Burun ameliyatı nasıl yapılır? Tedavi süreci

0

Son zamanlarda burun estetiği hakkında bir hayli yüksek bir rakamda artış devam etmekte. Genel olarak burun eti, sinüzit ya da kemik dağılması …

Son zamanlarda burun estetiği hakkında bir hayli yüksek bir rakamda artış devam etmekte. Genel olarak burun eti, sinüzit ya da kemik dağılması şikayetleriyle başvurular daha sonra yapılan tetkiklerle birlikte alınan kararla yapılan burun estetiği hakkında bilinmesi gereken bazı maddeler var. Peki bu maddeler neler? Burun estetiği olmadan evvel nelere dikkat etmek gerekir? sorusunun yanıtı haberimizin özelliklerinde…

Burun estetiği (rinoplasti) cerrahi operasyonunda amaç burnun biçim bozukluklarını düzeltmek ve aynı zamanda burun içinde nefes almaya engel olan eğiklikler, burun eti büyümeleri gibi problemleri ortadan kaldırmaktır. Ülkemizde ve dünya çapında en sık yapılan ameliyatlardan birisi haline gelen burun estetiği hakkında birçok şehir efsaneleri mevcut. Lakin uzman kişilerın yaptığı bir açıklama göre, ameliyat planlanırken mutlaka burun fonksiyonları dikkate alınması gerektiğini vurguluyor. Bilinçsiz bir biçimde burun cerrahi operasyonu olmak isteyenler bireyler pek çok sorunla karşılaşırken, bazı zaman ölümcül sonuçlar doğurabilecek yanlışlarda yapıyor. Hazırladığımız bu yazıda hastalık sebebiyle burun cerrahi operasyonu olacak bireyler için önemle üstünde durulması gereken önerileri biraraya getirdik.

Burun cerrahi operasyonunı sıhhatli bir biçimde geçirmek istiyorsanız, operasyon evvelsinde anestezi doktorunuz tıbbi sağlık taramanızı ve ameliyatla alakalı tahlillerinizi yapması gerekir.

Özellikle sinüzit rahatsızlığından şikayetçi olanlar ameliyat evvelsinde grip, nezle, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkları tamamen atlatmaları gerekir. Anestezi kontrolünde, sizin önemsemediğiniz herhangi bir ayrıntı operasyonunuz için mühimdir. Bu nedenle, her bilgiyi doktorunuzla paylaşmanız gerekiyor.

Ameliyat evvelsinde kullandığınız bir ilaç var ise bunları muayene sırasında doktorunuza söylemelisiniz. Anestezi doktoru muayenesinde de anestezi doktoruna eksiksiz ilaçlarınızı belirtmelisiniz.

Operasyon evvelsinde doktorunuzun daha evvel yaptığı ameliyatları incelemeli ve bu konuyla ilgili geniş bir şekilde bir araştırma yapmalısınız.

Ayrıca Bakınız.  Micro Plus ile Sizde Oturduğunuz Yerden Zayıflayın ve Gençleşin

Ameliyattan en az 10 gün evvel Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanmayı kesmelisiniz.

Operasyon yüz üstünde gerçekleştirileceği için cildinizin kesinlikle makyajsız olması gerekir. Cildinizde yer alan herhangi bir ürün, cildinizin mikrop kapmasına neden olabilir. Oje de bu durumda aynı sonuçlar doğurabilecek bir ayrıntıdır. Ameliyattan evvel oje sürmemelisiniz.

Saç spreyleri ve jöle gibi ürünler kesinlikle saçlara uygulanmamalı. Ameliyattan 1 gece evvel ılık suyla bir duş almalısınız. Bu durum hijyenik olması yönünden çok mühimdir. Birçok kişi hijyen sebebiyle ameliyattan sonra mikrop kaparak farklı sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmıştır.

Ameliyat daha sonra burnunuzun etrafında oluşan ödem neticesinde şişlikler oluşur. Bu şişlikler ilk 6 ayda azalır. 6. ay ve 12. ayda tamamen kaybolur. Bu şişlikler sizin ameliyat olduğunuzu bilen yakınlarınız, kendiniz ve doktorunuz ve burun cerrahi operasyonu olmuş bireyler tarafından fark edilebilecek şişliklerdir.

Burun ameliyatı

Burun estetiği nasıl yapılır?

15 yaşında burun estetiği OLDUM

Burun ameliyatı olanlar

18 yaş altı burun estetiği olur mu?

Devlet Hastanesinde burun estetiği fiyatları 2020

SRP burun ameliyatı

Estetik burun ameliyatı sonrası yan yatmak

Cevap bırakın