Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

En etkili kısmet açma duası

Peygamber Efendimiz ’in sünnetlerinden biri olan evlilik herkesin bir dönem hayallerini süslemektedir. Lakin herkes evleneceği adayı kolay bir biçimde bulamamakta. Bunlar hep nasip, kısmet işleri dense de Allah’a bu isteğimiz doğrultusunda elimizi açıp dua edebiliriz. Bu konu üstünde kısmet açma duası doğru duaları sizler için bir araya getirdik. Bekarlar için, evlenmek isteyip kısmetinin bir türlü açılmadığını düşünenler için kalpten edilen duaların Allah katında geri çevrilmeyeceği ve Allah’ın bizim için en hayırlısı ne ise onu nasip edeceği unutmadan, dualarımızda Sürekli hayırlısı ile sözüyle bitirmemizi unutmamız gerekir.
En tesirli kısmet açmak için dualar
Eğer kısmetinizin bağlı olduğunu kafanızı yoruyorsanız şu adımları izlemeniz Allah’ın izniyle faydalı olacaktır: Kısmeti bağlı olduğunu düşünen ve evlenmek için bir türlü kendisine uygun birini bulamayan bir kimse aşağıdaki dua adımlarını tam 21 gün uygulasın, tekrarlasın. Bir bardak temiz bir su içerisine 101 kere aşağıdaki duayı okusun ve daha sonra bunu her gün içsin. Bu okuma daha Daha sonra okunmuş suyu içme işlemine 21 gün devam etsin.
Duanın Türkçe okunuşu şu biçimdedir : “İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina.Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ.” Duanın Türkçe anlamı ise şu biçimdedir:“Muhakkak ki Biz, sana apaçık bir fetih verdik. Gök de açılmış, kapı kapı olmuştur.”
Her duanın Türkçe anlamını bilerek okumak daha manalı olacaktır.Bu yüzden Türkçe anlamlarını okuyarak ve Allah’a inanarak okumaya devam edilmeli.
Cuma Günü Okunacak Dualar
Kısmet açma dualarını ederken özellikle cuma gününü tercih etmek mühimdir. Çünkü cuma günü şifa bulmaktan tut para, rızık isteme gibi pek çok şey için dua edilir. Mübarek gün olarak geçmesindeki sebep müslümanların bayram günü olarak geçmesindendir. Cuma günü, cuma namazlarında toplanılır ve topluca dualar edilir. Bu noktada cuma, isim anlamı olarak da toplanmak anlamına geldiğinden bayram olarak görülmektedir. pek çok insan özellikle cuma günlerini Kuran okuma ve ibadet etmekle geçirir. Cuma günü için indirilen ayetler şu biçimdedir: “Ey iman edenler, Cuma günü namaz için ezan okunduğu zaman Allah’ı anmaya koşun. Alışverişi bırakın. Bilseniz bu sizin için daha iyidir. Namaz bitince yeryüzüne dağılın. Allah’ın lütfünden rızk isteyin Allah’ı çok anın ki mutluluğa erişesiniz.”(Cuma 9-10)
Kısmet açmak için cuma günü edilecek dualar şu biçimdedir: Öncelikle cuma günü Amerika Birleşik Devletleriest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılmak daha doğru olacaktır. Çünkü Allah Sürekli af kapılarını açık tutar. Geçmiş günahlarımız için tövbe etmeliyiz ki daha temiz bir biçimde Allah’a el açabilelim. 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik ve kısmet için tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra evlenmek talep edenler ve kısmetlerinin açılmasını talep edenler için her gün şu duayı etmeleri tavsiye edilmektedir ve Türkçe okunuşu şu biçimdedir: ‘’Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru. Türkçe manası ise şu biçimdedir : Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım.
Ayrıca Bakınız.  İsm-i Âzam Duası Nedir Var Mıdır


Cevap bırakın