Site icon Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Baygınlık geçiren iş arkadaşına tecavüz etti!

İstanbul’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Baygınlık geçiren genç kadın kendisine tecavüzde yer alan iş arkadaşının bir de müstehcen görüntülerini çektiğini bilgisini aldı. Görüntüleri arkadaşlarının eline geçen mağdur kadının ihbarı sonrasında iş arkadaşı hakkında 30 yıl 5 ay hapsi istemiyle dava açıldı

Kendisini kötü hissettiği bir anda dostundan yardım isteyen genç kız yaşamının şokunu yaşadı. İstanbul’da Haziran ayında yaşandıği öğrenilen olayda Yeşim Ç., bir mekanda alkol kullanmıştı. Alkolün tesirinde olan genç kız, kendinde olmadığı için iş dostu Arif T.’den yardım istedi. Mekana almaya gelen Arif T., alkolün tesirinde olan genç kızın bu durumundan yararlanmak istedi. Mağdur kızı evine bırakması gerekirken kendi evine götürdü. Olay tecavüzle de sınırlı kalmadı. İşte genç kıza bizzat iş dostu tarafından yaşatılan kabusun detayları;

ALKOLÜN TESİRİNDEKİ İŞ DOSTUNA TECAVÜZ ETTİ

Arif T., eve gittikten sonra kendisinde olmayan, alkollü olan genç kızın iradesi haricinde beraber oldu. Bu durumu dostu Yunus Ö.’e anlattı. Dostu, beraber olduğu genç kızın müstehcen fotoğrafını istedi. Bunun doğrultusunda dostuna genç kızın resimlerını çekerek gönderdi.

ÇIPLAK FOTOĞRAFINI ÇEKEREK DOSTUNA GÖNDERDİ

Sabah uyandığında kendisini başka bir evde, elbisesiz halde bulan Yeşim Ç., iş dostunın kendisiyle rızası haricinde beraber olduğunu anladı. Kendisine yapılanların kullanıcı kullanıcı hesabını sormak isteyen genç kız ikinci bir şokla karşılaştı. İş dostu Akif T.’nin kendisinin müstehcen fotoğrafını çektiğini ve yaydığını bilgisini aldı. İlk olarak kendi rızası olmadığını alkollü halinde faydalandığını söyleyerek iş dostundan şikâyetçi oldu.

ELBİSESİZ RESİMLERINI YAYDILAR

Şikayet daha sonra ifadesi alınan Arif T., beraberlik anından genç kızın rızası olduğunu üzerine atılı suçu kabul etmediğini lakin fotoğrafını çekerek dostuna gönderdiğini kabul etti. Dostu Yunus Ö.’ün ifadesi alındı. İfadesinde suçlamayı kabul etmediğini sözlerine ekledi

Yapılan araştırma daha sonra Yunus Ö.’ün genç kızın fotoğrafını başka bir dostuna gönderdiği, yaydığı tespit edildi. Haklarında yürütülen soruşturma sonrası savcılık iddianameyi hazırladı.

HAPİSLERİ İSTENİYOR

Genç kızın alkollü halından yararlanan ve fotoğrafını çekerek yayan Arif T.’nın ‘Özel Hayata İlişkin Görüntü İfşa Etmek, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Nitelikli Cinsel Saldırı’ suçundan 30 yıl 5 ay hapsi isteniyor.

Fotoğrafı isteyerek bir başkasına gönderen Yunus Ö.’ün ‘Özel Hayata İlişkin Görüntü İfşa Etmek, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma’ suçundan 8 yıl hapsi isteniyor. Dava önümüzdeki günlerde Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Deniz Yusufoğlu/Sabah

Exit mobile version