Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Aöf Telegram Grupları

Aöf Telegram Grupları hakkında bilgi vermeden önce siz değerli okurlarımıza Açık Öğretim nedir? , AÖF hakkında detaylı bir bilgi makalesi yazarak aydınlatmak istedik. Açık Öğretim ( AÖF ) alışılmış geleneksel eğitim tarzından değişik olarak, kampüse gelme zorunluluğunun olmadığı, derslerin bilgisayar ve TV vasıtasıyla sanal ortamda işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar tekrar izleyebileceği eğitiminin adıdır.

Aöf Telegram Grupları

Günümüzde artık bir çok kişi Aöf Telegram Grupları aracılığıyla da bir çok bilgi paylaşımını birbirlerine aktararak daha kapsamlı bir çalışma içerisine giriyorlar.

AÇIK ÖĞRETİM HAKKINDA BİLGİ

Avantajları:

– Öğrenci Merkezlidir.

– Öğrenciye fırsat eşitliği sunar. Fiziksel engelli talebelere eğitim olanağı sağlar. Coğrafi ve lokal önüne engel oluri yokeder.

– Geleneksel eğitimden yararlanamayan bireyler için idealdir.

– Çalışan bireylerin öğrenimlerine devam edebilmesini sağlar.

– Bi̇ri̇ni̇n kendi öğrenme hızında öğrenim görmesine imkan sağlar.

– Bilgiye süratli ve kolay bir biçimde erişme olanağı sağlar.

– Yüz yüze eğitimde gereken ulaşım, barınma, konaklama, beslenme gibi ek harcamaları yokeder.
– Öğretim elemanlarıyla etkileşimli ve dinamik bir öğrenme süreci yaşatır.
– Zaman ve mekandan bağımsız olması yönüyle talebelerin eğitim ortamına internet erişimi olan herhangi bir yerden 7/24 erişim olanağı sağlar.

-Diplomaları örgün öğretimin diplomaları aynı haklara sahiptir.

Açıköğretim Fakültesi’nin Diğer Üniversitelerden Farkı Var mıdır?

AÖF bünyesinde yer alan bütün bölümler, örgün eğitim veren diğer üniversitelerde ki bölümlerden hiçbir farkı yoktur. Bölümler birbirine denk olduğu gibi AÖF talebeleri, diğer üniversite talebelerinin yararlandığı tüm sosyal haklardan yaralanabilmektedirler. Aradaki tek fark okula devam zorunluluğunun bulunmamasıdır.

Dezavantajları:

-Derslere girilmeden ezber ile sınavlara hazırlanıldığından ve ders hakkında okuyarak yeterli bilgiye sahip olmanın güçlüğünden ve ders anlatan hocaların olmamasından kaynaklı sıkıntılar olabiliyor.

Ayrıca Bakınız.  En güçlü virüs öldürücü: Limonun faydaları nelerdir?

-Bir diğer yanı ise, işletme sahipleri açık öğretim mezunlarını sıklıkla önemsemiyorlar desek yanlış olmaz, bilgi yönünden yetersiz buluyorlar. Bu sebeple iş bulma hakkında zorluklar çekebiliriz.
-Lakin yetiştirmek üzere eleman arayan bir işletme için eğer açık öğretim diplomanız var ise şanslı duruma gelebiliyorsunuz.

Açık Öğretim ve Uzaktan Eğitim arasındaki fark: Uzaktan Eğitimde derslerin Canlı Ders olarak yapılmasıdır.Cevap bırakın