Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Edureka Nedir Nasıl Kullanılır Üye Olunur 2021-2022

Edureka Nedir Nasıl Kullanılır Üye Olunur 2021-2022

Teknoloji her an artık büyük bir değişimle birlikte gelişiyor. Her geçen gün de bu değişimin hızı artıyor. Belki bundan 20 yıl önce değişime yönelik bir zaman tanımı yapsaydık aylarla ifade edeceğimiz zaman dilimleri bugünlerde günlerle hatta saatlerle ifade edilebiliyor. Bu değişimi birçok başlık doğal olarak tetikliyor. Son olarak yaşadığımız ve halen yaşamakta olduğumuz koronavirüs salgını da bu değişimi hızlandıran parametrelerin başında geliyor. Salgının etkisiyle mobilizasyonun daha artması ve yaşam biçimlerimizin değişmesi birçok başlığın hayatımızda farklılaşmasına da neden oluyor, olmaya da devam edecek görünüyor.

Edureka Nedir Nasıl Kullanılır
Edureka Nedir Nasıl Kullanılır

Teknolojideki değişim ve koronovirüs salgını yaşam pratiklerimizi değiştirirken aynı zamanda öğrenme biçimlerimizi de etkiliyor. Koronavirüs salgınının etkisiyle yüz yüze eğitim-öğretime tüm dünyada ve ülkemizde büyük oranda ara verilmesi, ofis ortamlarında çalışma biçimlerinde uzaktan çalışmaya geçilmesi öğrenme koşullarını da değiştirdi. Uzaktan eğitime olan talebi artıran diğer bir neden ise piyasanın beklediği nitelikli insan tanımındaki farklılaşma. Şöyle ki çalışanlar için beklentiler o kadar yükseldi ki işverenler bir çalışanın aynı anda birden fazla konuda iş üretebilmesini beklediği gibi değişimlere de ayak uydurmasını bunu için de hizmetiçi yada uzaktan eğitim yoluyla kendisini geliştirmesini bekliyor.

Edureka işte tüm bu beklentiler başta öğrenciler olmak üzere toplumun tüm kesimindeki kişilerin uzaktan eğitime yönelmesine neden oldu. Udemy, Edureka gibi platformlara da olan talebi artırdı. Bu yazımızda ise ülkemizde çok fazla kullanılmasa da yavaş yavaş öğrenme piyasasında kendisine yer bulan Edureka web sitesinden bahsedeceğiz. Edureka nedir? nasıl üye olunur? nasıl kullanılır sorularına hep birlikte bakacağız. Umarız katkısı olur.

Ayrıca Bakınız.  Bulut Tabanlı ERP Yazılımının İş Çözümlerine Etkisi Nedir

Edureka Nedir? Nasıl Kullanılır?

Edureka bir uzaktan eğitim platformu. Çok geniş bir yelpazede eğitim programlarını içerisinde barındıran platformun ana kategorileri ise şöyle;

  • Bulut Bilişim
  • DevOps
  • BI ve Görselleştirme
  • Veri Bilimi
  • Programlama ve Framework
  • Yönetici Programlama
  • Büyük Veri
  • Bilişim Güvenliği

Edureka Nasıl Üye Olunur

Temelde yukarıda yer alan kategorileri barındıran platformun bizim için belki de en büyük dezavantajı ne yazık ki halen sistemin Türkçe dil desteğinin bulunmaması.

Edureka Nasıl Üye Olunur
Edureka Nasıl Üye Olunur

Edureka kullanmak ve üye olmak aslında diğer benzeri uygulamalarla neredeyse aynı gibi. Bu nedenle daha önce Udemy kullandıysanız yapıyı da kavramanız çok kolay. Sisteme üye olmak için standart bir üyelik formunu ve iletişim alanlarını da eksiksiz doldurmanız gerekiyor. Doğrulama işlemini tamamladıktan sonra ilgi alanınıza ve ihtiyacınıza göre eğitim programını belirlemeniz ve satın almanız yeterli.

Edureka ‘nın diğer bir dezavantajı ise ne yazık ki kursların bütçesi. Udemy’ye baktığımızda 30TL gibi bir başlangıç rakamı ile bir eğitimi satın alabilirken Edureka’da bu rakam ne yazık ki kur farkına bağlı olarak 2500TL ve üzerine çıkabiliyor.

Edureka Türkiye’de çok popüler olmasa da dünya genelinde hatırı sayılır bir kitleye hitap ediyor. Özellikle YouTube kanalı https://www.youtube.com/c/edurekaIN üzerinden paylaştığı videoların izlenme sayılarına baktığınızda bu durumu daha iyi anlayabilirsiniz. Çok teknik ve sınırlı bir hedef kitleye hitap etmesine rağmen milyonlarca gösterim alan videolarının olması bu alanda ki başarılarını teyit etmek için bizce iyi bir referans.

Eduraka’nın YouTube kanalında yer alan videolardan sadece bir tanesi dünyanın en büyük hosting firmalarından birisi olan AWS’e ait bir kullanım videosu.1 yorum
  1. […] internet dünyasında yazılıma ilişkin çok sayıda kaynak bulunuyor özellikle UDEMY, Edureka gibi platformlar çok kaliteli eğitimleri çok ucuz fiyatlara yada bedava sunabiliyor. Aynı […]

Cevap bırakın