Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Blockchain Teknolojisi Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey Nedir

Blockchain Teknolojisi Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey Nedir

Günümüzün teknolojik dünyasında, mobil uygulama geliştiren şirketleri, rekabette öne geçmek ve endüstri standartlarını karşılamak için işlerinde yeni ve en son trendleri uygulamaya çalışıyor. İşletmeler blok zinciri teknolojisini tartışırken, bireyler bunun yalnızca kripto para birimleriyle bağlantılı olduğunu ve yalnızca finans sektörüyle sınırlı olduğunu düşünüyor.

Pekala, yanılıyor olabilirsiniz çünkü blockchain uygulamaları Bitcoin, Litecoin ve ETH’ye bağlı değil, daha kapsamlı bir yaklaşıma sahip ve hatta mobil uygulama geliştirme hizmetlerinde de önemli bir rol oynuyor. Nasıl olduğunu bilmek ister misin? Yazımızı okumaya devam ediniz! Ancak buna geçmeden önce, blockchain teknolojisinin tam olarak ne olduğu hakkında hızlı bir fikir edinelim.

Blockchain Teknolojisi Nedir?

Blockchain teknolojisi, kurumların merkezi olmayan bir mimari üzerinden anlık işlemleri tamamlamasını sağlar, bu da aracının müdahalesinin olmadığı anlamına gelir. Blok zinciri üzerinden tamamlanan işlemler, müşteri verilerinin ne pahasına olursa olsun tehlikeye atılmadığını garanti etmek için daha güvenlidir.

Daha iyi anlaşılması için burada, sorunlarını çözmek için Blockchain teknolojisini kullanan bir Tedarik zinciri yönetimi örneği verilmiştir.

Tedarik zinciri yönetimi

Bu tür bir sorun için blockchain teknolojisi, bir tedarik zincirinin tüm süreci boyunca izlenebilirliği kolaylaştırabilir.

Tedarik zinciri yönetimi örneği:

Tedarik zinciri yönetimi

Tedarik zinciri yönetiminde blok zinciri, çeşitli tedarik zinciri ortakları tarafından paylaşılan işlemlerin kalıcı şeffaflığını ve doğrulanmasını sağlar.

Ayrıca Bakınız.  HUAWEI Mate 40 Özellikleri ve Fiyatı!
Blockchain Uygulamalarının Faydaları Nelerdir
Blockchain Uygulamalarının Faydaları Nelerdir

Blockchain Uygulamalarının Faydaları Nelerdir?

 • Blockchain güvenlik sunar
 • Gelişmiş okunabilirlik
 • Şeffaflığı artırır
 • Kimlik koruması sağlar
 • Zincir setini şifrelerden kurtarır
 • Basittir
 • ROI’de yüksek getiri sağlar
Blokchain nasıl çalışır
Blokchain nasıl çalışır

Blokchain nasıl çalışır?

X, Y’ye para göndermek istiyor.

İşlem çevrimiçi olarak bir ‘blok’ olarak ele alınır.

Blok, ağdaki her bir tarafa iletilir.

İşlem, ağdakiler tarafından onaylanmak için geçerlidir.

Blok daha sonra zincire eklenebilir, bu da kalıcı ve şeffaf bir işlem kaydı sağlar.

Para X’ten Y’ye hareket eder.

Artık Blockchain teknolojisi hakkında net bir fikriniz var, hadi daha ileri gidelim ve blockchain teknolojisinin mobil uygulama geliştirme endüstrisini nasıl etkilediğini anlayalım.

Blockchainin Uygulama Geliştirmede Rolü Nedir?

Blockchain mobil uygulaması, merkezi olmayan dijital işlem platformuyla dünyanın gözlerini kamaştırdı ve mobil uygulama geliştirme sektörü de farklı değil. Şüphesiz, BT endüstrisi son zamanlarda geniş bir büyüme kaydetti, ancak yine de blockchain’in endüstriye yardımcı olabileceği birkaç şey var. Blockchain teknolojisine güveniyorsanız siber saldırılar etkili bir şekilde önlenebilir ve bu, blockchain uygulama geliştirme hizmetlerini kullanmanın ana nedenidir.

Blockchain destekli işlemler daha güvenli, kolaylaştırılmış ve ölçeklendirilmiş olacak ve bankacılık, sigorta, perakende, sağlık ve mobil uygulama geliştirme endüstrisi de dahil olmak üzere tüm ana sektörlerde potansiyellerini kanıtlayacak.

