Biberon temizliği nasıl yapılır? Biberon yıkama yöntemi

0

İçerisinde süt veya mama kaldığı zaman oldukça kötü kokulara neden olabilen biberonun temizliğinin nasıl yapılması gerektiği bir hayli mühimdir …

İçerisinde süt veya mama kaldığı zaman oldukça kötü kokulara neden olabilen biberonun temizliğinin nasıl yapılması gerektiği bir hayli mühimdir. Doğru metotlarla gerçekleştireceğiniz biberon temizliği ile bebeğinize hijyenik ortam yaratabilirsiniz. Biberon temizliği nasıl yapılır? Biberondaki süt kalıntıları nasıl geçer, sirke ile biberon temizliği nasıl yapılır? Biberon temizliğinde fırça ve steril etme yöntemi…

Vücutta hastalıklara neden olabilecek zararlı mikrop ve bakterilere karşı bebeğinizin sorunsuz bir biçimde büyüyüp gelişmesini istiyorsanız, başta oyuncakları olmak üzere kullandığınız tüm eşyaların yeterince hijyenik olmasına dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin ev içinde temas edeceği tüm yerlerin temizliğine ekstra dikkat ve özen göstererek, bakımını sağlıklı yollarla gerçekleştirebilirsiniz. Bebek ürünleri arasında en çok kullanılan ve annelerin eli ayağı olan yardımcı bu ürünlerin temizliğini doğru bir biçimde yapabilmek için bilinçli olmak bir hayli mühimdir. Sağlıklı ve doğru metotlarla steril edebileceğiniz biberonların temizliği için bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Peki evde biberon temizliği en kaliteli nasıl yapılır? Biberonu yıkarken nelere özen göstermek gerekir? Biberondaki süt kalıntıları nasıl geçer? En hijyenik biberon temizleme metotları…

BİBERON TEMİZLİĞİNDE ÖNEMLİ PÜF NOKTALAR

Biberonu temizlerken içinde kullanacağınız deterjanın kimyasal içermemesi gerekir. Bunun için tercih edebileceğiniz organik bebek deterjanları ile biberon temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Biberonun içinde kalan süt artıkları bebeği ters etkileyip zarar verebilir.

Bunun için biberonun çok iyi bir biçimde durulanmasına dikkat etmelisiniz. Yeni alınan biberonu temizlemek için yapabileceğiniz ilk şey, suyun altında uzun süreli çalkalamak ve daha daha sonra kaynamış suya koymaktır. 5 yahut 10 dakika kadar kaynatacağınız biberon kendiliğinde sterilize olacaktır.

FIRÇA İLE BİBERON TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Bayanların temizlik hakkında üstüne tanımadığı çamaşır sularını bebek ürünlerinde kullanmak büyük hata olur. Buna bağlı olarak da bebek ürünlerini kimyasallardan uzak tutup, tamamen doğal malzemelerle temizlik yapmak daha uygun olacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Debit kart ne demek?

Biberon fırçasını tercih ederken ucunun muhakkak ‘yarım ay’ şeklinde olanlarını tercih edin. Bazı biberon fırçalarının uç kısmında yerinden çıkartılabilir daha ufak fırçalar var. Bu kısımla bebeğinizin ağzının değdiği yerleri temizleyebilirsiniz.

Önünüzde bulunduracağınız orta büyüklükteki bir leğenin içine koyduğunuz suya parfüm, paraben ve klor içermeyen tamamen doğal deterjan ekleyip fırçayı içerisinde köpürtün. Daha sonra fırçayı biberona sokarak güzelce yıkayın. Fırçanın ucundan çıkan ufak fırça ile de biberon kapağındaki silikonlu bölgeyi temizleyin.

BİBERON NASIL STERİL EDİLİR? BİBERON TEMİZLEME METOTLARI

Büyük bir tencerenin içine yarısı kadar su koyun ve içine temizlikte tercih edilen beyaz sirkeden ortalama bir çay bardağı kadar ekleyin. Daha sonra cam biberonla beraber (plastik zarar verebilir) suluk veya emzik gibi diğer malzemeleri de ekleyebilirsiniz. Ortalama 5 dakika kaynattıktan sonra ocağın altını kapatın ve içerisindeki suyunu döküp malzemeleri sıra sıra suda biberon temseyircileri ile yıkayın.

KARBONATLA BİBERON TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

İçi derin bir tencereye su koyup biberonun içini de sulu bir biçimde tencereye koyun. Hem biberona hem de tencereye ilave edeceğiniz bir miktar karbonatla kaynatılan biberonu güzelce durulayın. Tencereyi temizledikten sonra yeniden alınan ürünleri yalnızca suyla kaynatın.

Sonrasında biberon ılınınca süngerle biberonu temizleyin. Temiz bir bezle kurulama işlemi gerçekleştirin.

BİBERONLA BESLENME NASIL SAĞLANIR?

Öncelikli olarak yapmanız gereken ilk şey, sütü ısıtmak olacaktır. Biberonu sıcak suda bekletebilir veya içinde sıcak su dolu bir kaba koyabilirsiniz. Bu esnada biberonu ısıtmak için sakın mikrodalga fırını tercih etmeyin.

Isıttığınız mamanın ılık olduğundan emin olmak için bileğinize damlatarak kontrol edebilirsiniz. Biberonu kullanırken, emziği sütle dolacak biçimde eğik tutun ki, bebeğiniz hava yutmasın.

Bebeğinizin sütü daha kolay alması için hafif eğik tutun. Eğer bebeğiniz hava yuttuysa, doyduktan sonra kucağınıza oturtarak sırtına tatlı tatlı vurabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Ramazan Bayramı Tatilinde Hacker Kurbanı Olmayın

Avent biberon Temizliği nasıl yapılır,
Yeni alınan biberon temizliği,
Biberon nasıl temizlenir Kadınlar Kulübü,
Yeni alınan emzik nasıl temizlenir,
Sirke ile biberon temizliği,
Biberon temizliği karbonat,
Biberon temizleme Deterjanı,
Biberon kokusu nasıl giderilir,


Cevap bırakın