Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Çenede sivilce neden çıkar? Çenedeki sivilce nasıl geçer?

Aşırı yağlı yiyeceklerin tüketilmesi ve hormon bozukluklarından dolayı çıkan çenedeki sivilceleri tamamen doğal metodlarle giderebilirsiniz. Bayanların en büyük sivilce problemlerinden olan çene sivilceleri ortadan kaldıran muhteşem bir metodu sizlerle paylaşıyoruz. İşte çenede çıkan sivilceleri gidermenin tamamen doğal yolları…

Çenede sivilce, yüzün alt kısmında ve çene kıvrımında beliren sivilcelerdir. Büyük çene sivilceleri, yüz hatlarını daha farklı göstermeye meyillidir. Bazı zaman çenede çıkan büyük sivilceler çeneni olduğundan daha büyük yahut uzun gösterebilir. Çenedeki sivilceler genel olarak yüzün diğer kısmındaki sivilceler gibi yayılmaya müsaittir. Çenede beliren sivilce yahut çenedeki siyah noktalarına erkenden cilt bakımı yapmazsan yüzünün geri kalanında da sivilceler görmen çok normaldir. Çenedeki sivilcelerin nedeni, cildinin fazla sebum üretimesi, siyah noktalar ve hormonsal değişikler gibi etkenlere bağlıdır. Çenenizde çıkan sivilceden bir an evvel kurtulmak istiyorsanız bu tamamen doğal metodu deneyebilirsiniz.

İşte çenede çıkan sivilceleri kısa zamanda yok eden tamamen doğal metodlar:

Buhar, ciltteki gözenekleri açar ve ölü hücreleri ve beyaz uçlu sivilceleri ortadan kaldıran bir metodtur. Ocakta bir tencere suyu kaynatın. Başınıza havlu geçirerek buhar soluyun.

Bir diğer yöntem ise, karanfil yağını sivilcelerin üzerine sürebilirsiniz. Karanfil yağı sivilce nasıl tedavi edileceğinde oldukça faydalıdır.

Her gün yüzünüzü limon ile ovaladığınızda sivilcelerin azalmasını sağlayabilirsiniz.

Bir miktar sandal ağacı tozunu yoğurtla karıştırın. Birkaç damla limon sıkın. Çenede çıkan sivilcenin üzerine sürün. Kısa zamanda kaybolduğunu göreceksiniz.

Ayrıca Bakınız.  Stres Nedir, Belirtileri, Ne İyi Gelir, Nasıl Başa Çıkılır, Öfke Kontrolü - 2021


Cevap bırakın