Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Ahrefs Nedir Ne İşe Yarar Fiyatı Nasıl Kullanılır Araçları 2022

Ahrefs Nedir Ne İşe Yarar Fiyatı Nasıl Kullanılır Araçları 2022

Arama motoru optimazasyonu (Search Engine Optimization – SEO) internetin yaygınlaşması ve e-ticaret potansiyelinin yükselmesiyle birlikte her geçen gün daha da önemli bir hal alıyor. Genel olarak tanımlayacak olursak Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) belirlenen hedef anahtar kelimede bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda görünmesi, web sitenizin teknik alt yapısı itibariyle arama motorlarına uygun bir yapıya sahip olması için gerçekleştirilen çalışmalar olarak ifade edilebilir. Çok kabaca tanımladığımız arama motoru optimizasyonu çok daha detayda gereklilikleri de barındırıyor.

Arama motoru optimizasyonu konusu bir uzmanlık ve teknik beceri gerektiriyor. Bununla birlikte SEO sürecinin daha kontrollü ve profesyonel bir şekilde sürdürülebilmesi için geliştirilen uygulamalar da bunlardan en bilinenleri SEMRush ve AHrefs. Daha önce SEMRush uygulaması hakkında detaylı bir tanıtım web sitemizde paylaşmıştır. Bu yazımızda ise diğer bir uygulama olan aHrefs uygulamasından bahsedeceğiz. aHrefs Nedir, Ne işe yarar, Fiyatı ve Nasıl kullalınılır sorularının tüm yanıtlarını paylaşmaya çalışacağız. Hepinize iyi okumalar.

Ahrefs Nedir?

Ahrefs genel olarak bir backlink denetim aracı denilebilir. Burada şunu da hatırlatmakta fayda var. Bir web sitesinin arama motorlarında görünmesinin ve rakiplerinin önüne geçmesindeki en önemli araçlardan birisi backlink almaktır. Backlink almayı ise şöyle değerlendirebilirsiniz. Bir örnek üzerinden açıklayacak olursak;

İş başvurusu yaptığınızda özgeçmişinizin en altında referanslarınız bölümü bulunur. Buradaki referansların bulunmasının temel amacı referans olan kişinin sizin yetkinliklerinize onaylaması ve başvurduğunuz iş için uygun olduğunuzu ifade etmesidir. Tam olarak backlink almak da buna eş değer. Sahip olduğunuz web sitesine backlink veren bir web sitesi sizin web sitenizin belirlediğiniz konuyla ilgili yeterli ve aynı zamanda güvenli olduğunu işaret etmektedir. Bu nedenle backlink aldığınız web sitenizin web sitenizin içeriğiyle benzeşik olması referansı daha anlamlı olacaktır. Backlink almanın genel olarak mantığını da öğrendiğimize göre şimdi aHrefs uygulamasına geri dönelim.

Ayrıca Bakınız.  En iyi 10 ücretsiz antivirüs programı 2020

Daha önce de belirtildiği gibi, Ahrefs bir backlink  denetleyicisi olarak bilinir, ancak bundan çok daha fazlasıdır. aHrefs dijital pazarlama aracı, backlinkler ve SEO hakkında değerli bilgiler sağlar. Sıralama izleme ve anahtar kelime araçları gibi SEO özellikleri sunar.

Ahrefs, canlı bağlantıların en büyük veritabanlarından birine sahiptir. Bu nedenle en etkili ve güçlü backlink denetleyicisi olarak bilinir. Sitenizi bir arama motorunun nasıl gördüğünü anlayabilmeniz için web sitenizi gözden geçirmek üzere bir tarama yazılımı kullanır. Bu, sitenizi daha iyi anlamanıza yardımcı olur, böylece elde ettiğiniz rapora uygun olarak web sitenizi arama motorları için optimize edebilir daha uygun hale getirebilirsiniz.

Ahrefs‘i kullandığınızda, tüm verilerinizi izlemenize yardımcı olan bir gösterge tablosu elde edersiniz. Tek yapmanız gereken, domain sağlığınızla ilgili sekmeleri tutmak için bir URL eklemektir. Bu pano size hataları, yeni bağlantıları, URL sıralamasını ve yönlendiren etki alanlarını gösterecektir.

