Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Bol Rızık İçin Karınca Duası ve Anlamı

Karınca Duası, Hanenize bereket, işyerinize hayırlı işler, bereket girmesini sağlar. Karınca duası ve faziletini bilmeyen yoktur. Sizler için Karınca Duası ve Anlamı başlıklı yazı metnimizde Karınca duasını bulabilir ve anlamını öğrenebilirsiniz. Rahman ve rahim olan ALLAH ‘ın üstünüze bereket yağdırması için en tesirli dualardan bir olan dualardan biridir. Bir karıncanın Allah’tan yağmur dilenmesi hikayesiyle ortaya çıkan karınca duası, bolluk, bereket ve hayırlı rızık temsil eder.

Karınca Duası Arapça Okunuşu
Allahümme ya Rabbi Cebrâîle ve Mîkâile ve İsrâfile ve Azrâile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube ve münzilel berakâti vet Tevrâti vez-Zebûri vel İncili vel Furkan. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billahil aliyyil azim. Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedü-Resülüllahi sadikul va’dil emin. Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Hayyu, Ya Kayyum, Ya zel Celali vel İkram. Es’elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş, Debernüş, Şazenüş, Kefetatayyuş, Kıtmîr.“

Karınca Duasının Anlamı
Ey Cebrailin, Mikailin, İsrafilin, Azrailin, İbrahimin İsmailin, İshak ve Yakubun rabbi Allahım, ey bereketleri indiren, Tevrat, Zebur, İncil ve Kuranı indiren rabbim. Güç ve kudret yalnızca büyük ve yüce olan Allaha aittir. Apaçık Hak ve yegane Melik olan Allahtan başka hiçbir ilah yoktur. Sözünde sadık ve Emin olan Hz Muhammed Allah’ın Elçisidir. Ey rabbim, Ey Rabbim, Ey diri ve Kaim olan, Ey celal ve ikram sahibi! Ey büyük (azim) olan arşın sahibi, senden beni helal ve hoş bir rızk ile rızıklandırmanı istiyorum, senin rahmetinle ey merhametlilerin en merhametlisi! Debernuş, Şazenuş, Kefeştetayyuş, Kıtmir, Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş (Ashabı Kehf’in isimleri)

Karınca duasının tefsiri
Ey Cebrail’in ve Mikail’in, İsrafil’in ve Azrail’in, İbrahim’in ve İsmail’in, İshak’ın ve Yakub’un Rabbi, Ey bereketleri veren, Tevrat’ı, Zebur’u, İncil’i ve Kuran-ı Kerim’i indiren Allah’ım. Kudret ve güç sadece yüce ve büyük olan sana aittir. Açıkça ortadadır ki Hak ve tek Melik olan senden başka ilah yoktur. Sadık ve emin olan Hz. Muhammed senin elçindir. Ey Allah’ım, Ey Allah’ım, Ey kaim ve diri olan, Ey ikram ve celal sahibi, Ey azim olan arşın sahibi, senden beni hoş ve helal bir rızık ile rızIklandırmanı diliyorum. Ey merhametlilerin en merhametlisi rabbim senin rahmetinle (Ashabı Kehfin isimleri) Rahimin. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş, Debernüş, Şazenüş, Kefetatayyuş, Kıtmîr.“

Ayrıca Bakınız.  En Hızlı Aşık Etme Duası 2022

Türkçe anlatımında ise Tevrat, İncil, Zebur ve Kuran’ı indiren yüce Rabbim denmektedir. Güç ve kudret sadece büyük ve yüce olan Allah’a aittir diye buyrulmuştur duanın içerisinde. Allah’tan başka ilah yoktur ve Hz Muhammed Allah’ın kulu ve elçisidir denmiştir. Bu güzel sözleri barındıran dua içerisinde yüce yaratandan rızık istenmekte, Allah’ın Rahmeti ve merhameti tüm müslüman kulların üzerine olsun diye bu dua yapılmaktadır.

Karınca duasının hikayesi
Karınca |( bolluk bereket ) duası aslında, halk arasında bilinen inanca göre bir karıncanın yağmur yağması için yaptığı duayı temsil etmesidir. Güneşte kavrulan kış hazırlığı için yorgun ve bitah düşen bir Karıncanın susuzluktan ökmek üzere olunca yapmış olduğu bir duadır.

Aslında o Karıncaya o durumu yaşatan yüce Yaradanımızdır. Karıncanın susuz kalması ve bu duayı okuması Allah tarafından biz kularına ulaştırmak için bir vesilesidir.

