Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Bir zamanlar çukurova nerede çekiliyor?

ATV ekranlarında yayınlanan ve izleyicisi tarafından sevilip bir sonraki bölümü merakla beklenen Bir Zamanlar Çukurova dizisinin konusu ne? Bir Zamanlar Çukurova Oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor? Bir Zamanlar Çukurova Dizi nerede çekiliyor? İşte dizi severlerin merak ettiği konular… Bir zamanlar çukurova nerede çekiliyor?
BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA KONUSU
Dizide aşkı için öldürmeyi göze almış “Yılmaz” ile sevgilisi yaşasın diye kendini bir evliliğe hapseden “Züleyha”nın hikayesi anlatılıyor. Ama bu hikayede yalnızca ayrı düşen iki sevgili yok! Ailesinin görkemli geçmişini ve biricik oğlunu korumak için kanatlarını açmış bir “Hünkar”ın savaşı da var; aşık olduğu kadını tutsak etmeyi göze alan “Demir” de!
Ve tabiki sınırsız aşkların coğrafyasında, geçmişten bugüne uzanan hesaplaşmalar, paylaşılamayan topraklar da! Aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı Çukurova’da ihtiras ve zorbalık sınavlarından geçen bir aşkın hikayesi.
1970’li yıllarda, İstanbul’da evlenmeye hazırlanan iki gencin başına hiç hesaba katmadıkları bir olay gelir. Kader bu çifti, Adana’da Çukurova’nın uçsuz bucaksız coğrafyasına bırakıverir. Her şeye rağmen aşklarını yaşamaya kararlı bu çiftin kaderi, çiftliklerinde çalıştıkları Yaman ailesiyle tanıştıktan sonra sonsuza kadar değişir.
BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA NEREDE ÇEKİLİYOR?
Adana’nın göz dolduran tamamen doğal güzelliği Bir Zamanlar Çukurova dizisi ile ekranlardan taşıyor. Dizi çekimleri genel olarak Adana ve Mersinde gerçekleştiriliyor. Adana Çukurova’yı temel alan dizi için özel bir plato kurulmuş. İnşaatı 8 ay süren bu dizi platosunu, 450 kişilik profesyonel ekip çalışarak tamamlamış.
HİLAL ALTINBİLEK – ZÜLEYHA
Hilal Altınbilek, 21 Ocak 1991 tarihinde İzmir’de Kosova kökenli bir ailede doğdu. İlkokul’dan bu yana tiyatro ile ilgilendi. Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okurken oyunculuğa başladı. Bir güzellik yarışmasında ilk 5’e girdi ve fotomodel oldu. 2009-2010 yılları arasında İstanbul’daki Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde, Çağdaş Drama Topluluğu ve Ali Haydar Elçığ’dan oyunculuk eğitimi aldı. İlk oyunculuk deneyimini, 2011 senesinde yayımlanan Derin Sular adlı dizide yaşadı. 2013 senesinde yayınlanmaya başlayan Karagül dizisinde Özlem karakterini canlandırdı. 2016 senesinde Hayatımın Aşkı adlı dizide Nil adlı karakteri canlandırdı. 2018 senesinde Tims Productions yapımı Bir Zamanlar Çukurova adlı televizyon dizisinde Züleyha karakterini canlandırdı. Aynı yıl Çağan Irmak’ın yönetmen ve senaristliğini üstüne aldığı Çocuklar Sana Emanet adlı dram-gerilim türündeki sinema filminde Engin Akyürek ile başrolde yer aldı.
MURAT ÜNALMIŞ – DEMİR YAMAN
