Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Diyette gece acıkınca ne yenir?

Geceleyin aniden gelen acıkma hissini gidermek için tüketebileceğiniz sıhhatli ve kilo aldırmayan alternatiflerle formunuzu koruyabilirsiniz! Diyette fazla kalori almadan açlık krizlerini yatıştırmak için sıhhatli tariflere yönelebilirsiniz. Gece acıkma sebepleri neler? Diyette kilo aldırmayan ve tok tutan sıhhatli atıştırmalıklar…

Gecenin bir vakti film seyrederken ya da otururken kendinizi buzdolabının önünde mi buldunuz? Üstelik bu davranışınız giderek alışkanlığa dönüşmüşse kilo almanız kaçınılmaz olacaktır! Eğer geceleyin sürekli bir şeyler atıştırma isteğinize bir an evvel son vermek istiyorsanız evvel sizi bir şeyler yemek yeme isteğine iten nedeni yani geceleri neden acıktığınızı anlamanız gerekir. Sabahleyin ya da gün ortasında yeteri kadar beslenmeyip ve öğün atlayarak karnınızı doyurmadıysanız bu durum gece öğününüze yüklenmenize neden olabilir. Metabolizma hızınız gece vakti uyku moduna geçeceği için çok yavaş çalışacak ve mideniz tükettiğiniz gıdaları yeteri kadar sindiremeyecektir. Bu durumda kolay yoldan kilo almanıza sebep olacağı için gece bir şeyler atıştırmak kilo alımına neden olabilir. Özellikle de diyet yaparken oluşabilecek gece acıkmalarını kontrollü bir biçimde geçiştirebilirseniz zarar değil fayda bile görebilirsiniz. Beslenme ve diyet uzman kişilerı genelde gece yenen yemeklerin kilo aldırdığını söyler. Lakin bazı gıdaları gece tüketmek, yararlarından daha fazla yararlanmanıza ve daha kolay bir biçimde zayıflamanıza yol gösterecektır. Hafif ve sıhhatli atıştırmalıklarla gece tok bir biçimde uykuya geçiş sağlayabilirsiniz. sıhhatli ve fit bir vücut için diyette kilo aldırmayan tok tutucu tariflere haberimizden göz atabilirsiniz.

GECE NEDEN ACIKIRIZ? GECE ACIKMA NEDENLERİ:

Uyku düzeniniz şaşmış ise ve gece geç saatlere kadar uyanık kalıyorsanız, ilerleyen vakitlerde vücudunuzdaki açlık sinyallerini hissediyor olabilirsiniz. Bu gibi durumla karşılaşmamak için uyku saatlerinizi düzene koymalısınız. İşiniz gereği geç saatte uyumanız gerekiyorsa en azından uyumadan 2 saat evvel hafif bir atıştırma uygulayabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Varikosel Nedir - Belirtileri Nelerdir - Ameliyatı, Tedavisi Nasıl Yapılır

Gece yatmadan evvel değilde uykudan uyandıracak kadar acıktıysanız ve karbonhidratlı yiyeceklere yönelme hissi duyuyorsanız sebebi kan şekerinin fazla düşmesinden dolayı olabilir. Uyandığınız esnada yataktan kalkmadan evvel yeniden uykuya dönmeyi deneseniz bile bunu başaramıyorsanız, su içerek açlığını yatıştırabilirsiniz.

Gün içerisinde sıhhatli beslenmiş olsanız dahi bazı etkenlerden dolayı stres, yemek yerken kontrolü kaybetmenize neden olabilir. Bu durumda uyumadan evvel ekstradan kalori almanıza neden olarak uyku ve sindirim sorunlarına yol açar.

DOYURUCU VE TATLI BİR ALTERNATİF! TARÇINLI SÜT…

Akşam öğününden sonra karnınızda hafif bir guruldama hissettiyseniz, bu durumdaki açlık hissiyatınızı tarçınlı süt ile bastırabilirsiniz. Pratik ve Tamamen doğal gece atıştırmalık karışım tarifi ile fazla kilo alımını önleyebilirsiniz.

(Kilo aldırmayan pratik ve kolay tarçınlı süt tarifi ve diyeti)

YULAF, SÜT VE MEYVE…

Tamamen doğal yulaf ile ya da yulaf ezmesini ılık sütle harmanlayıp tüketebileceğiniz bu karışım aracılığıyla uykuya geçişinizi kolaylaştırabilirsiniz.

(En lezzetli ve fit yulaf ezmesi tarifi ve yulafla kilo vermenin yolları)

GECE TÜKETİLDİĞİNDE ZAYIFLATAN BESİNLER LİSTESİ!

KUŞKONMAZ

Kuşkonmaz, içerisindeki vitamin ve mineraller aracılığıyla kilo verdirir. Kalorisi düşük olan kuşkonmaz, iştahınızı keserek daha fazla yemenizi önüne engel olur.

DOMATES

Domates, güçlü bir antioksidan kaynağıdır ve vücudunuzdaki ödemin atılmasına yararlı olur. bunun yanısıra kalorisi düşük olmasına karşın oldukça doyurucu bir besindir.

KARPUZ

Lif yönünden zengin bir besin olan karpuz, vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlar. Açlık hissini bastırır ve uzun süre tok kalmanıza yararlı olur.

ZEYTİNYAĞI

Sızma zeytinyağı içerisindeki oleik asit aracılığıyla, özellikle karın bölgesinde yer alan ve parçalanması zor olan yağların vücuttan atılmasına yararlı olur. Gece yatmadan evvel bir kaşık zeytinyağı içerek karın bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Dil rengi ve hastalıklar nelerdir?


Cevap bırakın