Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Balıksırtı örgü nasıl yapılır? En kolay saç modelleri

Örgü saçlar hiçbir zaman modası geçmeyen aynı zamanda birbirinden farklı yerlerde kullanılabilecek saç modelleri arasında listenin en başında bulunuyor. Cool hem de zarif bir görüntüye kavuşturan örgü saç modelleri arasında balıksırtı örgü modeli de bulunuyor. Peki görünüşte zor olan balıksırtı örgü kolay bir biçimde nasıl yapılır? Balıksırtı örgü yapmanın püf noktaları nelerdir? Detaylar haberimizde…

Örgü saç, yüzyıllardır bayanların severek kullandığı bir modeldir. Yıllar geçse de asla modası bitmeyecek olan saç örgülerinde birbirinden farklı çeşitler bulunuyor. Bunlardan biri de balıksırtı örgü. Görünümü muhteşem adeta inci gibi dizilmiş balıksırtı örgüyü yapmak sandığınız kadar zor değil. Balıksırtı örgünün pratiğini öğrendiğinizde sık sık yapmak isteyeceğiniz modelin hem püf noktalarını da hem de nasıl yapıldığını sizlerle paylaşıyoruz. Okulda, iş yerinde, arkadaşlar toplantısında, en özel davetlerde bazı zaman düğün gününüzde bile kolaylıkla kullanabileceğiniz balıksırtı örgü serisinin en kolay yapımı yalnızca yasemin.com‘da!

BALIKSIRTI ÖRGÜ NASIL YAPILIR?

Klasik balıksırtı örgülü saç modeli için evvellikle saçlarınızın ön kısmından bir tutamı alıp tarayın. Saçlarınız özellikle ördükten sonra çabucak bozulan yapıdaysa saçlarınıza örmeden sabitleyecek bir ürün kullanmalısınız. sonrasında elinize aldığınız bu tutamı tepe noktasından başlayarak örmeye başlayın.

İlk evvel tutamı 3’e ayırıp bir tutamı bir elinizle, diğer 2 tutamı diğer elinde tutun. Sonrasında 2 tutamın arasına tek tutamı alın.

Böylece 2 kez ördükten sonra saçlarınızın geri kalan kısımlarından tutamları da örgüye katmaya başlayın. Tüm saçınızı ördükten sonra saçının uç kısımları klasik 3’lü örgü şeklinde örüp lastik tokayla sabitleyebilirsiniz.

ÇİFT BALIKSIRTI NASIL ÖRÜLÜR?

Öncelikle saçlarınızı ortadan ikiye ayırıp, her iki tutamı da klasik balıksırtı örgü adımlarına göre örmeniz çift örgüyü oluşturacaktır.Yalnız bu kez saçlarınızın tepe kısmından değil, yan kısmından başlamalısınız.

Ayrıca Bakınız.  Bayram öncesi Pratik cilt bakımı önerileri nasıl yapılır?

Ünlü yıldızların da son zamanda sıklıkla tercih ettiği ve boxer örgü olarak da anılan balıksırtı çift örgü saç serisinin gözalıcı görünmesi, gün süresince örgülerin dağılmadan sabit kalabilmesi için güçlü tutuşlu bir sabitleyici kullanmanız şart.Cevap bırakın