Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Camdaki boya lekesi nasıl çıkarılır?

Cam üstünde oluşan lekeler oldukça rahatsız edici görüntü oluşturuyor. Pencerelere bulaşan lekelerden kurtulmak bilindiği kadar zor değil. sıhhatimiz için zararlı olan kimyasalları tercih etmek yerine sıhhatli olan evde Tamamen doğal yapacağınız karışımlardır. Bunun için uygulayacağınız birkaç basit yöntem bulunuyor. Peki penceredeki boya lekesi nasıl çıkarılır? Detaylar haberimizde…

Pencerelerde oluşan boya lekelerini çıkarmak için bazı detayları bilmeniz gerekiyor. bazı zaman ev boyarken camlara ve cam kenarlarına bulaşan inatçı boya lekelerinin çıkarmak sorun olabiliyor. Eğer camlardan boya lekesini çıkartmak için bazı püf noktaları bilinmezse çok yorucu bir hal alabilir. aynı zamanda boya lekelerini çıkarmaya çalışırken uygulayacağınız hatalı bir yöntem pimapenlerin görünümüne zarar verebilir. Bu yüzden camlarda yer alan boya lekelerini temizlerken bazı detayları bilmeniz ve buna göre birkaç püf noktası uygulamanız gerekiyor. Pencerede yer alan boya lekelerini ilk olarak boya lekelerinden kaynaklı kalın bir tabaka boya yapışıp kurumuşsa kazıma metoduyle bundan kurtulmanız gerekiyor. Kazıma işlemini bir maket bıçağı yardımıyla yaptıktan sonra camları boyalardan kolaylıkla temizleme işlemini uygulayabilirsiniz. Peki pencerelerde oluşan boya lekeleri nasıl çıkar? İşte en pratik yöntemler sizlerle:işinizi kolaylaştıracak bir kaç pratik bilgi:

PENCERELERDE OLUŞAN BOYA LEKESİ NASIL TEMİZLENİR?

Malzemeler: Maket bıçağı, temiz bir bez, Bulaşık deterjanı, Sıcak su, Çizmeyen bulaşık teli,

Maket bıçağıyla bütün boya lekeleri fazlalıklarını kazıyın. Daha sonra sıcak suyun içine biraz bulaşık deterjanı ekleyin. Ekledikten sonra bütün leke olan yerleri temiz bez ve deterjan karışı suyla güzelce silin. Eğer boya lekeleri çok inatçı ve çıkmıyorsa çizmeyen bir bulaşık teliyle lekelerin olduğu yeri hafif bir biçimde ovalayarak çıkarabilirsiniz.

► Tiner: Bir diğer yöntem inatçı boya lekelerini tiner kullanarak çıkarmaktır.Tiner boya tarzındaki maddelerin çıkartılmasında çok tesirlidir. Pencerelerde oluşan bütün boya lekeleri süratlica çıkarır. Pencerelerdeki boya lekeleri çıkarmak bir bezin üzerine biraz tiner koyun ve lekenin yer aldığı alana direk uygulayın.

Ayrıca Bakınız.  Ramazan Bayramı Tatilinde Hacker Kurbanı Olmayın

► Arap sabunu: Arap sabunu evin birçok alanını temizlerken kullanılmaktadır.Arap sabunu aynı zamanda camların temizliğinde de oldukça tesirlidir. Arap sabunu su ile karıştırın ve bulaşık süngeri yardımıyla lekeli olan bütün bölgeler temizlenir.

► Aseton: Aseton tırnaklarımıza devam ettiğimüz ojeyi çıkarmanın yanı sıra aynı zamanda yağlı boyalarından oluşan lekeleri çıkarmada oldukça tesirlidir. Asetonu bir bulaşık süngerinin üzerine biraz döküp lekelerin üstünü ovalayarak lekelerden kurtulabilirsiniz. sonrasında mutlaka temiz bir suyla camları silmeyi unutmayın.

DOĞAL YÖNTEMLER

►Çamaşır Deterjanı ve Soda: Soda ve çamaşır deterjanını aynı oranda bir kaba koyun ve karıştırın. Macun bir kıvam alması için biraz su ekleyin. Daha sonra camların yüzeyine sürün ve 45 dakika kadar beklemede bırakın. Daha sonra nemli bir bulaşık süngeriyle bütün yüzeyleri silin.Cevap bırakın