Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

EML E-postayı PDF’ye Dönüştürmenin En İyi Yolu Nedir Nasıl Dönüştürebilirim

E-postayı PDF’ye Dönüştürmenin En İyi Yolu Nedir Nasıl Dönüştürebilirim

EML dosya sahibi, EML e-postasını PDF’ye nasıl dönüştüreceği sorunuyla karşı karşıya kalıyor. EML dosyalarını PDF formatında dönüştürme ihtiyacı her an ortaya çıkabilir. EML dosyalarını PDF formatında dönüştürmeye yardımcı olan pek çok yöntem vardır. Ancak asıl zorun, EML dosyalarını PDF’ye dönüştürmek için bunlardan herhangi birini seçmemiz gerektiğinde ortaya çıkar. Endişelenmeyin, bu yazımızda e-postayı PDF’ye dönüştürmenin en iyi yolu için bazı güvenilir kaynaklardan bahsedeceğiz. Öncelikle neden EML dosyalarının PDF’ye dönüştürülmesine ihtiyaç duyarsınız?

EML’yi Neden PDF’ye Dönüştürülmesi Gerekiyor?

EML dosyalarının PDF formatında dönüştürülmesinden sorumlu pek çok neden olmasına rağmen bu nedenler arasında birkaç ortak nedenden bahsedebiliriz:

 • Bağımsız bir uygulama olan PDF’nin açılması için herhangi bir özel donanım, yazılım veya işletim sistemine ihtiyaç yoktur.
 • Metin, resim, vektör grafikleri, 3d modeller, animasyon, video, ses ve diğer pek çok içerik gibi çok çeşitli içerikleri PDF’ye kaydedebilirsiniz.
 • PDF, verileri daha güvenli ve güvenli hale getiren parola güvenlik özelliklerine sahiptir.
 • PDF, Filigranlar ve Dijital Parolalar gibi çok sayıda güvenlik önlemlerini hizmetinize sunar.
 • PDF’lerin internet üzerinden herhangi bir platformda paylaşılması veya yüklenmesi kolaydır.
 • PDF belgeleri taşınabilir ve kolayca yönetilebilir.
 • PDF’lerinizin paylaşımı esnasında sorunsuz veri alışverişi için PDF dosyasını bile sıkıştırabilirsiniz.
 • Verilere herhangi bir yerden erişmek için, kullanıcıların çoğu dosyaları kendileri için daha tanıdık ve kolay kullanılabilir bir format olan PDF’e dönüştürmeyi daha kullanışlı buluyor.
Ayrıca Bakınız.  Casper VIA G3 İncelemesi
EML'yi PDF Formatına Dönüştürme Yöntemleri
EML’yi PDF Formatına Dönüştürme Yöntemleri

EML’yi PDF Formatına Dönüştürme Yöntemleri

EML’yi PDF Formatına Dönüştürme Yöntemi 1: Thunderbird Uygulamasını Kullanma

Yöntem, Mozilla Thunderbird’ün yardımıyla EML dosyalarının PDF formatında nasıl kaydedileceğini açıklar. Bu yöntemi kullanarak Thunderbird’ün EML dosyalarını veya içe aktarılan EML dosyalarını PDF’ye kaydedebilirsiniz.

