Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Akıncı dizisi nerede çekiliyor? Mahalle ve sokak neresi?

2021 yılının yeni dizilerinden biri olan Akıncı dizisi yayına başladı. Dizinin başrollerinde Şükrü Özyıldız, Yıldıray Şahinler, Büşra Develi ve Tolga Tekin bulunan Akıncı dizisi izleyiciler tarafından oldukça beğeni topladı. Peki Akıncı dizisi nerede çekiliyor? , Akıncı dizisi İstanbul’un neresinde çekiliyor?, Akıncı dizisi hangi mahallede çekiliyor? tüm bu sorularınızı siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.

Kısa bir süre sonra ATV’de yayınlanacak olan Akıncı dizisinin çekiminde tercih edilen yerler izleyiciler tarafından bir hayli merak edildi. Sahnelerde kullanılmış olan çekim yerleri ve yerlerin ambiyansı izleyicilerin bir hayli dikkatini çekti. ATV’de izleyici ile buluşacak olan Akıncı dizisi ilk tanıtımının yayınlanmasından bu yana izleyicide bir hayli merak uyandırdı. Aksiyon severleri ekran başına toplayacak olan dizi şimdiden pek çok kişiyi etkilemekte başarılı oldu. Dizinin tanıtımında görmüş olduğumuz çekim yerleri de son derece dikkat çekti. Dizi çekimleri için pek çok dizide de olduğu gibi İstanbul tercih edildi.

AKINCI DİZİSİNDEKİ ORMAN NEREDE?

Akıncı dizisinde sürekli karşı karşıya kalacağımız ve pek çok sahnede bahsi geçen orman Beykoz’da yer almaktadır. Savaş sahnelerinin geçmiş olduğu orman için tamamen doğal güzelliği bozulmamış ve doğada bol yeşillikli bir alanın seçilmesinin sebebi ise çekilen sahnelerdeki görüntü kalitesinin daha güzel olması ve izleyiciye hitap etmesi amaçlandı. Bu nedenle de Beykoz ve etrafında yer alan ormanlardan yararlanıldı.

Dizide İstanbul Boğaziçi Köprüsü, orman, ve sahil de Beykoz’da bulunmakla beraber dizi çekimlerinde tercih edilen diğer semtler arasında ise Beşiktaş, Rumeli Hisarı ve çevresi gibi yerler tercih edilmiştir.

Ayrıca Bakınız.  Beklenen Oldu ve İlker Ayrık Seksenler Dizisine Çağatay Döndü Mü


Cevap bırakın