Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Dünyanın en korkunç yerleri

İnsanlar bazen tatil için özellikle güzellikleriyle ön plana çıkan mekanları görmeyi istiyor. Peki ya korkutucu yerler? İşte dünyanın en korkutucu 10 yeri.

1. AFAR DEPRESSİON – ETİYOPYA

Dünyanın sallanmasını etkileyecek oranda lav yer alan Afar Depression, dünyanın en tehlikeli volkanlarından biridir. Ürkütücü görüntüsü ile görenleri derinden tesirliyor.

2. BİKİNİ ATOLL – MARSHALL ADALARI

Uzaktan bakınca cennet diyarı gibi görünen Bikini Atoll, Aslını söylemek gerekirse hiç de öyle değil. Bu ada nükleer testlerin yapıldığı bir numaralı bölge. O yüzden halk evlerini terke ederek gitmek zorunda kalmış. Adada kalan canlılar ise radyasyon tesirinden hayatlarını kaybediyorlar.

3. ÖLÜM VADİSİ – Amerika Birleşik Devletleri

Dünyanı fırını sayılabilecek bir sıcaklığa sahip olan Ölüm Vadisi, diğer ismiyle “Death Valley” dünyanın en yüksek sıcaklığının ölçüldüğü yerdir. Ölüm Vadisi’nde su olmadan en çok 14 saat hayata kalabilirsiniz.

4. NATRON GÖLÜ – TANZANYA

Hayal aleminden bir manzaraymış gibi görünen Natron Gölü, alkali tuz ile kaplı yüzeyi ile her canlı için ölüm tehlikesi saçıyor.

5. YILAN ADASI – BREZİLYA

Dünyanın en tehlikeli yerleri içinde hatrı sayılır bir konuma sahil olan yılan Adası, dünyanın en zehirli yılan türünü barındırması ile ününe ün katıyor. Brezilya hükumeti tarafından adaya girişi yasaklanmıştır.

6. MADİDİ ULUSAL PARKI – BOLİVYA

Dünyanın en sinirli ve zehirli hayvanlarının yaşadığı Madidi Ulusal Parkı’nda gezinirken bir şeylere dikkat etmeye özen göstermelisiniz.Bitkiye bile dokunsanız bir anda etrafınıza böcekler üşüşecektir.

7. WASHİNGTON DAĞI – Amerika Birleşik Devletleri

Rekortmen bir yer olan Washington Dağı, dünyanın en sert ve en süratli esen rüzgarı rekorunu elinde tutuyor. Washington Dağı, ölümcül zirvelerden biridir.

8. SİNABUNG VOLKANI -ENDONEZYA

Ayrıca Bakınız.  Dünyanın en iyi plajları

Aktif durumda olan Sinabung Volkanı, Sumatra adasında etrafa tehlike saçıyor. Püskürmeleri yüzünden çok sayıda insan yerleşim yerini terke etmek zorunda kaldı.

9. DANAKİL ÇÖLÜ-ERİTREA

Vahşi doğası ile ürkütücü bir yer olan Danakil Çölü, buna karşın birçok turisti ağırlıyor. Bu çölde tek başınıza gezdiğinizi hayal edebiliyor musunuz?

10. ÖLÜM VADİSİ, KAMCHATKA, – RUSYA

Ölüm Vadisin’de canlıları tehdit eden gazlar bulunmaktadır. Bitkileri ve hayvanları kolayca öldüren gaz, kişiler için de ciddi tehdit oluşturuyor.Cevap bırakın