Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Dizilerde kullanılan ev dekorasyonları

Dizilerde tercih edilen ev dekorasyonu tarzları, seyirci tarafından ilgi görüyor. Birçok kişi dizilerdeki ev dekorasyonları, dizi ev …

Dizilerde kullanılan ev dekorasyonları

Dizilerde tercih edilen ev dekorasyonu tarzları, seyirci tarafından ilgi görüyor. Birçok kişi dizilerdeki ev dekorasyonları, dizi ev dekorasyonları şeklinde Google üstünden aramalar yapıyorlar. Peki dizilerde hangi ev dekorasyonu tarzları tercih ediliyor? Hangi dizide hangi tarz kullanılmış? İşte yanıtı.

Televizyonda izlediğiniz diziler, hikayeleri kadar tercih edilen mekanlarıyla da beğeni topluyor. Evlerde tercih edilen mobilyalar ve aksesuar ürünleri seyirciler tarafından çok beğeniliyor. Birçok dizide ise benzer ev dekorasyonu emsalleri kullanılıyor. Lakin bazı evlerde, belirli dekorasyon tarzları özellikle tercih ediliyor. Bu tarzlar arasında genel olarak modern, vintage ve İskandinav tarzlar bulunuyor. Peki evlerde tercih edilen bu dekorasyon tarzlarının detayları nelerdir? Türk dizilerinde tercih edilen ev dekorasyonları nerelerdir? Sizler için, dizilerde tercih edilen ev dekorasyonu tarzlarını biraraya getirdik.

DİZİLERDEKİ EV DEKORASYONLARI

MODERN – KLASİK BİRLEŞİMİ

2013 senesinde ekrana gelen Medcezir dizisinde, modern dekorasyon ile klasik parçalar bir araya getirilmişti. Kahverenginin, detay parçalarda beyaz ve siyah uyumunun ise koltuklarda tercih edildiği ev dekorasyonu, seyirci tarafından büyük ilgi görmüştü. Kahverengi genel olarak klasik ev mobilyalarında tercih edilmektedir.

BEYAZ AĞIRLIKLI AYDINLIK – SOFT DEKORASYON

2018 senesinde ekrana gelen Ufak Tefek Cinayetler dizisinde, Oya’nın evinde tercih edilmiştir. Beyaz renk her zaman ortama ferahlık ve aydınlık sağlar. Beyaz ile uyumlu koyu ama gözalıcı olmayan renkler arasında kahve tonları bulunur. Bu ev dekorasyonunda da, bu sayede aydınlık bir görünüm oluşturulmuştur.

SPOR TARZ / ETNİK TARZ

2019 senesinde paylaşılan bu dizide, evlere göre farklı dekorasyonlar uygulanmıştır. Çağlar Çorumlu’nun rol aldığı karakterin evinde, mobilyalar spor lakin halı vb. aksesuarlarda etnik desen ve tarz tercih edilmiştir. Bu ev örneğiyle beraber ilk defa bir dizide, etnik ve spor tarz bir arada kullanılmıştır.

Ayrıca Bakınız.  Lisans programındaki 180 baraj puanı 170'e Düşürüldü

AVANGART EV DEKORASYONU

Yine aynı dizide, Gizem Özpamuk karakterinin evinde daha ağır ve abartılı bir stil yansıtılmıştır. Varaklı mobilyalar, Avrupa sanatını ortaya çıkaran tablo aksesuarları ile beraber Avangart dekorasyon tarzı uygulanmıştır.

GELENEKSEL DEKORASYON

Çok nadir görülen bu ev dekorasyonu, popüler diziler içerisinde Leyla ile Mecnun’da kullanılmıştır. Genel olarak dönem işleri olan Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Hatırla Sevgili ve Seksenler gibi dizilerde tercih edilen bu ev dekorasyon tarzı, günümüzü anlatan hikayeler içerisinde bir tek Leyla ile Mecnun’da kullanılmıştır.

Facebook'ta Takip Et

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