Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Ecmel ne demek? Ecmel isminin anlamı nedir?

Ecmel ülkemizde çok fazla bilinmeyen isimler arasında yer alıyor. Yeni duyulmaya başlayan Ecmel ismi aslında Türkçe de uzun süredir kullanılıyor …

Ecmel ne demek? Ecmel isminin anlamı nedir?

Ecmel ülkemizde çok fazla bilinmeyen isimler arasında yer alıyor. Yeni duyulmaya başlayan Ecmel ismi aslında Türkçe de uzun süredir kullanılıyor. Birçok kişi ise Ecmel’in anlamını internet üzerinden araştırıp merak ediyor. Peki, Ecmel ne demek? Ecmel ne anlama gelir? Ecmel alamı ne? İşte Ecmel ismi hakkında merak edilenler…

Ecmel ismi dilimize Arapça’dan girmiştir. Arapça kökenli olan Ecmel isminin özelliği hem kız çocuklarına hem de  erkek çocuklarına veriliyor olmasıdır. Unisex bir isim olduğu için son dönemlerde çocuk bekleyen aileler tercih ediyor. Aynı zamanda farklı ve özel bir isim koymak isteyen kişiler adına, Ecmel ismi son dönemde öne çıkıyor. Son dönemde sık sık duyduğumuz kelimeler arasında yerini alan Ecmel ne demek? Ecmel ne anlama gelir? İşte yanıtlar:

ECMEL NE DEMEK?

Ecmel hem kız hem de erkek çocuklarına anlam sunacak karşılık vermektedir. Zaten bu karşılığı nedeniyle rahatlıkla erkek ve kız çocuklarınız için kullanma şansı tanıyor.

En güzel

 En yakışıklı

Anlamı böyle güzel olan Ecmel ismini çocuğunuza koyabilirsiniz. Arapçada sözlük anlamı üzerinden de kullanılan bu güzel isim, bu konuda oldukça değerlidir. Ecmel Türkçedeki isimlerle çok fazla uyum getirmediği için tek başına kullanmak daha doğru bir olur.

ECMEL İSMİ KURAN’DA GEÇİYOR MU?

Kız ve erkek çocuklar için kullanma imkanı veren Ecmel ismi, Arapça kökenli olarak Türkiye’de yerleşik adlar içerisinde yer alıyor. Birçok ebeveyn bu ismi araştırırken aynı zamanda Kur’an’da geçip geçmediğini de merak ediyor. Ecmel ismi Kur’an’da geçmemektedir.

Sadece sevilen anlamları ile beraber değil ayrıca okunuşu üzerinden de dikkatleri üzerine toplayan Ecmel ismini olarak anlamlandırabilirsiniz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