Ahrefs Fiyatı ve Abonelik Çeşitleri Nedir?

Ahrefs, işletmeniz için dört farklı plan türü sunar. Fiyat, plan türünüze ve aylık veya yıllık faturalandırmayı seçip seçmediğinize göre belirlenir. Ne yazık ki son dönemde ülkemizde yaşanan kur farkı nedeniyle ulaşılması çok zor bir araca dönüşen Ahrefs’in sizin için uygun olup olmadığından emin değilseniz, işletmeniz için uygun olup olmadığını görmek için Lite ve Standart planları için 7 günlük deneme için 7 ABD doları ödeyebilirsiniz.

ahrefs abonelik fiyatı çeşitleri nedir
ahrefs abonelik fiyatı çeşitleri nedir

 

Ahrefs güncel fiyatlarına ulaşmak için https://ahrefs.com/tr/pricing adresini ziyaret edebilirsiniz.

AHhrefs SEO Araçları Nelerdir?

SEO planınıza yardımcı olacak 5 Ahrefs aracı
Ahrefs‘e abone olduğunuzda, işletmeniz için birçok faydalı araca erişebilirsiniz. İşte işletmenizin SEO planı için en faydalı araçlardan beşi.

1. Site Gezgini

Ahrefs’in Site Gezgini aracı, sitenizin geri bağlantılarını analiz etmenize yardımcı olur. Kaç tane geri bağlantı kazandığınızı görebilir ve bunu rakiplerinizle karşılaştırabilirsiniz. Bu araç, rakiplerinize karşı geri bağlantılar ve trafik açısından nasıl rekabet ettiğinize dair fikir vermek için mükemmeldir.

Ayrıca Bakınız.  Webcam'lı Philips Brilliance Monitör

SEO kampanyanızın yanı sıra rakiplerinizin kampanyasını daha iyi anlamak için Site Gezgini aracını kullanabilirsiniz. Site Gezgini özelliğindeki iki ana araç olan organik trafik araştırma aracı ve backlink denetleyicisi aracı bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

Organik trafik araştırma aracı

Bu araçla, rakiplerinizin belirli anahtar kelimeler için nasıl sıralandığı hakkında fikir edineceksiniz. Siz ve rakipleriniz çok sayıda benzer anahtar kelimeyi paylaşıyorsanız, bu yararlı bir araçtır. İşletmenizin rekabete göre nasıl sıralandığını da göreceksiniz.

Bu araştırma aracını kullanırsanız, işletmeniz için karlı anahtar kelimeleri keşfedebilirsiniz. Yarışmanızın hangi anahtar kelimeler için sıralandığını ve kampanyanızda hangilerinin eksik olduğunu göreceksiniz. Bu aracı kullanmak, kitlenizin hangi içeriği aradığını görmenize yardımcı olur, böylece sitenizi bunun için optimize edebilirsiniz.

Backlink denetleyicisi aracı

Backlink denetleyicisi aracı, hangi sitelerin rakiplerinizle bağlantı kurduğunu görmenize yardımcı olur. Benzer sitelerin içeriğinize ve rakiplerinizin içeriğine bağlantı verdiğini veya rakiplerinizin sahip olmadığınız değerli sitelerden geri bağlantıları olduğunu görebilirsiniz.

Backlink denetleyicisi aracıyla, değerli bir otorite sitesi olup olmadıklarını görmek için bir backlink sitesinin kalitesini ölçebilirsiniz. Bu bilgilerle, onlardan geri bağlantılar kazanmak ve rekabetinizi aşmak için çalışabilirsiniz.

AHhrefs SEO Araçları Nelerdir
AHhrefs SEO Araçları Nelerdir

2. İçerik Gezgini

İçerik, potansiyel müşterileri sitenize yönlendirmede ve SEO sıralamanızı iyileştirmede değerli bir rol oynar. İçerik Gezgini aracı, popülerliklerini görmek için konuları analiz etmenize yardımcı olur. Bunu kullanarak, içerik pazarlama kampanyanızı geliştirmek için çalışabilirsiniz.

İçerik Gezgini’ni kullanarak belirli bir konuyu aradığınızda, 2 milyardan fazla makalesi olan bir veritabanından popüler makalelerin bir listesini oluşturur. Popülerlikleri, sosyal paylaşımlar, organik trafik ve içeriğe kaç sitenin bağlandığı gibi SEO faktörlerine dayanmaktadır.

