Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Dünyanın en yüksek kayak merkezleri

Türkiye’de ve dünya çapında gidilebilecek birçok kayak merkezi yer alıyor. Ülkemizde en çok tercih edilen kayak merkezlerinin başında Uludağ ile Palandöken bulunuyor. Yurt haricinde popüler olan kayak merkezlerini ise haberimizde bir araya getirdik. İşte dünyanın en kaliteli 5 kayak merkezi.

Kış tatillerinde kayak merkezlerine gitmeyi tercih edenler bunun yanı sıra kış manzarasının tadına da varmak istiyorlar. Bunun için de kayak merkezleri için geniş bir şekilde incelemeyeyöneliyorlar. Ülkemizde olduğu kadar yurt haricinde da, bunu sağlayacak birçok kayak merkezi yer alıyor. Çoğunluğu Avusturya’da yer alan bu kayak merkezlerinde bunun yanı sıra ülke kültürlerine dair de bilgiler edinebiliyorsunuz. Sizler için, yurt haricinde gidilebilecek / muhakkak görmeniz gereken en güzel kayak merkezlerini bir araya getirdik…

YURT HARİCİNDE GİDİLEBİLECEK EN GÜZEL KAYAK MERKEZLERİ

# 1 ST. ANTON – AVUSTURYA

Dünya Alp Disiplini Kayak Şampiyonası’nın 2001 yılı konut sahibi olan bu kayak merkezi, bölgenin en çok kar yağışı alan yeri olarak gözleri üstüne topluyor. Pistlerinin uzunluğu 350 kilometredir ve 100’e yakın telesiyej yer almaktadır. Telesiyej; kayak merkezlerinde yer alan ufak bir kayak tipidir.

# 2 KİZTBÜHEL – AVUSTURYA

Avusturya’da yer alan bir başka kayak merkezi olan Kitzbühel, sahip olduğu Orta Çağ kasabası görünümüyle dünyanın en ilgi çekici yerleri arasında bulunmaktadır. Tirol Alpleri’nin üstünde yer alan merkez, yalnızca Avrupa’nın değil Dünya’nın da en kaliteli kayak merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

# 3 MAVROVO – MAKEDONYA

Listede Balkan ülkelerinden Makedonya da bulunmaktadır. Üsküp’e 1.5 saatlik bir uzaklıkta olan kayak merkezinin pistleri, 15 kilometre uzunlukta bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 3 telesiyeji de 5700 metre yüksekliği bulabilmektedir.

# 4 CORTİNE D’AMPEZZO – İTALYA

Bahar ve yaz mevsimlerinde İtalya’ya gitmek isteyenler, kış mevsiminde da İtalya’yı tercih edebilirler. Güney Alpler’de yer alan Dolomiti Dağları’nda yer alan kayak merkezi, yalnızca İtalya’nın değil dünyanın 4 bir yanında yer alan jet sosyetelerin uğrak merkezidir. Kendisiyle aynı adı taşıyan kasabası ise, pembe manzaralı günbatımıyla ünlüdür.

Ayrıca Bakınız.  Okul çantası ( sırt çantası ) nasıl yıkanır?

# 5 GUDAURİ – GÜRCİSTAN

Snowboard yapmaktan hoşlananların uğrak noktası olan bu kayak merkezindeki pistlerin ağırlığı orta düzeydedir. Burası, zirvesinden görülen eşsiz manzarasıyla da kendine hayran bırakmaktadır.Cevap bırakın