Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Benim adım melek dizisi oyuncuları

Gaziantep’te çekimleri süren ve izlenme rekorları kıran Benim Adım Melek dizisi oyuncularının başarılı bir biçimde sergiledikleri roller başlarına bela oluyor. Her hafta paylaşılan dizide kötü adamı canlandıran oyuncular, hayranlarının enteresan diyalog, talep ve tepkileri ile karşılaşıyor.

TRT 1 ekranlarında paylaşılan ve yönetmenliğini Cem Akyoldaş’ın yaptığı Benim Adım Melek dizisinin oyuncuları, fimin çekimlerinin devam ettiği Gaziantep’te dizinin tesirinde kalan hayranları sebebiyle enteresan anlar yaşıyor. Dizide kötü adam rolünü oynayan Kaan Çakır, rol aldığı Alpay karakteri sebebiyle herkesin kendisini kolaylıkla tanıdığı ve enteresan anılar yaşadıklarını anlattı. Çakır, kişilerın kızdıran sahnelerin yayınlanmasının sonrasında kendisini gören hayranlarının enteresan tepkileri olduğunu vurgulayarak, “Tabiki kişiler, sürekliliği olan bir dizide oynadığı zaman çok daha tanıyorlar. Selam veriyorlar, fotoğraf çektirmek istiyorlar. Kibir verici insanın ruhunu okşayan şeyler. Kişiler eskisi gibi değil, rahat ayırt edebiliyorlar. İnternet, iletişim çağında olduğunu için kimin ne olduğunu iyi biliyorlar. Eski zamanlarda bahtsız olaylar yaşanmış olabiliyor. Çok sevilen sinema oyuncuları bile bir takım istenmeyen şeyler yaşabiliyor. Özellikle Erol Taş örneği veriyorlar. Kişiler soruyorlar tabi, niçin böyle yapıyorsun, yapmasana falan diye. Bunların hepsi gülerek hicivle söylenen şeyler. Öyle tehditvari bir şeş olmuyor. Kişiler neyin ne olduğunu daha iyi biliyor. Çok kötü ters bir örnek ile karşılaşmadım” dedi.

Kötü adam şakasi

Kaan Çakır, kötü adam rolünü sahnelerken zorlanmadığını yaptığı şaka ile anlattı. Çakır, “Hiç zorlanmıyorum. Ben gerçek hayatta da çok kötü bir insan olduğum için, şu anda rol yapıyorum. İyiyi oynuyorum şu anda. Sıkıntı olmuyor benim için. Bayağı kötüyüm. Alpay’dan daha kötüyüm. Hepsi var bende para için her şey yapıyorum. Bir oyucu için kötüyü oynamak ve iyiyi oynamak arasında çok büyük bir fark yoktur. Tekniğiniz vardır, cebinize attığınız duygularınız vardır. Yeri geldiği zaman çıkartmanız gerekir. Çok da zorluk çektiğim bir yeş değil” şeklinde konuştu.

Ayrıca Bakınız.  Hadise yeni şarkısı 2020

“Hayranların bize bağırmalarından anlıyoruz”

Diziye yeni transfer olan ve sinsi planları ile hafızalarda yer etmeye başlayan Kenan rolündeki Kadim Yaşam ise, diğer iştaşları gibi kendisinin de bir takım tepkiler aldığını anlatarak, “Seyirciler zaten heyecanlı. Bize ne yapıyorsunuz, niye yapıyorsun demelerinden, bağırmalarından, çağırmalarından anlıyoruz. Kişiler, artık bizim rol yaptığımızı bildiği için aşırı ters tepki göstermiyor. ‘Ya artık bu kadar kötülük yapmasanız, ya bir rahat bırakın’ şeklinde sitemler var. Sert tepkiler olmadı hala. Geleceğini zannetmiyorum ama büyük konuşmamak lazım. Ummadık taş, baş yarar. Aslını söylemek gerekirse bu tepkiler, izleyicilerimizin bizi izlerken keyif aldıklarını gösteriyor. Keyif alıyorsalar da biz işimizi iyi yapıyoruz” demektir. Herkes, bütün oyuncu dostlarım için söylüyorum. Zaten onun da karşılığı geliyor. Seyirci izlemek istiyor, görmek istiyor” ifadelerini kullandı.

Kızı istemeye gönüllü çok çıktı

Dizide baharatçı Zeynel’i oynayan Halil İbrahim Yılmaz ise sürekli kendisine dizideki Kenan karakterine aldanmaması için iletilar aldığını vurgulayarak, çarşıda kendisini durduran bir kişiyin ise kız istemeye kendisinin gidebileceğini belirttiğini anlattı. Yılmaz, “Sürekli enteresan iletilar alıyorum. ‘Yeter artık, bu kadar saf olma, kanma, arkadandan işler çeviriliyor. Kenan masum biri değil, seni kandırıyorlar’ gibi iletilar alıyorum. Bir gün Gaziantep’teki Bakırcılar Çarşısında yürürken, dayının biri beni durdurdu. Tam Antepli bir abi, yaşı da var. ‘Sen ne ediyorsun, burada’ dedi. Ben de ‘Yemek yemeye çıktım’ dedim. Sonrasında ise ‘Şu kızı isteyelim sana. Kimin kimsen olmayabilir ama ben gelirim ha. Kenan’ı falan boşver sen’ dedi. Ben de ‘Olur amca’ dedim. Beni Zeynel zannediyor. Böyle enteresan anılarımız oluyor. Gelen iletilar var. Ne mutlu ki biz böylece yansıtıyoruz ki, kişiler da yaşayabiliyor. Sıcacık çaylarını içerken bizleri de evlerine misafir ediyorlar. Ne mutlu bize bu misafirliğe dahil olabiliyorsak” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Bakınız.  Azizler filmi konusu nedir? Azizler filmi oyuncuları