Aşağıda, bu teknolojinin mobil uygulama geliştirme sektöründe gerçek potansiyelini gösterdiği birkaç alandan bahsedeceğim.

Blockchain Teknolojisi ile Uygulama Onaylarının Üstesinden Gelebilirsiniz

Uygulama içi satın alma işlemleri yorucu bir süreç oldu ve Android kullanıcılarının çoğu uygulama içi satın alma sorunları sırasında ödeme sorunları yaşıyor ve istenen ödeme yöntemini alamıyor. Kredi kartları söz konusu olduğunda dolandırıcılık işlemlerinin şansı artar. Blok zincirinin merkezi olmayan modeli uygulanarak, kredi kartı süreci kaldırılarak uygulama içi onayların yapılması sorunu başarıyla çözülmüştür.

Ayrıca Bakınız.  Facebook, platin üye olarak Linux Vakfı'na katıldı

Blockchain Veri Koruması Sağlar

Geçilmez güvenlik, blockchain uygulamalarına bağlıyken bekleyebileceğiniz şeydir. Blockchain uygulama geliştirme hizmetleri, geliştiricilerin verilere birden fazla koruma katmanı eklemesine ve müşterilere özel anahtarlar atamasına olanak tanır. Herhangi bir üçüncü kişi, şifre çözme anahtarı olmadan verilerin şifresini çözemez ve bilgileri hiçbir şekilde kontrol edemez.

Dahası, blok zinciri tüm verilerin bir kopyasını bile kaydederek gelecekte veri kaybı riskini ortadan kaldırır. Verilerinizi kötü niyetli saldırılardan ve bilgisayar korsanı girişimlerinden korumaya bile yardımcı olur.

Blockchain Güvenli Ödeme Yapmanızı Sağlar

Blockchain’in gelişmiş merkezi olmayan yapısı ile blockchain mobil uygulaması, güvenli, daha hızlı ve güvenilir temassız mobil ödemeleri garanti eder. Geliştiricilerin çoğu, gelecekte kurulum ve bakım için daha güvenli ve bütçe dostu bir yol buldukları için uygulamaları için eşler arası mobil ödemelerden yararlanıyor. Düğümün çökme olasılığı daha az olduğundan, kesinti veya elektrik kesintisi olasılığını bile azaltır. Ayrıca, üst düzey güvenlik, müşterilerin çok fazla zorlanmadan blok zinciri destekli mobil uygulamalara güvenebilmelerini sağlar.

Blockchain ile Şifrelere Veda Etme Zamanı Geldi

Blok zinciri teknolojisinin yardımıyla, geliştiricilerin çoğu, belirli bir şifre kullanmaya gerek kalmadan kullanıcıları, cihazları ve işlemleri kolayca doğrulayabilir. Blockchain destekli kimlik doğrulama sistemleri, dijital imzanın kullanımını sağlayan son derece güvenli bir kimlik doğrulama sistemi üzerine kuruludur. Böylece bir ana şifre kullanılır ve mobil uygulama kullanıcıları için işlem sürecini kolaylaştırır.

Blockchain aracılığıyla uygulama geliştirme deneyimini geliştirmenin yolları

 • Dağıtılmış yönetim ve kontrol
 • Güvenlik
 • Şeffaflık
 • Ölçeklenebilirlik
 • Küçük öğrenme eğrisi
 • Hata ayıklama
 • Sık güncellemeler

Sonuç olarak

Merkezi olmayan mimarisiyle benzersiz verimlilik, şeffaflık ve yüksek güvenlik ile blockchain teknolojisinin gelecekte de inanılmaz bir geleceği var. Son derece güvenli ve özellik paketi mobil uygulamasıyla müşterinizin güvenini artırmak için güvenilir bir blockchain uygulama geliştirme şirketine gitmelisiniz.

Ayrıca Bakınız.  Veeam Nedir Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar - 2021

Blockchain uygulamasına ilişkin daha detaylı bilgi almak için https://tr.wikipedia.org/wiki/Blok_zinciri adresini ziyaret edebilirsiniz.

Blockchain nedir? konusunda sizlere bir de video ile bilgi vermek istedik. Hepinize iyi seyirler.Cevap bırakın