23 Nisan 1981 senesinde Kayseri’de dünyaya gelmiştir. Çocukluğu Kayseri’de geçen ve aslen de Kayserili olan Murat Ünalmış, ortaokul dönemi daha sonra İstanbul’a gelmiştir. Lise senelerinda profesyonel olarak Fenerbahçe Spor Kulübü’nde basketbol oynamıştır. Sonrasında Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Ünalmış, üniversite eğitiminden sonra Akademi İstanbul’da oyunculuk eğitimi almıştır. Bu eğitim sürecinin paralelinde; Hayat Bağları, Sınırlı Aşk, Kurşun Yarası dizilerinde ve “Üç Kadın”, “Deli Duran”, “Sen Ne Dilersen” adlı sinema filmlerinde rol almıştır. Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği Güneşi Gördüm filminde geniş kitlelerce tanınmış ve aynı yönetmenin filmi olan New York’ta Beş Minare filminde de rol almıştır. Yer gök aşk dizisinde başrol oynamıştır. Aynı dizide başrolü yayınladığı Birce Akalay ile evlenmiştir. Evlilikleri 1,5 yıl sürmüştür. TRT 1’de paylaşılan Sevda Kuşun Kanadında adlı dizide başrol oynamıştır.
UĞUR GÜNEŞ – YILMAZ AKKAYA
10 Kasım 1987 senesinde Ankara’da doğmuştur. Ankara’da büyüyen ve üniversite eğitimini de Ankara Üniversitesi’nde tamamlayan oyuncu en son Urfalıyam Ezelden isimli dizide Çetin karakterini canlandırmıştır. Bunun yanısıra sinema filmlerinde de rol alan Uğur Güneş Şeytan-ı Racim isimli filmde Emrah karakterini canlandırmıştır. Güneş TRT 1’de yayımlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Tuğtekin karakterini canlandırdı. Atv’de paylaşılan Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Yılmaz Akkaya karakterini canlandırmaktadır.
KEREM ALIŞIK – ALİ RAHMET FEKELİ
5 Haziran 1960 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Sadri Alışık ve Çolpan İlhan’ın oğlu olan oyuncu günümüze kadar birçok televizyon dizisinde rol aldı. İlk sinema filmi deneyimini, yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını; gazeteci Savaş Ay’ın üstüne aldığı Dansöz ile yaşadı. 14. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nin Berna Laçin ile sunuculuğunu yaptı. Gençliğinde bir süre Anadolu Üsküdar futbol takımında oynamıştır.
MELİKE İPEK YALOVA – MÜJGAN HEKİMOĞLU
29 Nisan 1984 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova’nın kızıdır. Bilkent Üniversitesi Ülkeler arası İlişkiler Bölümü’nün sonrasında Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Ülkeler arası Politikalar ve Kriz Yönetimi’ eğitimi alan Yalova, Mükemmel Yüzyıl dizisinde Kastilya Prensesi Isabella olarak oyunculuk yaptı. Oyunculuk kariyerine Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Müjgan karakteriyle devam etmektedir.
FURKAN PALALI – FİKRET PALALI
27 Ekim 1986 senesinde Konya’da doğmuştur. 2011 senesinde Best Model of Turkey ve sonrasında da Best Model of the World seçilmesiyle adını duyurmuştur. Lakin 2010’dan beri yer aldığı birçok ulusal ve ülkeler arası defilede ve yine 2010 senesinde Tuncay Özinel tiyatrosunda başlayan oyunculuk kariyeriyle, tiyatro oyuncusu olarak Best Model of Turkey seçilen ilk manken olmuştur.
Orta okulu Konya Özel Diltaş Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Konya Dolapoğlu Anadolu Okulundan mezun olan Palalı, üniversite öğrenimini Ankara Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde tamamladı. Ankara’da aldığı 6 aylık yaratıcı drama eğitimi, Tuncay Özinel’ den aldığı tiyatro oyunculuğu eğitimi ve Ferdi Merter’den aldığı karakter oyunculuğu eğitimleri de olan Palalı; halen Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde yüksek lisans öğrenimini sürdürmektedir.
