Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Aç karnına sarımsak yutmak zayıflatır mı?

en çok beğenilen zayıflama metodları arasında oan sarımsak yutarak kilo verme ile ilgili bilinmesi gereken mühim noktaları sizler için mercek altına aldık. İnce ve biçimli vücut için forma girme düşüncesindeyseniz sarımsak yutmanın vücuttaki etkilerine göz atın! sSrımsak yutmak zayıflatıyor mu, sarımsak yutmanın yararları!Kilo vermek için sarımsağı yutmak mı daha iyi yoksa çiğnemek mi? Günde 1 diş sarımsak yutarsanız…

Doğa antibiyotik kaynağı olması sebebiyle virüslere ve mikroplara karşı koruyucu olan sarımsak, gündelik yaşamımızda yemeklerimizde tükettiğimiz en sıhhatli besinlerden biridir. Yaz aylarına nazaran özellikle de Kış mevsiminde daha çok tüketilen sarımsak içerisindeki antibakteriyel donanımı ile öne çıkarak vücudu hastalıklara karşı savaşır hale getirir. Bir nevi Tamamen doğal ilaç yerine geçen sarımsağın kolesterol, damar tıkanıklığı ve tansiyon gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bu sebeple da sağlık yönünden faydalı olduğu bilinmektedir. Vücuda sağladığı olumlu etkilerinin yanı sıra kilo vermeye de yardımcı olan bu bitkinin yutulması halinde zayıflattığına dair iddialar mevcut. Bazı kişiler sarımsağın ağızda kötü kokuya yol açtığu gerekçesiyle sarımsak tüketimini yaşamının haricinde tutmaya çalışabiliyor. Lakin, niyetiniz kilo vermek ise sarımsağı çiğnemeden yutarak da yararlarından faydalanabilirsiniz. Enerji verme, yaraları iyileştirmede, nezle ve soğuk algınlığı gidermede 1 diş sarımsak yutmanın iyi olduğu bilinmektedir. Peki sarımsak yutmak ne işe yarıyor? Sarımsak yutmanın kilo vermedeki etkileri neler? İşte sarımsak yutmanın zayıflamada ki tesiri…

SARIMSAK YUTMANIN FAYDALARI! SARIMSAK YUTMAK KİLO VERDİRİR Mİ?

Sarımsak yutarak kilo vermenin bir avantajı da kokusunu sevmeyenlerin buna mecbur kalmadan zayıflayabilmesidir. İçerisinde yer alan antioksidanlar, vücudun ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri karşılayarak, vücut direncinin artmasına sebep oluyor.

Sarımsak yutmanın gerçekten denildiği kadar kilo verip verdirmediğini merak eden bir grup araştırmacı, çalışmaları neticesinde sarımsağın hazmı kolaylaştırdığı ve bağırsak hareketlerini düzenleyerek kilo vermeye yardımcı olduğunu görmüştür.

Ayrıca Bakınız.  Evde kolaylıkla kilo verdiren 6 yöntem

SARIMSAK YUTARAK NASIL ZAYIFLANIR?

Düzenli sarımsak tüketiminin metabolizmayı hızlandırarak daha çok kalori yakma tesiri de vardır. Diyetsiz ya da sporsuz tek başına yutulan sarımsak yalnızca metabolizmayı hızlandırıyor iken değişik egzersiz hareketleri ve doğru beslenme ile fark edilir derecede kilo verebilirsiniz. Sarımsağın sağlık üstünde dezavantajı bulunmasa da tansiyon hastalarının sarımsağı tüketmemeleri gerekir.

Bu bireylerin haricinde, sarımsakla kilo vermek talep edenler her gün 3 defa bir diş sarımsak yutabilir.

Göbek problemindan şikayetçi olan kimseler, sarımsak yuttukları zaman karınlarında incelme olabilir. Bunun nedeni olarak sarımsağın doğrudan göbek yağlarına nüfuz etmesi değil kabızlık probleminu çözmesindendir. 40 gün süresince sarımsak yutup 1 hafta sonra mola vermeniz tavsiye edilir.

SARIMSAĞI ÇİĞNEMEK Mİ YOKSA YUTMAK MI DAHA İYİ?

Eğer kendinize inanarak ben bunu çiğneyerek yiyebilirim diyorsanız, yutmaya nazaran kilo verme sürecini arttırabilirsiniz. Yapılan çalışmalardan elde edilen bilgilere göre, sarımsağı çiğneyerek yemek yağ yakımını daha kolay sağlar. Lakin kokudan rahatsız olurum diyorsanız yutmak en doğru seçenek gibi görünüyor.

NOT: Uygulanan zayıflama kürleri sarımsak ile desteklenmelidir. Uzman onayı almadan denemeyiniz.1 yorum
  1. […] Aç karnına sarımsak yutmak zayıflatır mı? […]

Cevap bırakın