Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Çinli biyolog Koronavirüsün insan yapımı olduğunu söyledi!

Çinli virolog Dr. Li-Meng Yan, koronavirüsün insan yapımı olduğunu vurgulayarak, bilim adamlarından oluşan ekibiyle ilk raporunu hazırladığını ve çok yakın zamanda dünya ile paylaşacağını ifade etti.

İlk olarak Aralık 2019’da Çin’in Hubei eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa zamanda tüm dünyayı tesiri altına alan yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle dünya çapında 917 binden çok insan yaşamını yitirdi, 28 milyonu aşkın insan ölümcül hastalığa yakayı ele verdi. Koronavirüse karşı aşı ve ilaç geliştirme çalışmaları devam ederken, salgınla ilgili değişik iddialar da ortaya atılmaya devam etmekte.

“KORONAVİRÜS İNSAN YAPIMI”

Koronavirüsü inceleyen ilk bilim kişilerından olan ve salgını duyurmak için Amerika Birleşik Devletleri’ye kaçan Çinli virolog Dr. Li-Meng Yan, gündemi sarsacak bilgilendirmelerde bulundu. Koronavirüsün insan yapımı olduğunu dile getiren Li-Meng, “Bilim adamı ekibimle ilk raporumu hazırladım ve çok yakın zamanda dünya ile sunacağız. geniş bir şekilde bilimsel kanıtlarla bunun neden doğadan, o hayvanlardan gelen bir şey olmadığını göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Dr. Li-Meng Yan

“FAZLA ZAMANIMIZ YOK”

Çinli virolog Dr. Li-Meng Yan, geçtiğimiz aylarda Fox News’e verdiği röportajda, “Bu, tarihte gördüğümüz en büyük salgın. İnsanlık tarihindeki bildiğimiz her şeyden daha fazlası. Bu nedenle, zamanlama çok mühimdir. Erken durdurabilirsek hayat kurtarabiliriz. Fazla zamanımız yok. Zaten geç kaldık” ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca Bakınız.  Elma sirkesinin faydaları ibrahim saraçoğlu


Cevap bırakın