SEVDA ÇAĞLAYAN – NAZAN
Nazan Kesal 28 Mart 1969 tarihinde Manisa’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Manisa’da tamamladıktan sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanat Fakültesi Tiyatro ve Oyunculuk mezunudur.
Bir Zamanlar Çukurova dizisi kadrosuna mümüdahil olan Nazan Kesal 1993 senesinde Süper Baba ile ilk defa kamera karşısına geçmiş ve gösterdiği performans ile beraber ekranların aranan oyuncularından biri olan Kesal son zamanlarda Halka ve Fazilet Hanımın Kızları dizilerinde görev almıştır.
2005 senesinde Erdal Kesal ile evlenen Nazan Kesal’ın Poyraz adında bir oğlu vardır.
BÜLENT POLAT – GAFFUR
Bülent Polat 8 Mart 1979 senesinde Tunceli’de doğmuştur. Zaza asıllı Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur.
1993 senesinde “Yer Gösterme” ile başlayan profesyonel tiyatro yaşamı, 1994’te yine aynı tiyatroda “Sokak Kedisi” oyununda “yoldan geçen adam” rolüyle devam etti. Daha sonra yine aynı tiyatro ile mukavele yenileyen Polat, “Ormanların Barış Ateşi”, Rumuz Goncagül ve “Keloğlan” gibi oyunlarda rol aldı. Orhan Oğuz ‘un yönettiği “Herkesin Gözü Önünde” adlı oyunda olgunluk dönemindedir.
Polat daha sonra kariyerine yeni bir yön çizmeye karar verdi; “Yılan Hikayesi”nde, Orhan Oğuz’un yönettiği “Son Oyun” adlı TV filminde oynadı. Sonrasında “Gece Kahvesi” adlı programda sıra dışı karakterler çizdiği skeçlerde rol aldı. 2004’te Okan Bayülgen’in sunduğu Zaga programında Engin Günaydın ile birlikte her hafta paylaşılan bölümlerde damatlar adında kısa skeçlerle çıktı. Asıl ününü ise Avrupa Yakası dizisindeki 3,5 sene rol aldığı Şehsuvar(Şesu) karakteriyle kazandı.
Bülent Polat Buzda Dans adlı yarışmaya katıldı. Sonrasında ABD’ye gidip evvel dil sonra oyunculuk eğitimi almaya başladı. Evvel Los Angeles’ta Stella Adler’ın oyunculuk atölyesine katıldı. Sonra New York’a geçti. Orada bir yandan eğitim alırken bir yandan da geçimini sağlamak için bir dostunın girişimiyle bar işletmeciliğine başladı. ABD’de kaldığı süre süresince Manbazı zamann’da bar işleten Polat 2011’de Türkiye’ye döndü.
2013 senesinde, Kanal D’de paylaşılan İnadına Yaşamak adlı dizide, “Sansar” rolünü canlandırmıştır. 2018 senesinden beri Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Gaffur karakterini canlandırıyor.
SELİN YENİNCİ – SANİYE
Selin Yeninci, 16 Ocak 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Kısmından mezun olmuştur. Üniversiteden mezun olduktan sonra Haluk Bilginer ile Oyun Atölyesi’nde Macbeth, Don Juan’ın Gecesi gibi profesyonel oyunlarda yer aldı.
İlk oyunculuk deneyimini ise Vicdan adlı dizide Hande karakteri ile yaşayan Selin Yeninci şimdilerde Atv ekranlarında paylaşılan Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Saniye karakterine hayat vermekte.

Adana Karaahmetli Köyü

Bir Zamanlar Çukurova Fekeli’nin evi nerede

Ayrıca Bakınız.  Akıncı dizisi nerede çekiliyor? Mahalle ve sokak neresi?

Adana Karaahmetli köyü Bir Zamanlar Çukurova

bir zamanlar çukurova fekeli’nin evi nerede

bir zamanlar çukurova fekeli’nin konağı nerede

Aladağlar konağı

Adanada Yamanlar Çiftliği nerede

Aladağ Çiftliği neredeCevap bırakın