Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Bilgisayar ile İnstagramda Fotoğraf ve Video Paylaşımı

Bilgisayar ile instagram hesabından video ve fotoğraf paylaşımı yapmak isteyenler için hazırladığımız yazı metnini okuduktan sonra, bilgisayarınızdan kolaylıkla instagram hesabınızdan fotoğraf ve video paylaşma yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi instagram’da yalnızca mobil aygıtlar ile paylaşım yapabiliyoruz. Facebook ve Twitter’da bulunduğu gibi instagram’da paylaşımları zamanlamakta imkansız. Kısacası Instagram sosyal medya platformları amacıylade en zorlu olanı. Ancak bu yazımızı okuduktan sonra bundan sonra bilgisayarınızdan instagram’da fotoğraf paylaşımı yapabileceksiniz. Hem de göstereceğimiz bu teknik son derece basit. Bilgisayarınıza hiçbir eklenti eklemeden rahatça instagram’da fotoğraf paylaşım yapabileceksiniz.

İnstagram, bir mobil program olarak yola çıktı. Mobil program aleminde ki liderliğini de hiç kuşkusuz korumaya devam ediyor. Daha öncede değindiğimiz gibi instagram içerik paylaşımı konusu ile alakalı mobil programlar amacıylade en katı olanı. Geçtiğimiz zamanlarda yaşanan birtakım ilerlemelerin sonrası instagram’da fotoğraf paylaşımı ile alakalı daha doğrusu bilgisayardan paylaşım ile alakalı yeni ilerlemeler yaşanacağa benziyor.

Matt Navarra’nın yayınladığı tweet’in konusuna bakılırsa bundan sonra instagram mobil internet sitesini ziyaret ederek bundan sonra fotoğraf yükleme talihi elde edeceksiniz. İnternet tarayıcısının ayarlarını değiştirin. Daha sonra sunucuya mobil aygıt olarak kendinizi vererek rahatça paylaşım yapabilirsiniz. Normal şartlar altında Instagram bunu engelleyebilirdi. Ancak bu yeni ilerleme işaret ediyor ki bundan sonra Instagram fotoğraf paylaşımı konusu ile alakalı kurallarında esneklik yapacak.

Bu biçimde paylaşım yapar iken filtre kullanılamıyor. Instagram’da yer alan “Keşfet” bölümünü da görüntülemek olası oluyor. Ancak DM ya da hikayelere erişim henüz amacıyla olası değil. Buna karşın imkanalr hala sınırlı da olsa kullanıcıların yüzünü güldürmeye yetti. Genellikle sosyal medya yöneticilerini sevindiren bu ilerleme, yani bilgisayardan Instagram’da fotoğraf paylaşımı devamında yeni ilerlemelere de yol açabilir.

Ayrıca Bakınız.  Mercimek çorbası zayıflatır mı?

Bilgisayardan Instagram’da Fotoğraf Paylaşımı
Tarayıcı olarak Google Chrome tüketiyorsanız şayet yapmanız gereken şeyler;

İlk olarak Chrome üzerinden Instagram’a giriş yapın.
Daha sonra sağ tıklayıp, “İncele” butonuna gelerek tıklayın.

İncele dedikten sonra konsolun hemen üst kısmında yer alan mobil cihaz simgesini seçmelisiniz.

Chrome üstünden Instagram’a giriş yapın.
Sağ tıklayıp, “İncele” butonuna tıklayın.
Bu bölgede konsolun üstünde yer alan mobil aygıt simgesini seçin. Eğer burada mobil versiyona geçmezse incele kısmından yine mobil simgesine tıklayıp F5’e basın.
Eğer Safari kullanıyorsanız;

Chrome’da bulunduğu gibi ilk evvel Instagram’a giriş yapın.
Daha sonra Geliştirme Menüsüne girerek “Kullanıcılar Arası” sekmesine gelin. Buradan mobil aygıt seçimini iPhone ya da iPad olarak seçin.
Diğer tarayıcı kullanıcıları da benzer adımlarla rahatça Instagram’da fotoğraf paylaşımını bilgisayardan yapabilirler.Cevap bırakın