Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Clueless Filmi Diziye Dönüşüyor!

1995 yapımı ‘Clueless’ filmi günümüzde de izlenmeye devam etmekte. Hala moda trendlerine ilham kaynağı olan ‘Clueless’ bir televizyon dizisine dönüşüyor. Peacock izlenim platformundan yayınlanması planlanan yeni seride bu sefer başrolde ‘Cher’ karakteri yerine en yakın dostu ‘Dionne’ olacak.

View this post on Instagram

Regram from @aliciasilverstone: One of my favorite stills from Clueless. Tag your bestie!! #clueless25thanniversary

A post shared by Clueless (@clueless) on Jul 25, 2020 at 11:48am PDT

Deadline’ın açıklamasına göre, “Yeni Clueless serisi bebek pembesi ve mavi karışımı, minik güneş gözlüklü, yulaf sütlü latteli bir lise dizisi olacak.” Seride kaybolan Cher’in daha sonra yakın dostu Dionne’un hikayesine odaklanılacak. Okulun yeni popüler kızı olmaya başlayan Dionne, hem en yakın dostuna olanları araştıracak hem de okuldaki dramalar ile başa çıkmaya çalışacak.

Current mood then. Current mood now. ????????‍♀️ #AsIf #Clueless

A post shared by Alicia Silverstone (@aliciasilverstone) on Aug 6, 2020 at 5:59pm PDT

Geçtiğimiz Ekim ayından beri yapım sürecinde olan ‘Clueless’ serisi ‘Will & Grace’ dizisin yazarları Jordan Reddout ve Gus Hickey tarafından kaleme alınacak. Orijinal filmden en az bir ismin olacağı söylenirken, yapım ekibinde Robert Lawrence, Corinne Brinkerhoff, Tiffany Grant ve Eli Bush bulunuyor.

bu yıl 25. yıldönümünü kutlayan ‘Clueless’ filminde Cher karakterini canlandıran Alicia Silverstone, “Gerçek hayatımda gerçekten inanılmaz maddiyatçı kızlar vardı. Ben ise çok pratik ve kesinlikle abartıdan nefret eden bir anneyle büyüdüm. Maddiyatçılıktan ve bununla gelen davranışlardan hiç hoşlanmazdı, bu nedenle beraber büyüdüğüm kişilerda bu sahip olduğu özelliklerin farkındaydım. Sanırım hayatımdaki bazı kızlar yalnızca kaba ve maddiyatçıydı. Gerçekten çok kaba. Onlar gibi olmaya çalışmıyordum çünkü Cher karakterinin gerçekten böyle olduğuna inanmıyordum. Ama bazı anlarda Cher de böyle davranıyordu, okul koridorunda yürüyüp herkesi yargılıyordu. Mesela Tai’yi okulda gezdirirken parmağıyla farklı grupları göstermesi gibi,” diyerek Cher karakteri hakkında düşüncelerini anlatmıştı.

Ayrıca Bakınız.  Esra Erol'da Ne Zaman Başlayacak Yeni Sezon 2023

Silverstone’dan evvel 2014 senesinde Elle dergisine verdiği bir röportajda rol aldığı Dionne karakterini anlatan Stacey Dash, “Filmdeki her şey enim için bir hayal projesiydi. Mesela senaryodaki sözcükler, yönetmen Amy Heckerling, Alicia Silverstone, Donald Faison, Brittany Murphy, hepimiz çok eğlenmiştik. Deneyim hakkında söyleyebileceğim tek bir kötü söz yok. Ekranda izledikleriniz sette olanlarla aynıydı. Böyle ikonik bir filmin parçası olduğum için çok şanslıyım. 11 yaşındaki kızım benimle kibir duyuyor. Eskiden annesinin ‘Clueless’ filminde olmasının donanımıni anlamıyordu, şimdi ise her arkadaş buluşmasında ‘Clueless’ tişörtleri giyiyor,” demişti.Cevap bırakın