Karınca Duası Nasıl Ortaya Çıkmıştır?
Eski zamanlarda kişilerin ve hanelerin rızkı topraktan geldiği için, toprağın verimli ve bereketli olması, bol bol mahsül vermesi için yağmur yağması gerekirmiş.

Arabistan’ın kurak ikliminde Müslüman halkın aç kalmasına dayanamaması sebebiyle, Allahu Teala’dan yağmur dilenmek için karıncaların bile dua ettiği rivayetine dayanılarak, bu etkili bolluk ve bereket duasına karınca duası denmiştir.

Karınca duasının ramazan ayında okunmasının fazileti
Ramazan ayında Allahu Teala’nın bol gönlü daha da bol olur. Dua kapıları sonuna kadar açık olur o yüzdendir ki mu mübarek ayda, on bir ayın sultanı Ramazan’da evinizin bolca bereketle dolması, rızkınızın sonsuz olması için karınca duasını sık sık okuyabilirsiniz.

Ayrıca iftarda fukarayı yemeğe alarak da bereketinizi kat be kat arttırabilirsiniz.

Karınca duasını cuma günü okumanın bereketi
Cuma vakti okunacak en iyi rızık dualarından biri Karınca bereket duasıdır. Bir çok iş yerinde asılı olan Karınca duasının nasıl çıktığını biliyor musunuz? Diyanetin de Karınca rızık (bereket) duasına ilişkin özel bir açıklaması var.

Hz. Süleyman (a.s) hayvanlarla konuşma özelliğine sahipliği ile bilinirdi. Öylesine kıtlık bir zamandı ki ne yapacaklarını şaşırmış bir halde düşünürlerken, yağmur duası etmek akıllarına gelmiştir. Bunun üzerine büyük bir topluluk ile birlikte şehrin dışına yağmur duası etmek için yola çıkmışlardır.. Yolda giderken bir karınca dikkatini çeker. Zavallı hayvan sırtüstü yatmış, ayaklarını göğe doğru uzatmış, çırpınırken dua etmektedir. Hz. Süleyman (a.s) Karıncanın duasına kulak kabartır.

Ayrıca Bakınız.  Kur'an-ı Kerim'de Geçen Başlıca Emirler

Karınca şöyle dua etmektedir;“Allah’ım bizi Sen yoktan var ettin… Ve Senin rahmetin olmadan biz yaşayamayız. Ya bize su verirsin ya da bizi helak edersin. Emir, ferman senindir. Yarabbi. ”

Hz. Süleyman (a.s)‘ın o anda gözleri yaşarır. Ve az sonra Cebrail (a.s)’ın getirdiği bir haberle de coşar, taşar, ağlamaya başlar. Cebrail, o karıncanın duasının kabul edildiği haberini getirmiştir.”Bunun üzerine Hz. Süleyman (a.s) yanındaki topluluğa dönerek “Dönün” geri der, “Siz başkasının duasıyla sulanacaksınız.”

Satılmayan Mal İçin Karınca Duasının Okunması
İhtiyacınız olduğu halde bir türlü alıcısı çıkmayan satmaya çalıştığınız malın tez vakitte hayırlısıyla satılmasına yardımcı olmak için 7 kez karınca duasının okunması gerektiğine inanılır

Evde rızık artması için Karınca bereket duası
Bazen evlerimizde gelirimiz iyi olsada, bir bereketsizlik olur. Nasıl böyle bir anda maddi gelirimizin azaldığını fark eder fakat sebebini anlamayız.

Evlerimizin bereketinin bol olması için, Karınca bereket duasını evimizde okumak ve bu duayı evimizde bulundurmak rızkımızı arttırır.

Daha bolluk bereket içinde olmamız için, Karınca duası ayetini evimizin giriş kapısının üstüne asarsak hanemizde bol bol rızıklı bereketli olur. Evimize giren para miktarının bereketi artar.

mutfakta bereket bolluk için Karınca duası
Bayanların en çok muzdarip olduğu konulardan biridir mutfaktaki bereketsizlik. Alışveriş yaparız eve gelince kısa sürede biter bir türlü anlam veremeyiz.

Hatta bazen insan kendini bile sorgular helal kazanıyoruz bu bereketsizlik nedendir diye. Mutfağımızın dolup taşması için Karınca bereket duasını mutfağımızın bir köşesine asarsak, her günde düzenli olarak okursak, Allah’ın iznı ile mutfağımızın bereketi dolup taşar

Genellikle buzdolabı üzerine asılması gözümüzün önünde olması aklımıza okumayı getireceği için daha faydalı olacaktır.

