Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Clubhouse nedir? Nasıl kullanılır?

Son günlerin popüler uygulamalarından biri durumuna gelen Clubhouse, şimdilik yalnızca IOS üyelerine hizmet sunuyor. Uygulamaya kayıt olmak …

Clubhouse nedir? Nasıl kullanılır?

Son günlerin popüler uygulamalarından biri durumuna gelen Clubhouse, şimdilik yalnızca IOS üyelerine hizmet sunuyor. Uygulamaya kayıt olmak isteyenler, Clubhouse hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. Peki Clubhouse nedir, nasıl kullanılır? Clubhouse’a nasıl üye olunur, davetiye zorunlu mu? Clubhouse uygulaması hakkında tüm bilinmesi gerekenler, yazımızda.

Clubhouse uygulaması, 2020 senesinde Alpha Exploration Co. adlı yazılım firması tarafından geliştirilmiş olan bir sosyal ağ platformudur. Bu uygulamada sesli sohbet odaları yer almaktadır. Üyeler bu odalar aracılığıyla rehberinde olan-olmayan herkesle etkileşim kurabilmektedirler. Sosyal paylaşım sitesi Facebook ve Instagram uygulamalarından farklı olarak, fotoğraf ve video paylaşımının yapılamadığı Clubhouse’de, her bir sohbet odasında farklı konular üzerine konuşmalar gerçekleşmektedir. Diğer tüm sosyal platform uygulamalarından değişik bir arayüze sahip olan Clubhouse’a kayıt olmak ve giriş yapmak da bir o kadar farklı.

# 1 CLUBHOUSE’YE NASIL ÜYE OLUNUR?

Clubhouse’de üyelik için bir bekleme listesi yer almaktadır. Lakin bekleme listesine takılmadan giriş yapılabilmesi için, kullanıcı hesabı olan bir kullanıcıdan giriş davetiye kodu alınması gerekmektedir.

Üye olunduktan sonra öncelikle kullanıcı adı seçilmektedir. Daha sonra SMS yoluyla cep mobil cihazınuza bir hesap doğrulama mesajı gelir. Bu doğrulama işlemi yapıldıktan sonra uyguluma, kullanıcı kullanıcı hesabınızı bekleme listesine yerleştirir.

Davetiye yoluyla ve/yahut bekleme zamanı neticesinde kullanıcı kullanıcı hesabınız onaylandıktan sonra, ilginizi çeken odalara giriş yapabiliyorsunuz.

# 2 CLUBHOUSE UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Clubhouse uygulamasında kullanıcılar sesli konuşma gerçekleştirmektedir. Konu başlıklarına göre kurulmuş olan sohbet odalarında bir sohbet yöneticisi bulunur. Kimin sohbete dahil olup olamayacağına, bu yönetici karar vermektedir. Eğer izin vermezse odada yer alan kişi sohbette yalnızca dinleyici olarak yer alır. Uygulama yalnızca İOS kullanıcıları için geçerli olmaktadır.

Facebook'ta Takip Et

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