Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Bebek beresi şapka nasıl yapılır? Bebek şapka modelleri örgü anlatımlı

Kış mevsiminde bebeklerinizi sımsıcak tutacak ve farklı modelleriyle çok sevilen örgü şapkalar geliyor. Bebeklerin üşütmemesi için yapılan örgü bere ve patikler bu kışta bebeklerinizin ayaklarını ısıtacak. Şimdi sizleri çok yormayacak kolay ve bir o kadar keyifli bebek örgü şapkası nasıl yapılır sizler için inceledik. İşte sıra sıra bebek örgü bere yapımı…

Soğuk havalarla beraber kışlık elbiselerle daha çok zaman geçirmeye başladık. Gardırobumuzda yerini alan kalın ve ve örgü elbiselerini yapmasını seven kadınlar çok basitlıkla yapabileceği birbirinden güzel örgü bebek şapkaları bulunuyor. özellikle şu pandemi de can sıkıntısını yok etmek için örebileceğiniz bebek şapka modelleriniz çocuklarınız, torunlarınız yahut yakınlarınız armağan edebilirsiniz. Atkı, bere, eldiven ve patik gibi kışlık elbiseleri tamamlayarak bebekleri ya da çocukları soğuktan koruyabilir, hastalıklara karşı koruyabilirsiniz. Soğuk havalarda kulaklar en çok üşüyen organlardan biridir. Onları sıcak tuttuğumuzda sanki her yerimiz ısınır. Biraz örgü bilen herkesin yapabileceği çok basit örnekler içerisinde bulunan bebek bere modeline göz atmayı unutmayın. Bebek örgü modellerine ilgi duyanlar için en şık ve kolay bebek örgü şapka nasıl yapılır? Sıra sıra bebek örgü bere yapımı

EN GÜZEL BEBEK ÖRGÜ ŞAPKA NASIL YAPILIR?

Piyasada kolaylıkla satın alabileceğimiz bereler mevcut ama örmesi çok zevkli olduğu için bayanların en çok ördüğü ürünler arasında bulunuyor.

Orta kalınlıkta yumuşak bebe yünü 3,5 şiş kullanılır.

Ortalama 6 ay-1 yaş bebek için.

Başlangıç için şişe 60 ilmek atılır.

Daha sonra 1 ters-1 düz ilmek olarak istediğimiz kalınlıkta lastik kısmı örülür. Lastik bitiminde açık renk yünümüzle 4 sıra düz örgü örülür.

Düz örgü örüldükten sonra koyu renk yünümüzle 4 sıra düz örülür.

Sonra istediğimiz uzunluk açık renk yün ile düz örgü örülüp berenin üst kısmını büzdürerek bitirin.

Ayrıca Bakınız.  Yulaf yemenin cilde faydaları

BEBEK PATİĞİ NASIL ÖRÜLÜR?

45 ilmek başlanır 6 sıra haroşa örülür.

Daha sonra 18 ilmek örülür ortada 9 ilmek bırakılarak 18 ilmek örülür. Tersten gelirken ters örgü örülür.

2.sırada 17 ilmek örülür.18.ilmek 9 ilmeğin ilki ile beraber alınır ve 7 ilmek örülür.8.ilmek diğer yandan kalan 18 ilmeği ilki ile büzülür.

Böylece ortada 10 ilmek kalana kadar 12 sıra ör ve bilek kısmı lastik örgü örerek bitir.
Sıra geldi bere ve patiklerdeki fiyonklara 10 ilmek atarak başlayalım ve 2 haroşa 6 düz 2 haroşa olarak 4-5 santim kadar örelim.(Bunları koyu renkle örelim ki patiğin altta kalan fiyonku olsun.

BERE ÖLÇÜLERİ

AY/YAŞ BAŞ ÇEVRESİ ŞAPKA BOYU

Yeni Doğan—-33-36 cm——-13-15 cm

03-06 ay——–36-43 cm——15-18 cm

06-12 ay——–41-48 cm——-18 cm

1-3 yaş———46-48 cm——-20 cm

3-10 yaş——48-51 cm———22 cm

10-16 yaş —–53-56 cm——–25 cm

Yetişkin Kadın—54-57 cm——28 cm

Yetişkin Erkek—-58-61 cm—–28-29 cm

Yeni doğan bebek beresi Yapımı

Fırfırlı Bebek Şapkası Yapımı

Kolay Bebek Bere Yapımı anlatımlı

Yazlık Bebek şapkaları

Bebek Şapka Modelleri şişle

Şiş ile Bebek beresi Yapımı

Bebek Şapka Modelleri kolay

Bebek Şapka Modelleri Örgü anlatımlı


Cevap bırakın