Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

0

Göz çevresi yaşlanmayı en süratli ele veren, en süratli çöken ve kırışıklıkların en belirgin olduğu bölgedir. Bazı kişilerda genetik olarak göz …

Göz çevresi yaşlanmayı en süratli ele veren, en süratli çöken ve kırışıklıkların en belirgin olduğu bölgedir.

Bazı kişilerda genetik olarak göz kapağı özellikle üst göz kapağı çok süratli sarkmaktadır.

Bu kozmetik olarak kötü bir görüntü oluşturmanın yanı sıra hastalarda; görmeyi engelleme, ağrı, yorgunluk, baş ağrısı yada migrenin tetiklenmesi gibi sorunlar yaratmaktadır.

Üst ya da alt göz kapağında gözlenen ;katlantı, sarkmalar ve göz çevresinde ki çizgilenme , ince ve derin kırışıklıklar ve göz altlarındaki yaşlanma belirtileri torbalanmalar ve morlukları da bu işlemle tedavi edilebilmekteyiz .

Ameliyatsız göz kapağı estetiği son zamanlarda ameliyat gerektirmeden; kesi-dikiş-iz olmadan lazerle tüm göz çevresi dokusunu gençleştirerek yapılan bir işlem olduğu için ; çok talep gören bir uygulama halini aldı.

Ameliyatsız lazerle göz kapağı estetiği ; genel anestezi olmadan lokal anestezi ile göz çevresini uyuşturarak çok kısa zamanda tüm göz çevresini lazerle tarayarak yaptığımız bir işlemdir.

LAZERLE GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Üst göz kapağı sarkması

Üst göz kapağı katlanmalar

Göz çevresindeki kırışıklıklar

Göz çevresindeki kaz ayakları

Alt göz kapağındaki sarkmalar

Alt göz kapağındaki göz altı torbası

Tüm göz çevresi gençleştirme

AMELİYATSIZ LAZERLE GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NASIL YAPILIR ?

Göz çevresine uygulanan lokal anestezik krem daha sonra sarkan kısma sarkmanın şiddeti oranında hekimin karar verdiği dozda lazer atışı yapılarak esas olarak fazla olan deri kısmı yoğunlukla olmak üzere tüm göz çevresi taranır. İşlem çok kısa zamanda tamamlanmaktadır.

AMELİYATSIZ LAZERLE GÖZ KAPAĞI ALDIRMA İŞLEM DAHA SONRA İYİLEŞME SÜRECİ NASILDIR ?

Lazerle göz kapağı estetiği sonrası bakım çok mühimdir. Bazı zaman tedavinin en mühim bir parçasıdır.

Lazerle göz kapağı işleminden sonra göz çevresinde şişme, ödem, morarma, daha sonra kuruma kabuklanma soyulma beklediğimiz bir durumdur. Bu sebeple bu iyileşme periyodunda hastanın kendine bakımı çok mühimdir. Bu dönemi daha süratli atlatmak için ve işlemin verimliliğini arttırmak için ; doktorunuzun size önerdiği kremleri mutlaka kullanmalısınız.

Ayrıca Bakınız.  Tükenmişlik Sendromu

Lazerle göz kapağı estetiği işlemi sonrası güneşten korunmak çok mühimdir. 50+ güneş koruyucunuzu sabah akşam en az iki kere mutlaka sürmelisiniz. Yalnızca güneş koruyucu sürmek yetmez güneşten uzak durmak gerekir. Akşam da yine doktorunuzun önerdiği kremlerini kullanmak ve doktorunuzun size belirttiği tarihte kontrolünüze gitmek çok doğru olacaktır.

Lakin hasta işlem sonrası doktorun önerilerine harfiyen uymalıdır. Lazerle göz kapağı aldırma işleminin tek yan tesiri hasta güneşten korunmayı yeterince başaramazsa işlem yapılan alanda leke gelişebilme riskidir . O sebeple işlem sonrası güneşten korunmanın önemi doktor tarafından vurgulanmalıdır . Hastanın bakım için kendine bir zaman ayırması , bu işlemi yaptırdığı sırada bir güneş tatili programının olmaması çok daha doğru olacaktır. Bu durumda hasta kremlerini ve bakımını da doğru yaptığı sürece ve güneşten korunduğunda bir sorun yaşanmaz.

İşlem sonrası hem göz kapaklarında düzelme hemde tüm göz çevresi dokusu gençleştiği için tüm yüzde çok daha genç ve dinamik bir görüntü oluşur . Eğer göz kapağı sarkması , görme problemi ve baş ağrısı sorunlarına sevk ediyorsa bu durumlarda düzelir . Yine bu işlemle göz altı torbası ve göz çevresindeki morluklarda da belirgin düzelme sağlanır.

Hepinize sıhhatli güzelliklerle dolu bir hafta diliyorum.

Sevgiler …


Cevap bırakın