Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Canımız Sokakta projesi için fikir yarışı

Nestlé Purina PetCare, toplumsal fayda odaklı, global sosyal inovasyon platformu olan Impact Hub İstanbul ortaklığıyle hayata geçirdiği “Canımız …

Canımız Sokakta projesi için fikir yarışı

Nestlé Purina PetCare, toplumsal fayda odaklı, global sosyal inovasyon platformu olan Impact Hub İstanbul ortaklığıyle hayata geçirdiği “Canımız Sokakta” projesiyle sokak hayvanlarının sorunlarına uzun soluklu zamanda çözüm bulmayı amaçlıyor.

Girişimciler, akademisyenler, veteriner hekimler, barınma merkezi kurucuları, gönüllüler gibi birçok farklı paydaşın katıldığı, sokak hayvanlarının sorunlarını ve çözüm yollarını ele alan “Canımız Sokakta” projesinin yeni ayağında “Bootcamp” isimli bir fikir maratonu düzenlendi.

Nestlé Purina PetCare Canımız Sokakta projesiyle sokak hayvanları yararına çalışan tüm paydaşları bir araya getiriyor ve sokak hayvanlarına dair ihtiyaçları tanımlayarak uzun soluklu zamanda çözüme yönelik adımlar atıyor.

Sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve sahiplenme konularında hayat kalitesini arttırmaya yönelik bütüncül adımlar atılmasını sağlama amacı taşıyan etkinlik, 11-12-13 Eylül tarihlerinde online oturumlarla gerçekleşti.

Impact Hub İstanbul Kurucu Ortağı Ayşe Sabuncu, Nestlé Türkiye Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Zeynep Sungu, FutureBright Group Kurucu Ortağı Akan Abdula ve Marketyo CEO’su ve Patiliyo & Ortakakıl Kurucu Ortağı Özer Fırat’ın konuşmacı olarak katıldığı Bootcamp’te, radyo programcısı Nihat Sırdar da yer aldı.

Bu sayede sokak hayvanlarının yaşamını iyileştirmeyi amaç edinen Canımız Sokak’ta, geçtiğimiz hafta, 11-12-13 Eylül’de gerçekleşen Bootcamp fikir maratonuyla devam etti.

Bootcamp etkinliği sırasında neler yapıldı?

  • Katılımcıların gereksinimlerine özel seanslardan oluşan eğitimler, seminerler, ilham verici ve keyifli aktivitelerin yer aldığı Bootcamp’te, yaratıcı fikirlere sahip ekipler yarıştı.
  • 3 gün süren fikir maratonunda verilen eğitimlerde alanında uzman mentörler, fikirlerini geliştirmede katılımcılara destek oldu.
  • Etkinlikte endüstriyel tasarımcılardan Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi talebelerine, mühendislerden girişimcilere kadar pek çok kesimden hayvanseverin oluşturduğu ekipler, proje fikirlerini sundu.
  • Başvuran ekipler arasından uzman jürinin belirlediği 20 ekip Bootcamp’a katılmaya hak kazanırken; Bootcamp’in sonunda jüri tarafından en yaratıcı proje fikirleri seçildi.
  • Seçilen projeler, önümüzdeki zamanda Impact Hub Istanbul desteği ile somut, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir iş modellerine dönüştürülerek Nestlé Purina PetCare ile ortaklığı fırsatı kazanacak.
  • Nestlé Purina PetCare her seçilen ekip adına 1’er ton mama bağışı yapacak.
Ayrıca Bakınız.  Termal suyun faydaları nelerdir? Termal su cilde faydaları

“Patili dostlarımızın yaşam hakkını savunuyoruz”

Fikir maratonunun açılış gününde konuşan Nestlé Purina PetCare Genel Müdürü Ayça Erkol, konuyla alakalı şu bilgilendirmelerde bulundu:

“Patili dostlarımızın hayatlarının her aşamasında onlara sıhhatli, besleyici ve lezzetli mama alternatifleri sunmak, bizim varlık amacımız. Bu sayede yaşam haklarına saygı duyarak hayatlarını iyileştirmek de bir diğer arzumuz. Pandemi dönemi sokaktaki dostlarımız için de oldukça zordu. Bu zamanda sokak hayvanlarının yaşam şartları daha da zorlaştı.

Canımız Sokakta projesi içerisinde beslenme, barınma ve sahiplenme konularına yöneldik. Teknolojinin, medyanın günümüzde çok daha aktif bir rolü var. Tabii bu sayede belediyelerin ve veteriner hekimlerin de rolü tartışılmaz. Bunların önemi ve lüzumluliği de bizim üstünde durduğumuz konulardan biriydi. Sokak hayvanları meselesi yalnızca beslenme konusuyla ya da bir tarafın tek başına ele alacağı biçimde çözülenemeyecek kadar geniş bir konu. Bu hususta uzun soluklu zamanda farkındalığı artıracak adımlar atacağımıza ve ortaya çıkacak fikirlerle mühim bir yol kat edeceğimize inanıyorum. Bu 3 günün sonunda, uygulanabiliryaratıcı ve uzun soluklu zamanda çözüm getirecek fikirlerle beraber buradan ayrılacağımızı düşünüyorum.”

Radyo programcısı Nihat Sırdar da, katıldığı etkinlikte şu bilgilendirmelerde bulundu:

“Canımız Sokakta girişimi şimdi de Bootcamp fikir maratonu ile devam etmekte. Sokak hayvanları için kişisel anlamda çaba sarf eden, onların sorunlarına çözüm bulmak isteyen binlerce hayvansever var.

Uzun vadeli çözüme yönelik adımların atıldığı Bootcamp, tüm paydaşları bir araya getiriyor. Bir araya gelerek çözüm yollarını daha kolay bulabiliriz.”

Facebook'ta Takip Et

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