Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Adele Kadınlara Kitap Tavsiyesinde Bulundu

Adele fiziksel değişimi ile magazin haberlerinin başında bulunuyor. Fiziksel olduğu kadar kişisel gelişime de önem veren Adele, hayatını değiştiren bir kitabı Instagram hesabı üstünden yayınladı. Bir sene evvel eşinden ayrılan Adele, geçtiğimiz sene çıkan Glennon Doyle’ın ‘Untamed’ adlı kitabının fotoğrafını yayınladı. Uzun bir açıklama ile kitabın kendisine yeniden ‘mutluluk’ ve ‘özgürlük’ kavramlarını aşıladığını söyleyen Adele, takipçilerinin de bu kitabı okumaları gerektiğini sözlerine ekledi

“Hazırsanız bu kitap Aklınızi sallayacak ve ruhunuza çığlık attıracak. Bu kitabı okuduktan sonra kendime hazırım! Adeta vücuduma ilk defa girdim. Gerçekten kendini bırakacak kapasiteye sahip olanlar ve öz kendini sevmeye hazır olarak hayata tutunmak talep edenler… Bunu yapmalısınız. Okuyun. Yaşayın. Uygulayın. Biz çok fazlayız! Ama zaten çok fazla olmak için yaratıldık! ‘İyi bir hayat zor bir hayattır!’ Bu kitabı okuyun ve notlar almak için elinizde bir highlighter tutun çünkü bazı noktalara geri dönmek isteyeceksiniz, bana güvenin! Kendi mutluluğumun ve özgürlüğümün sorumluluğuna sahip olduğumu asla bilmiyordum! Kendi özgürlüğümüzün etrafımızdakilerin özgürlüğü olduğunu kim bilebilirdi ki? Çünkü ben bilmiyordum! Stresli ve karmakarışık olmamız gerektiğini düşünüyordum, aynı kafası karışık bir Disney karakteri gibi!” diyen Adele, Glennon Doyle’a övgüler yağdırdı.

View this post on Instagram

Earlier this morning, I got to share some news for @reesesbookclub on Instagram Live!!!! It’s an absolute joy to announce @GlennonDoyle’s #Untamed as my April book pick. This memoir is so packed with incredible insight about what it means to be a woman today , what did we learn as young girls about how to behave or believe, and why we need to free ourselves from a lot of these ideas that don’t work anymore. (Hot tip: Being “selfless” is not the highest goal a woman can achieve!!) This book spoke to me so loudly and clearly…I swear I highlighted something in EVERY chapter. Thank you @glennondoyle for sharing your heart and soul with us! I can’t wait to hear all of YOUR thoughts about this book pick over on @ReesesBookClub. Happy reading, everybody! ????

Ayrıca Bakınız.  Acun Ilıcalı'nın Exxen'i fırtına gibi geliyor! Exxen ücretli mi?

A post shared by Reese Witherspoon (@reesewitherspoon) on Apr 1, 2020 at 10:49am PDT

New York Times’ın ‘En Çok Satanlar’ listesinde yer alan bu kitap, birçok kadının başkalarının beklentileri sebebiyle yaşadıkları mutsuzluğu ve tatminliği araştırıyor. Adele’in yanı sıra Reese Witherspoon’un da çok severek okuduğu ‘Untamed’ kitabı birçok ismin okuma listelerinde bulunuyor. Doyle ile bir röportaj yapan Witherspoon, “Bu anı kitabı günümüzde kadın olmak hakkında inanılmaz bilgiler aktarıyor. ‘İyi’ olmak ve bir kadının sevilmek için yaptıkları. Gerçekten her kısımda bir şeyin altını çizdim” diyerek kitabın kendisini çok etkilediğini söylemişti. Karantina sürecinde can sıkıntınız arttıysa yahut biraz ışığa gereksiniminiz varsa bu ‘hayat değiştiren’ kitabı okuyabilirsiniz. Bize inanmıyorsanız, Adele ve Reese Witherspoon’un belirttiklerini not edin!Cevap bırakın