Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Apple’dan iPad Photoshop CC Müjdesi

Geçtiğimiz yıl Adobe, Photoshop‘un tam özellikli bir sürümünü bu yıl içerisinde iPad’e getireceğini duyurmuştu. Bu duyuru, şirketin iPad uygulamasının masaüstü sürümü ile aynı kod temelinde geliştirileceğini ve özellik eşliğine ulaşacağını doğrulamasından ötürü büyük bir haberdi. Apple da uzun süredir uygulamanın gelişinin reklamını yapıyor ve iPad Pro serisi üstünde uygulamanın gücünü gösteriyordu. Lakin Ekim 2018 tarihindeki duyurudan beri çok fazla ses gelmedi.

Şimdi ise Bloomberg’in bir haberi, iPad için Photoshop CC‘nin bu yıl bitmeden yayınlanacağını ve Adobe’nin Kasım ayının ilerleyen dönemlerindeki Max konferansı sırasında daha fazla bilgi vereceğini söylüyor. Ne yazık ki büyük sahip olduğu özelliklerin tamamı yayım anında kullanılabilir olmayacak. Tabii ki şirketin ilk duyurusunda “ilk olarak iPad’te ufak bir özellik seti” yayımlayacağını belirtmiş olmasından ötürü bunun sürpriz olduğunu söylemek doğru olmaz. Firma, 1.0 sürümünden sonra sahip olduğu özellikleri kademeli bir biçimde uygulamaya eklemeyi planlıyor.

Photoshop’un tüm sahip olduğu detaylarını yayım anında iPad’te olmayacak olması bekleniyor olsa da, uygulamanın beta sürümünü test eden bireyler özellik açısından şu anda “var olan iPad uygulamalarının güçlendirilmiş bir bulut tabanlı sürüme” benzediğini belirtiyor ve bunun sözü verilen tam özellikli Photoshop’tan çok uzak olduğu kolaylıkla söylenebilir. Filtreler, kalem aracı, özel fırça kütüphaneleri, vektör çizimi ve benzeri pek çok donanımın eksik olduğu yahut var olmadığı gözleri üstüne topluyor.

Cloud PSD dosya formatının eklenmesi ile beraber firma, cihazlar arası çalışmanın kolaylaşacağını ve gelişeceğini söylüyor. Lakin Affinity ve Procreate gibi rakiplerin zaten var olan güçlü seçenekleri karşısında Adobe’nin şu anda görülendEn fazla daha fazlasını yapması gerekiyor.

Ayrıca Bakınız.  Google'dan Fazlasını Gösteren 5 Arama Motoru!


Cevap bırakın