Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Batikon nedir? Ne işe yarar?

Topikal olarak yani cilt üstünde tercih edilen Batikon nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyat aralıkları nedir, sahip olduğu sahip olduğu özellikleri nelerdir, cilt üstünde hangi etkileri vardır gibi suallerın yanıtlarını sizler için yazdık.

Çok geniş bir kullanım alanına sahip olan batikon, en çok tercih edilen antiseptik solüsyondur. Özellikle ufak yaralarda ilkyardım sırasında kullanılır. Bunun yanı sıra jinokolojik müdahalelerde, cerrahi işlemler sırasında cilt ve mukozanın dezenfekte edilmesi için de kullanılır. Baticonol scrub ise cerrahi el dezenfektanıdır. Enfeksiyonlara neden olabilecek bakterileri öldürerek çalışan batikon, komplikasyon durumunda antibiyotik yahut steroid nasıl tedavi edileceğinden sonra da kullanılabilir. Bu solüsyonun etken maddesi olivinil pirolidon-iyot adlı bir maddedir. Yardımcı maddeler olarak ise Etil alkol (CAS 64-17-5) %8, %1.6 Gliserin, %0.072 Mentol,%0.14 Sodyum hidroksit, %0.46 Sodyum asit fosfat, %79 Deiyonize su içerir.

Cildi ve mukozayı hemen hemen tahriş etmeyen, tedavi edilen alanın bandajına izin verir ve havanın uygulama alanına ulaşmasını engellemez. Cilt ve tamamen doğal kumaşlardan kolayca yıkanır.

Bunun yanısıra, tedavi edilen alanın bandaj ile kapatılmasına imkan tanır, cildi ve mukozayı hemen hemen tahriş etmez ve havanın uygulama alanına ulaşmasını engellemez. Bunun yanısıra cilt ve tamamen doğal kumaşlardan kolayca temizlenir. Bu merhem, yanıklarda granülasyon yahut deri greftine müdahale etmez.

BATİKON NASIL KULLANILIR?

Dezenfekte edilecek olan deri bölgesine uygulanır. Daha sonra bu bölgede yaşanan gözenekli film katmanı, suyla yıkanabilir. Bu antiseptik solüsyon tampon yaparak da cilde uygulanabilir.

BATİKON FİYATI

Bu antiseptik solüsyonun fiyatı 3 lira ile 35 lira arasında değişir.

Tentürdiyot ile batikon farkı Nedir?

Batikon ne işe yarar?

Batikon fiyat

Batikon Nasıl kullanılır?

Batikon yakar mı?

Batikon cilde Faydaları

Batikon muadili

Betadine nedir ne için kullanılır?
Ayrıca Bakınız.  İstanbul'a en yakın tatil yeri: Esenköy


Cevap bırakın