Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Ağda sonrası oluşan kızarıklar nasıl gider? Ağda sonrası bakım önerileri

Ağda sonrası bir araya gelen kızarıklar nasıl gider? Ağda sonrası bakım tavsiyeleriGünümüzde istenmeyen tüylerle baş etmenin binbir türlü yolu var. Uzun süre tüylerin çıkmaması için ağda etkili yöntemlerden birisidir. İçerisinde sıcak ağda soğuk ağda ve inci ağda gibi çeşitleri
bulunan bu yöntemi uyguladıktan sonra ciltte tahriş ve kabarmalar meydana gelebilir. Peki ağda sonrası bir araya gelen kızarıklar nasıl gider? Ağda sonrası bakım tavsiyeleri nelerdir?

Ağda, istenmeyen tüylerden arınmak için kullanılacak olan yapışkan çeşitli maddelerdir. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kullanılacak olan ağda yöntemi, çam reçinesi gibi bitkisel karışımlardan elde edilmektedir. Kısa sürede tüylerin alınmasını sağlamayı başaran ve uzun süre çıkmaması hususunda bi hayli başarılıdır. Ağda yapıldığında özellikle hassas ve beyaz tenli olanlarla cildin tahriş olması ya da kabarması gibi problemlerle yüz yüze kalırlar.

Kısa sürede geçmeyen bu kızarıklık kötü bir görünüme neden olabilir. Bu durumda yaparken muhakkak dikkat etmeniz gerekli olan durumlar var. Eğer siz de “ağda sonrası kızarıklık nasıl giderilir?” diye inceliyorsanız muhakkak içeriğimizi inceleyin.

evde ağda yapma

AĞDA YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Öncelikle ağda yapacağınız döneme dikkat etmelisiniz. Regl öncesinde yahut sonrası bir kaç gün, ağda yaptırmak için uygun zaman aralığı değildir.

Kıl ve tüylerinizin yoğunluğuna ve uzunluğuna mutlaka dikkat edin. Çok uzun yahut çok kısa kıl uzunluğu işlemin gereğinden fazla acılı geçmesine neden olacaktır.

Ağda bittikten ardından hemen yatıştırıcı özelliği bulunan yağlar kullanın.

Ağda işlemi bittikten sonra ilk 24 saat çok sıcak su ile temastan ve kimyasal içerikli şampuanlardan uzak durun.

ağda yaparken dikkat edilmesi gerekenler

1- KARBONAT MASKESİ

1 kase yoğurt
1 yemek kaşığı karbonat

Malzemeleri bir kasede karıştırıp ağda uyguladığınız bölgeye krem sürer gibi sürdükten sonra 10 dakika beklemede bırakın. Bu maske kızarıkları gidererek, ağdadan sonra oluşabilecek sivilceleri önüne geçecektir.

Ayrıca Bakınız.  Hamilelikte altın çilek faydaları nelerdir?

2-BEBEK PUDRASI YÖNTEMİ

1 yemek kaşığı bebek pudrası
Gül suyu
Limon

Bebek pudrasını bir kasenin içerisine koyun. Üzerine gül suyunu ve limonu krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Ağda yaptığınız bölgeye kalın bir tabaka halinde sürün.

3-ALOE VERA UYGULAMASI

Aloe Vera’nın içinde bulunan nemlendirici etki aracılığıyla oluşabilecek tüm kızarıklıkların ve sivilcelerin önüne geçecektir.Cevap bırakın