Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Ankara Polatlı’da kum fırtınası! İlçe felç oldu!

Ankara’nın Polatlı beldesinde toz fırtınası yaşandı. Fırtına sebebiyle gökyüzü karanlığa büründü. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “50 yıldır böyle bir şey görmedim” diyerek bölge halkına evde kalmaları hakkında uyarıda bulundu. Toz bulutu sebebiyle zifiri karanlıkta kalan Polatlı’da ev ve araçların toz içinde kaldığı, sert rüzgarların estiği görüldü. Olay sebebiyle çok korktuklarını söyleyen vatandaşlar, “Bir anda geceyi yaşadık” ifadesini kullandı.

“ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDENİYLE 4 KİŞİ ASANSÖRDE MAHSUR KALDI”

Haymana ve Polatlı ilçelerinde saat saat 15.00 saatlerinde rüzgarın tesiriyle kum fırtınası yaşandı. Bir anda tesirini gösteren fırtına sebebiyle gökyüzünü toz bulutu kapladı. Özellikle Polatlı’da kum fırtınası ile beraber gökyüzünde devasa toz bulutları oluştu. Görüş mesafesini düşüren fırtına sebebiyle paniğe kapılan vatandaşlar, boş alanlara kaçıştı. Ev ve iş yerlerinin çatıları uçtu, bazı ağaçlar devrildi. Fırtına sebebiyle şehir merkezinde elektrikler kesildi. Bu sırada bir kafede elektrik kesintisi sebebiyle 4 kişi asansörde mahsur kaldı. Olay yerine sevk edilen itfaiye personelleri mahsur kalanları kurtardı. Şehir merkezindeki bazı esnaf ise kum fırtınası sebebiyle iş yerleri zarar görmemesi için kepenk kapattı. Kum fırtınasının hala devam ettiği açıklandı. Kum fırtınası Ankara merkezde de kısmen tesirli oldu.

POLATLI BELEDİYE BAŞKANI: 50 YILDIR BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM

Polatli Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya CNN Türk yayınına katılarak Ankara’daki kum fırtınasıyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Belediye Başkanı Yıldızkaya, “Ben Polatlı’da 50 yıldır böyle bir şey görmedim. Vatandaşlarımızı evlerinde olmaya, kapalı mekanlarda bulunmaya, şiddetli yağış gelebilir diye uyardık.” dedi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın açıklamaları şöyle:

“Anında çöktü, hiç beklenmedik bir anda çöktü. Ama şu anda sakinledi. Hava karardı, sanki gece gibi oldu. Vatandaşlarımızı uyardık tedbir alınması noktasında. Vatandaşlarımızı evlerinde olmaya, kapalı mekanlarda bulunmaya, şiddetli yağış gelebilir diye uyardık. AFAD’da bölgede çalışma yapılıyor. İlk kez böyle bir şey yaşadık Polatlı’da.

Ayrıca Bakınız.  Nevşehir Ürgüp'te gezilip yerler listesi

“YILDIRIM DÜŞMESİ SONRASINDA OLUŞAN YANGINLAR SÖNDÜRÜLDÜ”

50 yıldır Polatlı’da böyle bir şey görmedim. Ben bütün vatandaşlarıma evlerinde kalmalarını, kapı pencerelerini kapatmalarını öneriyorum. Tedbirli olmakta yarar var. Şu ana kadar bize ulaşmış kötü bir haber yok. Birkaç tane yıldırım düşmesi Daha sonra oluşan yangın vardı, söndürüldü”

Kum fırtınasından görüntüler:

Kaynak: İHACevap bırakın