Her zaman için bu tür bir yöntemi tercih etmek yaşanan sorunun daha kolaylıkla çözülebilmesi anlamına gelebilir. Tabi ki her iki tarafında çözüme yönelik çaba harcaması ve bunu kabul etmesinin gerekliliği de unutulmamalıdır. Peki bundan başka 24 saat gibi bir sürede kişinin sevdiğini eve döndürebilecek dualar var mıdır? Gelin hep birlikte bakalım.

Metnin bu bölümünden sonrası yasemin.com web sitesinden alıntılanmıştır. Web sitesine verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz.

Ayrıca Bakınız.  Her Sıkıntıyı Gideren 7 Ayeti Kerime

Evde kavga olmaması için okunacak dua;

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.

Manası: Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.

– Kur’an-ı Kerim’de geçen bu ayetlerin abdestli bir şekilde okunması tavsiye edilir.

– ‘Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni.’ zikri çekilerek de eşler arası muhabbet sağlanabilir.

– Hz. Halid bin Velid (ra) bir gün Efendimiz (SAV)’e gelerek; “Ya Rasulallah, içimde korku ve sıkıntı var, insanlardan uzaklaşmak istiyorum.” dedi. Peygamber Efendimiz (sav) O’na. “Yatacağın zaman bu duayı okursan, o hallerden kurtulursun.” buyurdu.

Bismillahirrahmanirrahim. Euzü bi kelimatillahi’t-tammati min gadabihi ve şerri ibadihi ve min hemezati’ş-şeytani ve en yahdurun.

Manası: Allah’ın bana kızmasından, kulların kötülüklerinden, şeytanın vesveselerinden ve bana kurduğu tuzaklardan Allah’ın tam kelimelerine sığınırım.

EŞLER ARASINDA SOĞUKLUĞUN GEÇMESİ İÇİN DUA VE ESMA ZİKİRLERİ

Eşi ilе problem yaşayan kimselerin gün içerisinde bol bol Ya Vеdud, Ya Kaviyy isimlerini zikretmeleri gerekir. Aile içerisindeki huzur ve mutluluğun sağlanması için Kur’an-ı Kerim’in kalbi olan Yasin-i şerif okunup ailedeki kimseler için dua edilebilir. Her gün Salaten Tefriciye okuduğunda ve bu niyetle dua edildiğinde etki sağlanabilir. Bunun yanı sıra ev ahalisi için koruyucu bir sure olan Ayetel Kürsi’yi okumak fertlerin daha anlayışlı olmalarına yardımcı olabilir.

Eşler arasındaki soğukluk için dua;

Allah (c.c)’un izni ile anlaşamayan eşlerin şu duayı okumaları soğukluk giderilmesine yardımcı olabilir…

Bismillahirrahmanirrahim.

Elhamdülillahillezî yümsiküssemavatis seb’a en takaa alel ardi illâ biiznih.
Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azîm. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm…

Ayrıca Bakınız.  Dua ne demektir? Hangi durumlarda dua ederiz?

Bu dua ile Rabbimize tevekkül ettiğimizi, O’na güvendiğimizi belirtip O’ndan başka hiçbir gücün olmadığını kabul ettiğimizi ilan ediyor ve O’ndan yardım istiyoruz.

Bunlarla beraber Kur’an-ı Kerim’deki Duhan Suresi’nin 25. ayeti “Kem terakü min cennatin ve u’yün” kavga eden eşleri sakinleştirmeye yarayabilir.

Tüm çiftlere evliliklerinde ve ilişkilerinde saadet diliyoruz. Yaşamlarının büyük bir bölümünü birlikte sürdürdükleri eşleri içi çaba harcamanın onlardan bir şeyleri götürmeyeceği gibi tam tersi yaşamlarına ve kendilerine değer katacağını unutmamaları gerektiğini hatırlatmakta da fayda görüyoruz.Cevap bırakın