Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Akıllı sağlık takip cihazı ASUS VivoWatch SP

ÖNEMLİ NOKTALAR

· Yerleşik ECG ve PPG sensörleri: Nabız dolaşım zamanıni (PTT), nabzı, nabız oksijen seviyesini, vücut düzeni endeksini, uyku, aktivite ve stresten kurtulma düzeylerini takip etme imkânı.

· ASUS HealthConnect: Kan basıncı ve nabız düzeylerini takip etme, menstrüel döngü izleme, ilaç hatırlatma ve sağlık verisi paylaşma sahip olduğu özellikleri.

· insana özel sağlık önerileri: ASUS HealthAI teknolojisi, yapılan ölçümlere ve kişisel alışkanlıklara göre insana özel sağlık önerileri sunuyor.

ASUS, sahip olduğu elektrokardiyografi (ECG) ve fotopletismogram (PCG) sensörleriyle 7/24 sağlık ve form takibi yaparak kullanıcıların sıhhatli bir hayat sürmesine ve form hedeflerine ulaşmasına yardımcı olan giyilebilir akıllı sağlık takip cihazı VivoWatch SP’yi açıkladı. VivoWatch SP, beraber uğraştığı ASUS HealthConnect mobil cihaz uygulamasıyla nabız, egzersiz, uyku ve daha birçok sağlık kategorisini takip ediyor, kan basıncı değerlerini kolayca kaydetme olanağı veriyor. ASUS HealthAI teknolojisi yapılan ölçümlere ve kişisel alışkanlıklara göre insana özel sağlık önerileri sunuyor.

Gece gündüz sağlık takibi

VivoWatch SP’de yeralan elektrokardiyografi (ECG) ve fotopletismogram (PPG) sensörleri, nabız dolaşım zamanınin (PTT) yanı sıra gün içinde nabız, uyku, aktivite ve stres düzeylerini ölçerek aktif üyenin sağlık durumunu daha iyi hale getirmesi için değişik bilgiler sunuyor. VivoWatch SP, sahip olduğu ECG sensörüyle vücudun sempatik ve parasempatik tepkilerini ölçüyor ve yalnızca bir dakika içinde “canlılık” ve “sakinlik” değerlerini hesaplıyor. Canlılık değeri strese karşı dayanıklılığı gösterirken, sakinlik değeri ise mevcut sakinlik yahut stres düzeyini anlamayı sağlıyor. Her iki değer, beraber vücut düzeni endeksini hesaplamak için kullanılıyor. Bu endeks aktif üyenin vücudunun genel stres tepkisini görebilmesini sağlıyor.

ASUS HealthConnect

ASUS VivoWatch, özel HealthAI teknolojisinden yararlanan kullanışlı ASUS HealthConnect uygulamasıyla beraber çalışıyor. HealthAI teknolojisi kullanıcıların sağlık verilerini kontrol etmesine faydalı oluyor, yapılan ölçümlere ve kişisel alışkanlıklara göre insana özel sağlık tavsiyelerinde bulunuyor. ASUS HealthConnect uygulaması ile kullanıcılar kan basıncı, nabız, egzersiz, stres ve uyku düzeyleri ile menstrüel döngüleri hakkında bilgi alabiliyor.

Ayrıca Bakınız.  Savunma sanayinde "yapay zeka" dönüşümü

ASUS VivoWatch SP aktif üyenin sağlık verilerini gece gündüz takip ederek, kardiyovasküler durum hakkında ara sıra yapılan ölçümlere göre çok daha kapsamlı bir görüntü sunuyor. Toplanan egzersiz ve aktivite verileri içinde günlük adım sayısı, alınan mesafe, yakılan kalori ve antrenman zamanı bulunuyor. Kullanışlı stresten kurtulma düzeyi ölçümü, kalp hızı değişkenliği (HRV) göre belirlenen günlük stres düzeylerini kolay anlaşılır özetler halinde sunuyor. Kalp hızı değişkenliğinin yüksek olması daha düşük strese ve daha iyi sağlık durumuna işaret ediyor. VivoWatch SP bunun yanısıra aktif üyenin nabzını, uyku zamanıni ve gece hareketlerini de ölçüyor. ASUS HealthConnect uygulaması bu bilgileri analiz edip derleyerek uyku kalitesi hakkında ayrıntılı bilgi veren günlük ve haftalık grafikler oluşturuyor.

Menstrüel döngü izleme donanımıne de sahip olan ASUS HealthConnect uygulaması, bayanların yumurtlama ve doğurganlık dönemlerini tahmin etmesine, belirtileri kaydetmesine, menstrüel döngülerinin düzenini anlamasına ve genel sağlık durumları hakkında fikir edinmesine faydalı oluyor.

