Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Casper VIA G3 İncelemesi

Casper’ın geçtiğimiz sene çıkarttığı akıllı mobil cihazı VIA G3, düşük fiyatlı telefon kategorisi için hala uygun telefon modellerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. VIA G3, o dönem firmasın üstünde önemli durduğu bir mobil cihaz olurken, sahip olduğu yapay zeka teknolojisi ile de gözleri üstüne topluyordu. Peki, Casper VIA G3, başka hangi donanımlarıyla öne çıkıyor?

Casper VIA G3’ün ekranı 6.22 inç büyüklüğünde. Yüzde 80.8’lik ekran – gövde oranına sahip olan ve bununla beraber kullanıcılara geniş bir ekran deneyimi sunan Casper VIA G3, özellikle oyun ve film gibi multimedya tecrübeleri için geliştirilmiş bir model. mobil cihazın ekranı 450 nit gözalıcılığında olması ve IPS paneli bulundurması sebebiyle hem renk doygunluğu hem gözalıcılık hakkında oldukça başarılı. Lakin ekran çözünürlüğü sınıfına uygun olarak 720×1520 piksel şeklinde tercih edilmiş.

Casper VIA G3, Helio P22 işlemciden güç sağlıyor ve telefon bu işlemcisiyle 2.0GHz frekansında çalışıyor. 8 çekirdekli bu işlemci ile beraber herkes tarafından bilinen kullanımları amaçlayan telefon, Android 8.1 Oreo işletim sistemi yüklü olarak geliyor. Tabiki artık bu işletim sisteminin geride kaldığını da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Casper VIA G3’te 3 GB RAM mevcut, bunun yanısıra 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor. İsteğe göre bu kapasiteyi microSD kart ile beraber 256 GB daha genişletebiliyorsunuz.

mobil cihazın batarya kapasitesi 3260 mah olurken, bu batarya günlük kullanımlar için oldukça yeterli oluyor.

mobil cihazın ön ve arka kameraları ise 13 MP ve 8 MP şeklinde. Yapay zeka teknolojisinden faydalanılan kameralarda portre ve ışık modları ile gelişmiş bir kamera kullanımı sunuluyor. Kameraların sahip olduğu derinlik, fotoğrafçılık reflektörü ve sahne ışığı efektini kullanarak çekilen fotoğrafların kalitesini arttırabiliyorsunuz.

Ayrıca Bakınız.  Milli Teknoloji Burs Programı için başvurusu başladı

Deniz yeşili ve gece mavisi renk seçenekleriyle bulunabilen Casper VIA G3, bağlantı hakkında da yeterli desteği sağlayan bir telefon. Bluetooth 4.2, 802.11n Wi-Fi, microUSB, microSD, 3.5 mm kulaklık girişi gibi önemli bağlantılara yer verilen telefonda bunun yanısıra FM radyo desteği de bulunuyor.

Sonuç

Casper VIA G3, şu an piyasada 1999 TL fiyatla bulunabiliyor. Bütçesi 2000 TL’ye kadar olan kullanıcılar tarafından değerlendirilebilecek olan Casper VIA G3, çentikli dizaynıyla günümüz modasına uygun yapıda olmasıyla tasarım açısından da tercih edilebilir.

Casper VIA G3 Teknik ÖzellikleriCevap bırakın