Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

EMUI 10.1 Güncellemesi Gelecek Huawei Modelleri

Huawei’nin mobil ekosistemi farklı senaryolar içinde daha akıllı bir hayat tarzı sunarak tek bir “süper cihaz” olarak beraber çalışacak biçimde pek çok cihazın birbirine bağlanmasına imkan tanıyor. Bu ekosistemin bir parçası olarak HUAWEI, halihazırda var olan Çoklu Ekran İşbirliğinin kabiliyetlerini geliştirmenin yanı sıra Çoklu Pencere gibi yeni işlevleri de piyasaya tanıtıyor. Kullanıcılar performans ve güvenlikte iyileştirmeler görürken, temel kullanıcı deneyimi tasarımında da önemli değişiklikleri fark edecekler.

Bugünden itibaren kademeli olarak HUAWEI EMUI 10.1 dağıtımına başlanacak modeller:

Grafik arayüzdeki geliştirmeler

EMUI 10.1 ile gelen yeni eklemeler ve iyileştirmeler, mobil ekosistemin avantajlarını daha da yükseltmek için kullanıcı deneyimini optimize ediyor.

EMUI10 ile HUAWEI, gökyüzünün değişen tonlarını ortaya çıkaran canlı renklerle Sürekli Açık Ekran donanımı ile (Always on Display) kullanıcılara sunuyor. Şimdi EMUI 10.1, dijital figürleri arka plandan çok katmanlı bir yapıda ayıran ve kullanıcıya büyüleyici üç boyutlu deneyim sunan 3D işlenen “Sürekli Açık Ekranı” sunuyor. Bu özellik, EMUI 10.1 ile daha fazla cihazda kullanıma sunulacak.

Kullanıcılar bunun yanısıra EMUI 10.1’de üç farklı parmak izi kilit açma için toprak, ateş ve su unsurlarından esinlenen animasyonlar görecekler.

Cihazın ekranını her iki taraftan içeri doğru kaydırarak, uygulamaların kısa yollarını gösteren bir yeni Çoklu Pencere işlevi de EMUI 10.1 ile kullanıcılara sunuluyor. Kullanıcılar aynı anda iki uygulama üstünde, görüntüleri, metinleri ve dosyaları bir pencereden diğerine sürükleyip bırakarak çalışabilecekler. bunun yanısıra kayan bildirimler, mevcut uygulamadan çıkmak zorunda kalmadan iletilara yanıt vermeyi kolaylaştırıyor.

Kaydırma animasyonunun insan gözü için akıcı ve Tamamen doğal görünmesini sağlamak için HUAWEI, fizik kanunlarına dayalı yeni Friction Slide donanımıni de arayüze ekledi. Sonuç olarak kaydırma eylemi, değişen yenileme hızlarında bile optimum ivmelenme ile çalışıyor ve kullanıcıların bir makale okurken yahut bir web sitesine göz atarken akıcı bir deneyim yaşamasına imkan tanıyor.

Ayrıca Bakınız.  Skyflow: The New Age Solution for Data Privacy - 2023

HUAWEI Share

HUAWEI Share Süreklikinden daha iyi. Başlangıçta mobil cihazlar ve PC’ler içinde yüksek süratli veri aktarımlarını gerçekleştirmek için sunulan bu özellik artık mobil cihazlar, PC, akıllı hoparlörler, tabletler ve daha fazlası dahil olmak üzere 1 + 8 cihaz içinde her türlü veri aktarımını kolaylaştırıyor.

Çoklu Ekran İş birliği

EMUI10 ile tanıtılan Çoklu Ekran İş Birliği, HUAWEI mobil cihazlar ve dizüstü bilgisayarlar içinde her iki cihazın da tek bir ekranda kullanılabilmesini sağlayacak biçimde ara bağlantıyı kolaylaştırıyordu. EMUI 10.1, bu uygulamaya PC’de sesli yahut görüntülü aramaları cevaplama, mobil cihazdaki dosya ve bağlantıları açmak için PC uygulamalarını kullanma ve bazı zaman mobil cihazın bilgisayardaki hücresel internet bağlantısını tek bir dokunuşta kullanma gibi gelişmiş özellikler getiriyor. Ekranlar içindeki bu sorunsuz ortaklığı, özellikle bir ofis kurulumunda kullanıcıların üretkenliğini ve verimliliğini görülmemiş biçimde artırıyor. Bu özellik Kirin 980 ve üzeri işlemciler için geçerlidir.

Cihazlar Arası Fotoğraf Galerisi

HUAWEI mobil ekosistemi, kullanıcıların Cihazlar Arası Fotoğraf Galerisi aracılığıyla farklı platformlardaki görüntülere erişmesine imkan tanıyor. Misal verilecek olursa, cihazlar, aynı Wi-Fi ağı üstünde aynı HUAWEI Kimliği ile bağlı ise, bu özellik bir aktif üyenin akıllı mobil cihazında yeralan fotoğraflara, dizüstü bilgisayarının ekranında göz atıp, klasörler arası arama yapmasına faydalı oluyor.

EMUI 10.1’in tüm senaryo kabiliyetlerinden yararlanmak için kullanıcılar, cihazlarında Ayarlar> Sistem ve Güncellemeler> Yazılım Güncelleme’ye giderek uygunlukları kontrol edebilir.Cevap bırakın