Egzersiz ve form durumu takibi

ASUS VivoWatch SP, form durumunu korumak için akıllı bir eğitmen görevi de görüyor. Kullanıcılar, Kandaki oksijen doygunluğunu ölçen dahili sensör aracılığıyla vücutlarının egzersize ne kadar uyum sağladığını ve ne zaman dinlenip soluklanmaları gerektiğini görebiliyor. VivoWatch SP bunun yanısıra aerobik nabız seviyesini de tespit ederek kullanıcılara sıhhatli aerobik egzersiz yaptıklarını yahut kendilerini zorladıklarını görsel ve titreşimli uyarılarla bildiriyor.

GPS sensörü açık alanda yapılan antrenmanlarda hız, mesafe ve süre gibi değişik istatistikler sunuyor. Altimetre ise mevcut irtifayı ve yürüyüş ya da tırmanış yaparken ulaşılan irtifaları grafik olarak gösteriyor. ASUS VivoWatch SP, kullanıcıların günlük form hedeflerine ulaşmasına ve daha sıhhatli yaşam sürmesine yardımcı olmak için gün içinde atılan adım ve çıkılan kat sayısını gösteriyor. bunun yanısıra düzenli harekete teşvik etmek maksadıyla ayağa kalkmak için hatırlatma donanımı de bulunuyor.

Ayrıca Bakınız.  Xiaomi Mi Note 10 lite incelemesi

7/24 akıllı asistan

ASUS VivoWatch SP, 7/24 her yerde yanınızda olacak akıllı bir asistan olarak tasarlandı. 50 metreye kadar suya dayanıklı olan ürün yüzerken yahut yağmur altında kullanılabiliyor. Normal kullanımda 14 güne kadar süren pil ömrüyle VivoWatch SP, daha sıhhatli bir hayata yardımcı olmak için 7/24 aktif üyenin yanında olabiliyor. Hızla çıkarılabilen ve herkes tarafından bilinen saat kordonlarına uyumlu dizaynıyla, kullanıcılar VivoWatch SP’nin görünümünü kendi stiline uygun hale getirebiliyor. Birçok etkileyici saat kadranı seçeneği de sunan VivoWatch SP, kullanıcılara tamamen kendilerine özgü bir saat oluşturmaları için sayısız fırsat veriyor.

ASUS VivoWatch SP: https://www.asus.com/tr/VivoWatch/ASUS-VivoWatch-SP-HC-A05/

TEKNİK ÖZELLİKLER[1]

Sensör Ayrıntıları

Sağlık sensörleri

Elektrokardiyogram (ECG) x 2, Fotopletismogram (PPG) x 2

Aktivite sensörleri

Yer çekimi sensörü, GPS, altimetre

Sağlık takibi

Nabız dolaşım zamanı, nabız oksijen düzeyi, nabız, stresten kurtulma düzeyi, Vücut Düzeni, uyku kalitesi

Aktivite takibi

Egzersiz zamanı, yakılan kalori, mesafe, hız, adım sayısı, çıkılan kat sayısı, irtifa, harita, hız koçu

Pil

Kapasite

200 mA

Çalışma zamanı

10 gün (tipik kullanım), 14 gün (güç tasarrufu modu)

Şarj metodu

USB ile bağlanan şarj klipsi

Fiziksel karakteristikler

Saat boyuları

53,5 x 46,5 x 14,2 mm

Ağırlık

36 g (kordon olmadan), 62 g (kısa silikon kordon)

Suya dayanıklık

5 ATM

Sistem

İşletim Sistemi

ASUS Health

İşlemci hızı

1,15 GHz

RAM

1 GB

Ekran

1,34 inç yüksek yansıtıcı kapasitif LTPS TFT LCD, 320 x 300 piksel, 262K renk, Sürekli açık ekran

Ön yüklü işlevler

ASUS Health AI, egzersiz modu, ileti bildirimleri, telefon bildirimleri, alarm, kronometre, ilaç hatırlatıcıları, hareket hatırlatıcıları, menstrüel döngü hatırlatıcıları, kan basıncı kalibrasyonu

Kablosuz arayüz

Bluetooth 4.2

Giriş metodları

Dokunma, 4 yönlü sürükleme

Yazılım

Yardımcı uygulama

ASUS HealthConnect

Desteklenen platformlar

Android 4.4 yahut sonrası, iOS 11.0 yahut sonrası

Üçüncü taraf yazılım

Google Health (ASUS HealthConnect destekli)

Aksesuarlar

Şarj

Şarj klipsi, mikro USB kablosu

Belgeler

Kullanıcı kılavuzu, garanti belgesi

Bilek bantları

22 mm tıbbi düzey silikon bantlar: Tokalı kordon, uzun ayarlı kordon (saate takılı) ve kısa ayarlı kordon (kutuda)

Ayrıca Bakınız.  Asus ROG Zephyrus G14 fiyatı ve özellikleri

[1] teknik donanımlar, içerik ve ürün bulunabilirliği evvelden haber verilmeksizin değiştirilebilir ve ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. Gerçek performans uygulamalara, kullanıma, çevresel ve diğer etkenlere göre değişiklik gösterebilir.Cevap bırakın