İş yeri için bereket duası
İş yerlerimin bereketli olması Aile bireyleri için en önemli bir durumdur. Çünki İş yerlerinin geliri olmssa aile reisi evini geçindiremez ve daha sonra aile içinde sorunlara kadar gidebilir bu maddi yetersizlik durumu.

İş yerlerimizin bolluk ve bereketli kazanç sağlaması için Karınca duasını iş yerimizde mutlak bulundurmamız gereklidir. Ayrıca her sabah iş yerimizi açarken sağ ayağımız ile besmele çekerek girer ardından Karınca bereket duasını okursak daha çok müşteri gelir ve kazancınız iki ye katlanır.

Bol müşteri için Karınca duası
İşler olmadığı zaman erkekler genelde işler kesat der. Bunun sebebini ise müşteri gelmemesine yorarlar . Sizlerde müşterilerin dolup taşmasını istiyorsanız Sabah namazından sonra Karınca bereket bolluk duasını o gün iş yerinizin bereketli geçmesiiçin mutlaka seher vaktinde okumanız gerekmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Cevşen-ül Kebir Duası, Okunuşu ve Anlamı

Ayrıca akşam eve dönerkende iş yerinizi kapatmadan önce Karınca duasını o günün bereketine şükür için okuyup dükkanınızı kapatırsanız hergünüz bollok ve bereketli geçecektir.

Zenginlik için bereket duası
Brikimlerinizin daha artaması için, zenginkiğinizi dahada arttırmak için Karınca duasını düzenli bir şekilde okumanız gerekmektedir. Ayrıca Allah’a dua ederek yapacağınız yatırımı hayra kılıp zenginliğinize zenginlik katması için dua ederseniz doğru yatırım yapmış olacaksınız.ve paranızın bereketi kat kat artacaktır.

Paranın bereketli olması için Karınca duası
Özellikle çoğumuz paramızın bereketsizliğinden hep söz ederiz. Paramızın bol bereketli olması için yapacağımız en güzel şey cüzdanınızda Karınca bereket duasını cüzdanınızda taşımaktır. Bereket duasını cüzdanınızda taşımaya başladıktan sonra gözle görünür şekilde paranızın bereketinin arttığını göreceksiniz.

Servetini arttırmak için Karınca duası
Servetinizin eksilmemesi için evinizde, iş yerinizde, arabanızda, cüzdanınızda mutlaka Karınca duasını mutlaka bulundurmanız gerekmektedir. Bu şekilde yaptığınız takdirde Servetinize servet katarsınız. Servetinizi korumuş ve daha çok kazanmış olacaksınız.

Karınca duasını tuz a okumanın bereketi
Karınca bereket duasını tuza okuyabilirsiniz. Faydası ise bolluk ve bereketi arttırmak içindir.Özellikle okuduğunuz tuzu yemeklerinize katarsanız bereketiniz daim olacaktır.

Karınca duası suya okunur mu?
Karınca bereket duasını suya okuyabilirsiniz bu suyu aile fertleri hergün içerse, çaylarına, yemeklerine katarsa hanenin bereketi bolluğu rızkı artmış olur.

Karınca gibi müşteri gelmesi için bereket duası
İş yerlerinize müşterilerin karınca gibi gelmesi için, Karınca bereket duasını İş yerinizde müşterilerin göreceği bir şekilde asmanız faydalı olacaktır. Özellikle kapı üstüne müşterilerin altından geçeeği şekilde asmanızı tavsiye ederiz.

Bu önerimizi yaptıktan sonra karınca duası adını karıncadan aldığı gibi , karınca gibi müşteri gelecektir.

Karınca duasını evde okumanın bereketi
Karınca bereket duasını evde okumanın faydası hanenin bereketini bolluğunu artırır. Mutlaka alışveriş öncelerinde evinizde berekt karınca duasını okuyup alışverişinize çıkarsanız evinizin bereketi kat kat artar.

Bereket duasını iş yerinde okumanın hikmeti
Bereket Karınca duasını iş yerimizde kazandığımız paranın bereketini arttırmak için, hergün okuma alışkanlığı kazanmanız bereket açısından faydalı olacaktır.Düzenli okumak bolluk içinde olmanızı sağlayacaktır.

Bereket duası ile müşteri gelir mi?
İş yerinize az müşteri geldiğini düşünüyorsanız Karınca bereket duasını her müşteri gelip gitttikten sonra okumanız, yeni bir müşteri gelmesi açısından faydalı olacaktır.Cevap bırakın