Belirli içerik türlerini aramak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. İçerik Gezgini, ihtiyacınız olana erişmek için farklı içerik türlerini gözden geçirmenize izin veren filtrelere sahiptir. İçeriğiyle belirli anahtar kelimeler için kimin sıralama yaptığını anlamanıza yardımcı olacak harika bir araçtır.

3. Anahtar Kelime Gezgini

Anahtar kelimeler seo’nun önemli bir parçasıdır. Ahrefs’in Anahtar Kelime Gezgini aracı, kampanyanız için alakalı anahtar kelimeler bulmanıza yardımcı olur. Bu aracın veritabanında 3 milyardan fazla anahtar kelime var, böylece önerileriniz bitmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Asus ROG Theta 7.1 kulaklık incelemesi

Anahtar kelimeleri aradığınızda, Anahtar Kelime Gezgini size o anahtar kelimenin ne sıklıkta arandığını gösteren trafik tahminleri verecektir.

İşletmeniz yurtdışında pazarlanıyorsa, Anahtar Kelime Gezgini işletmeniz için faydalıdır. Anahtar Kelime Gezgini’nin özellikle benzersiz özelliklerinden biri, 100’den fazla ülke için anahtar kelimeler oluşturmasıdır.

Uluslararası anahtar kelime aramasının yanı sıra, Anahtar Kelime Gezgini, bir anahtar kelime için sıralamanın ne kadar zor olacağını bilmenizi sağlar. Belirli bir anahtar kelime için sıralamanın zor olup olmayacağını anlamanıza yardımcı olacak zor bir puan sağlar.

Anahtar Kelime Gezgini’nin en iyi özelliklerinden biri, anahtar kelimeleriniz için tıklama verilerini görme yeteneğidir. Bu anahtar kelime tıklama verileri, hangi anahtar kelimelerin sitelerde tıklama oluşturduğunu görmenize yardımcı olur, böylece bu anahtar kelimeleri kampanyanıza entegre etmeye odaklanabilirsiniz.

4. Rank Tracker

Rank Tracker, masaüstü ve mobil cihazlarda Google sıralamanızı izler. SEO’NUN amacı, daha değerli trafiğe ulaşmak için sitenizin sıralamasını iyileştirmektir, bu nedenle sıralamanızı izlemek ve zaman içinde nasıl değiştiğini görmek önemlidir.

Rank Tracker size günlük, haftalık veya aylık raporlar gönderir (planınıza bağlı olarak). Bu, sitenize organik trafikten kaç tıklama geldiğini görmenize yardımcı olacaktır. Arama sonuçlarında ortalama konumunuzu ve sitenize yönlendirdiğiniz ortalama trafik miktarını da görürsünüz.

Kurulumu da kolaydır. İşletmeniz için önemli olan anahtar kelimelerin bir listesini girmeniz, izlemek istediğiniz ülkeleri eklemeniz ve rakiplerinizin URL’lerini listelemeniz yeterlidir. Ahrefs verileri izlemeye başlayacak ve raporları size gönderecektir.

Bu, sitenizin sıralamasının zaman içinde nasıl değiştiğini anlamanıza yardımcı olacak değerli bir araçtır. Gerektiğinde SEO kampanyanızı geliştirmenize yardımcı olur.

5. Site Denetimi

SEO kampanyanızı çalıştırdığınızda, her zaman ortaya çıkan sorunların veya hataların ortaya çıkma olasılığı vardır. Ahrefs Site Denetim aracıyla, sorunsuz çalıştığından emin olmak için sitenizi sürekli olarak kontrol etmeniz gerekmez. Bu araç, yaygın SEO sorunlarını aramak için sitenizi analiz edecektir.

Bu, SEO kampanyanız hakkında daha az endişelenmenize yardımcı olduğu için sahip olmanız gereken harika bir araçtır. Sorunları hızlıca çözebilirsiniz ortaya ne zaman haberdar olacaksın. Site Denetimi, sitenizin sağlığını analiz eden raporlar da oluşturacaktır.

Daha fazla Bilgelik için Aplikasyonumuzu indirebilirsiniz. İndirmek için simgeye tıklayınız.Cevap bırakın