 • Adım 1: Thunderbird uygulamasını çalıştırın.
 • Adım 2: Şimdi Thunderbird’de yeni bir klasör oluşturun ve buna uygun bir ad verin.
 • Adım 3: Ardından, EML dosyalarınızın kaydedildiği konuma gidin, EML dosyalarını seçin, yeni oluşturulan klasöre sürükleyip bırakın.
 • Adım 4: Gelen kutusu, gönderilen öğeler, Giden kutusu, özelleştirilmiş klasör vb. gibi posta kutusu ekranın sol tarafında görünmeye başlar. Bunlardan herhangi bir gerekli klasörü seçin.
 • Adım 5: Şimdi menü çubuğundaki Araçlar seçeneğine gidin ve Araçları İçe/Dışa Aktar’ı seçin.
 • Adım 6: “Klasördeki tüm mesajları dışa aktar” seçeneğiyle devam edin ve kaydetme seçeneği olarak PDF’yi seçin.
 • Adım 7: PDF’yi seçtiğinizde, ekranda “Bu formatta dışa aktarırsanız ek kaydedilmez” diyen bir Windows uyarısı görünmeye başlar. Ekleri de kaydetmek istiyorsanız, farklı bir format seçin”.
 • Adım 8: İzin vermek ve PDF dosyasını kaydetmek için istenen konumu seçmek için Tamam düğmesine tıklayın.
EML PDF Çeviri converter
EML PDF Çeviri converter

EML PDF Çevirme

EML’yi PDF Formatına Dönüştürme Yöntemi 2: Microsoft Word’ü Kullanma

Bu bölümde, tek bir EML dosyasının Word aracılığıyla PDF formatında nasıl kaydedileceğini tartışacağız.

 • Adım 1: EML dosyalarının PC’nizde depolandığı konuma göz atın.
 • Adım 2: Herhangi bir EML dosyası seçin ve üzerine sağ tıklayın. Bundan sonra şu adımları izleyin >> MS Word ile aç>>.
 • Adım 3: EML dosyaları Word belgesinde açılır. Şimdi Dosya sekmesine gidin ve Farklı Kaydet düğmesine basın.
 • Adım 4: Dosyayı kaydetmek için istediğiniz konumu ve Dosya adını seçin.
 • Adım 5: Farklı kaydet tipinde PDF’yi seçin ve Kaydet düğmesine basın.
 • Adım 6: Her bir EML dosyasını PDF formatında kaydetme adımlarını izleyin.
Ayrıca Bakınız.  HUAWEI Mate 40 Özellikleri ve Fiyatı!

EML’yi PDF Formatına Dönüştürme Yöntemi 3: Profesyonel Çözümü Kullanma

EML to PDF Converter, toplu EML dosyalarını zaman kaybetmeden otomatik olarak PDF formatına dönüştüren profesyonel bir üçüncü taraf yardımcı programıdır. Yazılım, 32 bit ve 64 bit Windows işletim sistemini destekleyen tüm makinelerde çalışabilmektedir. Yardımcı program, EML dosyalarını bozulmamış posta biçimlendirmesi ve orijinal klasör hiyerarşisi ile PDF olarak kaydeder. PDF dosyasını istenen şekilde kaydetmek için birçok özelleştirme aracı da mevcuttur. Yazılım, tüm Ekler dosyalarını PDF olarak kaydeder ve bunu yapmanın birçok yolunu sunar.

Manuel yaklaşımların aksine, bunlar sisteminize herhangi bir EML destekli uygulama yüklemenize gerek yoktur. Ayrıca Thunderbird, Windows Live Mail, DreamMail, eM Client, Entourage, Apple Mail, Outlook Express ve diğerleri gibi birden fazla e-posta istemcisinin EML dosyalarını PDF’ye dönüştürebilirsiniz. Bu çok görevli yazılımı kullanmak için teknik bilgi gerekli değildir. E-postayı PDF’ye dönüştürmenin en iyi yolu olduğuna şüphe yok. Yazılımın performansını kontrol etmek için demo sürümünü deneyin. Deneme sürümü, eksiksiz bir yazılım çalışması turu sağlar ve PDF olarak 25’e kadar EML dosyasının ücretsiz dışa aktarılmasını sağlar.

EML Dosya uzantısının ne olduğuna ilişkin daha detaylı bilgi edinmek için https://en.wikipedia.org/wiki/EML adresini ziyaret edebilirsiniz.

EML’i PDF’ye dönüştürmek için kullanabileceğiniz bir uygulamayı görerek incelemek isterseniz lütfen aşağıdaki videoyu izleyiniz.Cevap bırakın