Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Çoraptan kedi yapımı videolu anlatım

Çoraptan kedi nasıl yapımı, eski çoraplarını atmak yerine onlarla çok güzel çoraptan oyuncak modelleri uygulayabilirsiniz. Evde eskimiş çorapları kullanarak hem çocukları sevindirebilir hem de çorapları değerlendirmeye ne dersiniz? Evde çocuklarla beraber keyifli zaman geçirmek ve çocukları mutlu etmek için çoraptan kedili oyuncak yapımını sizler için inceledik.

Eskiyen çoraplarınızı evinizde olan malzemeleri kullanarak ister çocuğunuza ister yeğeninize ya da torununuza çoraptan harika bir kedili oyuncak uygulayabilirsiniz. Son zamanda oldukça popüler olan bu oyuncakları evde çocuklarla beraber yaparak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bütün çocuklar yumuşak oyun dostu oyuncaklara çok severler. Özellikle en sevdikleri hayvanlardan çoraptan yapılma sevimli bir kedi yapılırsa bayılırlar. Çocuklarınız için sizde evde oyuncak yapmak,örmek ve dikmek istiyorsanız evde nasıl kendiniz oyuncak uygulayabilirsiniz. İşte detaylar:

ÇORAPTAN KEDİLİ OYUNCAK MALZEMELER

⇒ Çorap

⇒ 3 tane düğme (ikisi siyah)

⇒ Elyaf

⇒ İğne ve iplik

⇒ Makas

ÇORAPTAN KEDİLİ OYUNCAK YAPIMI

Eskimiş kullanmadığınız çorabın uç,topuk ve bilekteki lastikli bölümün farklı olmasına dikkat ediniz. 2. resimde gördüğünüz gibi kesme işlemini gerçekleştirin.

Bu üsteki 1. resim en üsteki 2. resimdeki ortadaki resimdeki çorabın orta kısmı.Bu orta kısmı kedinin başı ve bedeni olarak kullanacaksınız.1.resimdeki kenar kısımları dikerek kedinin kulaklarını oluşturun ve ters çevirip içine elyaf yada pamuk doldurun.

Oyuncak kedinin bedenini ve başını oluşturan kısma elyaf doldurun. Daha sonra ağız kısmını dikin. 2 resimde kedinin ellerinin kesilişi görebilirsiniz.

Altını ve yanlarını dikiniz lastikli gri kısım kedinin ellerinin uçları olacak biçimde. Diktikten sonra ters çevirip içine elyaf doldurun.

Daha sonra kedinin kollarının uç kısımlarını da dikin.

Kedinin boynuna bir kurdele bağlayarak ufak bir çan takın. Yüzünü yıkandığında çıkmayan keçeli tarzı bir kalemle biçimlendirme işlemini uygulayabilirsiniz. Bir kalp şeklinden burun yapabilir ya da bir düğme yada boncuk faydalanabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Telegram Borsa Grupları incelemeye alınıyor!

Kedinin gözlerine yalancı oyuncak gözü yada boncuk dikebilirsiniz. Bütün bu işlemlerden sonra kollarını yerine dikin. Oyuncak kedi hazır.Cevap bırakın