Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Ali Koç Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede 2022

Ali Koç Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede 2022

Ali Koç Türkiye’nin en büyük sanayicilerinden birisi. Uzun yıllar Rahmetli Dedesi Vehbi Koç ve Ailesiyle birlikte ülkemize hizmet etmiş, sanayi alanında büyük yatırımlar yapmış, binlerce insana istihdam olanağı sağlamış bir ailenin çocuğu. Son dönemde ki popülaritesinin en önemli nedeni ise Türkiye’nin En Büyük Spor Kulüplerinden olan Fenerbahçe Spor Kulübünün Başkanı olması. Fenerbahçe’nin bir gün başkanı olmak her zaman hayallerimdi diyen Ali Koç bu hayaline Aziz Yıldırım’la birlikte girdiği seçimden galibiyetle çıkmasıyla erişti. İlk dönemde beklenen sportif başarıları elde edemese de kulübün içerisinde bulunduğu ekonomik zorluğu gidermeye yönelik aldığı kararlar, sponsorluk anlaşması ve şahsi serveti üzerinden yaptığı katkı ile Kulübe çok büyük değer sağlayan Koç’un ikinci dönemde tek aday olarak seçimlere girmesiyle birlikte ikinci dönemi de resmen başladı.

Ali Koç’un popüler kimliği nedeniyle çok sayıda kişi nerede oturduğunu, evinin nerede olduğunu ki o bir evde değil yalıda oturuyor. Nerede yaşadığını merak ediyor. Bizler de bu yazımızda Sayın Ali Koç’un kim olduğunu ve yaşadığı hayata ilişkin bilgiler vermeye çalışacağız.

Ali Koç Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede
Ali Koç Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede

Ali Koç Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede

Koç Bilgi Grubu Başkanı Ali Koç, Kandilli’de, Göksu Caddesi üzerinde yer alan Kont Ostrorog Yalısı’nın sahibi. Boğaziçi’ndeki en güzel ve tarihi binalardan biri olan yalı, 684 metre kare yüzölçümüne sahip. Rahmi Koç, Kont Ostrorog Yalısı’nı 2001’de almış, restorasyon çalışmasının ardından burada bir dönem kendisi kalmıştı. Denizden bakıldığında, yan yana birleştirilmiş iki yalı gibi gözüken Kont Ostrorog Yalısı’na 105 milyon dolar değer biçilmişti. Ali Koç’un Bodrum Yalıkavak’ta ise yazlığı bulunuyor.

Ayrıca Bakınız.  Duygu Özaslan Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede 2021-2022

Ünlü iş insanı Ali Koç’un Los Angeles’ta süper lüks bir malikâne satın aldığı ortaya çıktı… ABD’nin önde gelen magazin ve sinema dergilerinden Variety, Ali Koç’un Los Angeles şehir manzarasına ve Pasifik Okyanusu manzarasına sahip ve son teknolojik sistemlerle donatılmış malikâneye yaklaşık 5 milyon dolar indirim yaptırarak 14.5 milyon dolara satın aldığını yazdı.

Ali Koç Nerede Oturuyor Yaşıyor
Ali Koç Nerede Oturuyor Yaşıyor

Ali Koç Nerede Oturuyor

Ünlü iş insanı ve son dönemde Fenerbahçe’nin başkanı olarak görev alan Ali Koç’un Los Angeles’ta çok lüks bir malikâne satın aldığı ortaya çıktı… Los Angeles’ın ünlü Bird Caddesi’nde yer alan ve Hollywood’un popüler bölgelerinden Sunset Strip’i tepeden gören bu lüks malikâne için Koç’un pazarlık yaptığını yazan Variety, 19 milyon dolarlık fiyattan yaklaşık 5 milyon dolarlık indirim yapıldığını aktardı.

Variety’nin iddiasına göre Ali Koç, lüks malikâne için 14.5 milyon dolar ödedi. ABD basını Koç’un bu malikâne için ödemeyi nakit olarak yaptığını yazdı.

Ali Koç Evi Nerede

Lüks malikânenin Los Angeles manzarasının yanı sıra Pasifik Okyanusu ve Catalina Adası manzarasının da olduğu aktarıldı.

Lüks malikânede birçok lüks teknolojik sistemin ve otomasyon mekanizmasının olduğu belirtilirken, evin yapıldığı arazinin ise ABD’nin meşhur girişimcilerinden birine ait olduğu belirtildi.

Birçok işletmenin sahibi olan ve 2019 yılında yaşamını yitiren girişimci Harry Morton’ın arazisi üzerinde yapıldığı belirtildi. 1981 yılında dünyaya gelen Morton, Pink Taco lokantalar zincirini kurduktan sonra The Viper Room isimli bir işletme ile zengin olmuş fakat 2019 yılında yaşamını yitirmişti.

Ali Koç hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Ali Koç Kimdir adresini ziyaret edebilirsiniz.Cevap bırakın