“Mithat’a bağırırsan kalbini kırarım”

Dizideki Mithat ve Melek karakterlerinin kardeşi olan Kebapçı Mahmut’u oynayan Muharrem Türkseven de, kendisine hayranlarından “Mithat’a bağırma”, “Melek’e iyi davran” gibi telkinlerin geldiğini söyleyerek, yaşadğı enteresan anılarını şöyle anlattı:

“Geçen sokakta yürürken biri önümü çevirdi. Bana, ‘Mithat’a bir daha bağırırsan, gerçekten söylüyorum kalbini kırarım’ dedi. Hiç görmediğim, tanımadığım bilmediğim biri. Ben de, ‘Peki abi, bir daha bağırmayacağım, söz veriyorum’ dedim. Keza Melek ile ilgili ise ‘Melek’e iyi davran. Kardeşin hasta, bilmiyorsun” diyorlar. Ben de, ‘Gerçekten bilmiyorum, bilsem davranır mıyım” diyorum. Ama o kadar içselleştirmemek lazım.”

Kendisinin daha sert tepkilerini dizideki enteresan gülmeleri sebebiyle kurtulduğunu da söyleyen Türkseven, “Benim ara ara gülmelerim var, o beni kurtarıyor. Mahmut enteresan gülüyor. O anı dolu dolu yaşıyor ya, o gülmelerimden kurtarıyorum. ‘Güzel gülüyorsun’ diyorlar, ellemiyorlar. Ama belli de olmaz döve de bilirler” dedi.

Alpay şakasi

Sevilen oyuncu Muharrem Türkseven, şakali bir biçimde kendisinin de diziyi izlerken Alpay’ı canlandıran oyuncu dostu Kaan Çakır’ı dövmeyi düşündüğünü vurgulayarak, “Alpay’ı biz olabildiğince zaten otelden çzıkartmıyoruz. Ne olacağı belli değil. Biz de kendi içimizde ara ara böyle ‘acaba dövsek mi’ diye gaza geldiğimiz oluyor. O yüzden sokağa çıkarmıyoruz. Bunların hepsi latife” şeklinde konuştu.

İddiaya girenler var

Ünlü oyuncu, kendisinin başarılı bir biçimde konuştuğu şive sebebiyle Gaziantepli olduğunu düşünenlerin ve Gaziantepli olduğu yönünde iddiaya girenlerin yer aldığınu vurgulayarak, “Çok enteresan ama beni Antepli zannediyorlarmış. İddiaya giriyorlarmış, ‘kimisi Oğuzeli’nden’ diyormuş, kimisi ‘yok Nizip’ten’ diyormuş. Alakası yok tabi, ben Çanakkaleliyim. Demek ki Antep ağzını, bu yörenin şivesini iyi yapıyorum galiba. Tabi bu da çalışınca oluyor. Kimse kusura bakmasın. Antep’e geldik ama 10-15 günümüz gözlemle geçti. Kebap nasıl yapılır, kömür nasıl karıştırılır, müşteriye nasıl hitap edilir gibi, gibi gözlemlerimiz oldu. Ha deyince olan bir şey değil. Baharatçı Zeynel’i oynayan Halil İbrahim ile sokak sokak gezdik. Buranın ‘ağzı otursun, melodisi otursun’ diye. İyi gezmişiz, güzel gezmişiz. Artık biz de Antepli olduk. Şu anda da iddiaya giriyorlarmış” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Bakınız.  Beyaz Show TV8 Kanalında Yeniden Başlıyor!

Teknik ekip de benzer tepkiler alıyor

Dizinin yönetmeni Cem Akyoldaş ise benzer tepkileri dizinin teknik kadrosunda yer alan çalışanların da aldığını ve bu çalışanlar üstünden oyunculara ileti göndermek talep edenlerin bile olduğunu kaydetti. Akyoldaş, benzeri tepki ve iletiların sebebinin, kişilerın dizi karakterlerinde kendilerinden bir şeyler bulmalarından kaynaklanabileceğini kaydetti. Yönetmen Akyolda, “Bu tür hikayeler, projeler gerçek hayattan, yaşanmış hikayelerden derleniyor, toparlanıyor. Yola çıkarken yaşanmış hikayeleri derleyerek, ama kendi kurduğumuz senaryo ve karakter üzerine çalışma yapmıştık. Benim Adım Melek dizisinin hikayesi, hayatın tam içerisinden, herkesin kendinden bir şey bulabileceği, bu da benim hikayem diyebileceği karakterlerden kuruldu” diye konuştu. – GAZİANTEPCevap bırakın