Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Dünyanın en ilginç ağaçları ve özellikleri

Gördüğünüz bazı ağaçlar görünümleri ile sizi hayrete mi düşürüyor. Onları ve hayatınızda gördüğünüz tüm ağaçları unutun ve muazzam görünümü ağaçlara yakındna bakın. İşte, dünyanın en enteresan ağaçları ve mükemmel görüntüye sahip ağaçlar!

1. BANYAN AĞACI

Tek başına orman gibigörünen bu ağaç, Orta Afrika ve Hindistan civarlarında yetişiyor. 300’e yakın kalın ve 300′ yakın da ince dalı yer alan bu ağaç “Tek ağaçlık orman”unvanına sahiptir.

2. BAOBAP AĞACI

Afrika savanalarında boy gösteren iri gövdeli Baobap ağacı,9-10 metreyi bulan boyu ile devasa bir görüntüye sahip. Maymun ekmeği adı verilen portakal kadar olan meyvesi, eczacılıkta ham madde olarak kullanılıyor.

3. CADDO GÖLÜ SELVİ AĞACI

Masalsı bir görüntüye sahip olan Caddo Gölü, ağaçları ile masalsı görüntüye kavuşuyor.Birkaç yüzyıl yaşa sahip caddo gölü selvi ağaçları, muazzam görüntüsü ile şaşkınlık uyandırıyor.

4. EJDER HAKANI

Yıl boyu yeşil kalan ejder hakanı, iğne yapraklı bir ağaçtır. Ters şemsiye görünümü ile enteresan bir görüntüye sahip olan bu ağaç, gövdesi yaralandığı zaman dışarıya kırmızı sıvı akıtması ile biliniyor. 900 yaşına kadar hayatta kalabilen ağaçlar,yarım yahut tam güneş gören gölgelerde yetişmektedir.

5. GEZGİN PALMİYESİ

Muz palmiyesi türleri içinde en özel görüntüye sahip türlerden biri olan gezgin palmiyesi, palmiye ya da muz değildir. Anavatanı, Madagaskar olan bitki, geniş yaprakları ve krem rengi gövdesi le görsel bir şölen sağlamaktadır.

6. GÖKKUŞAĞI OKALİPTÜSU

Ressam eli değmiş gibi bir görüntüye sahip olan gökkuşağı okaliptusu, renkli bir gövdeye sahiptir. Yılın farklı zamanlarında soyulan kabukları altında kalan yüzeyler havayla temas ettikçe turuncu, mor ve mavi gibi renkler verir.

7. JABUTİCABA AĞACI

Brezilya civarlarında yetişen jabuticaba ağacı, gövdesinden meyve vermesiyle enteresan bir yapıya sahiptir. Sağlık için yararlı olan jabuticaba meyveleri, ticari olarak değere sahiptir.

Ayrıca Bakınız.  Dizel mi? Yoksa Benzinli Araç mı Almalıyım?

8. JAPON AKÇA AĞACI

Japonya, Çin ve Kore’de yetişen Japon akça ağacı, akçaağaçgiller familyasındandır. 15 metreye kadar uzayabilen bu ağaç,sarı, mor, kahverengi ve boz renklerde görünümü ile enteresangörüntüye sahiptir.

9. MAYMUN YAPBOZU

Anavatanı, Arjantin ve Şili’deki And dağlarının alt kesimleridir. Keskin dikenleri olan ağaç, maymun çıkmaz ağacı olarak da bilinir. Çok yavaş büyüyen bu ağaç,2000 yıla kadar yaşayabilmektedir.

10. MOR SALKIM

Romantik bir görüntüye sahip olan mor salkım ağacı, bir çeşit sarmaşıktır. Mor salkım ağacı bir kızın karşılıksız aşkı ile tanınmış anlatımlara konuolmuştur.

Mükemmel görüntüye sahip ağaçlar! Dünyanın en enteresan ağaçlarıCevap bırakın