Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

En fazla kullanılan renkli güneş kremleri

Cildimizin güneş ışıklarına karşı kendi koruma zamanı 5 dakika ile 30 dakika içinde değişir. Tamamen doğal savunma sonlandığı zaman Sun Protection Factor “SPF” tesiri devreye girer ve zararlı ışınların ters tesirlerine karşı yeni bir savunma geliştirilmiş olur. Böylece, sürülen güneş kremi, cildin erken yaşlanmasının önüne engel olur, cilt kanserini ve leke meydana gelişinin önüne engel olur.

Evet, güneş kremi kullanmak, bazı zaman yazın ve kışın güneş kremi kullanmak şart ve sıhhatimiz için çok mühim. Tabi işin birde kozmetik tarafı var. pek çok farklı nedenden ötürü kişiler farklı güneş kremleri seçiyorlar. Özellikle cilt lekeleri olan yahut fondöten tercih etmeyen bireylerin Son dönemlerde tercihi renkli güneş kremi oluyor.

Renkli Güneş Kremi Neden Tercih Ediliyor?

Renkli güneş kremleri canlı görünüm vermesi ve ekstra kapatıcılık donanımıyle biliniyor. Sivilcelerini kapatmak, lekeleri tek tona eşitlemek talep edenler sıkça tercih ediyor. BB kreme yakın bir donanımı olduğundan makyaj altında kullananlar da var. Gelin Son dönemlerde kullanıcılardan tam not alan ve çok sevilen 3 renkli güneş kremini beraber inceleyelim.

  1. La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid Tinted Spf 50

Akneye eğilimi olan cildiniz varsa kullanacağınız en iyi renkli güneş kremlerinden biri La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid Tinted Spf 50 olacaktır. Anthelios serisindeki en yüksek koruyucu özelliğe sahip ürün, güçlü kalkanı sayesinde ultraviyole A-B ışınlarının tesirsini yok ediyor. La roche posay renkli güneş kremi, kum, su ve terlemeye karşı bir hayli dayanıklı, bu da tesirsini daha uzun süre devam ettirebileceği anlamına geliyor.

Her cilt tipinin beklentilerini karşıladığı için Anthelios Shaka Fluid Tinted Spf 50 geniş bir kitle tarafından kullanılıyor. Toleransı düşük ve alerjiye eğilimi olan ciltlerde maksimum performans gösteriyor. Dokusu beyaz iz bırakmadan süratlica emiliyor ve ferahlık hissiyle beraber hoş koku duyuyorsunuz.

  1. Bioderma Photoderm Nude Touch SPF 50

Ayrıca Bakınız.  Yumurta akının cilde faydaları ve zararları

Photoderm Nude Touch Renkli Güneş Kremi, natural-açık, lıght- orta, golden-koyu tonlarından oluşuyor. Karma ve yağlı ciltler için hazırlanan formülü, Tamamen doğal bir cilt tonu sunar. Renk eşitsizliklerini gideren yapısı mineral filtreyle güçlendirilmiştir.

Bioderma renkli güneş kremi cildinizdeki fazla yağı dengelemesi nedeniyle popülerlik kazanan bir üründür. Hem cildi matlaştırır ve parlamaları önüne engel olur hem de 8 saate kadar yağın kontrolünü sağlar.

  1. Heliocare Color Spf 50 Jel Light

Yüz bölgesine özel bir ürün arıyorsanız Heliocare Color Spf 50 Jel Light renkli güneş kremi en iyi bir diğer seçim olacaktır. Jel krem formundaki ürün, özel patentiyle fark yaratıyor. Fernblock teknolojisi sayesinde cilde çok yönlü bir tesir söz konusu… Çünkü bu içeriği oluşturan aktif bileşenler, antioksidan ve yeniden yapılandırıcı bir nitelik barındırıyor. Zararlı ışınları engellemekle yetinmediği ve restoratif bir yapı sunduğu için yaşlanma zıtı genellikleri daha baskın bir biçimde görebiliyorsunuz.

Heliocare renkli güneş kremi, cildinizi daha canlı gösteren, renk değişikliklarını eşitleyen bir özelliğe sahiptir. Yapışma hissi bırakmayan, siyah nokta nedeni kılmayan formülü sayesinde gmeşhurk bakımınızın da ideal bir parçası olacaktır.

Işığa karşı ekstra hassasiyetiniz varsa ve kütanöz hiperpigmentasyon durumlarında cildinizi yüksek performansla korur. Kolay tepki veren ciltler için bu açıdan çok daha verimli olacaktır. Jel krem içerisinde yer alan yeşil çay, E vitamini ekstra besleyici bir detay sunar.

Sonuç olarak:

Tabiki renkli güneş kremi tercih ederken en mühim nokta, hangi rengi tercih etmeniz gerektiği. Cilt renginize göre doğru ürünü seçmek burada çok mühim. Bu noktada genelde açık tonlu ürünlerin daha çok sevildiğini ve satın alındığını hatırlatmak gerekiyor.

Her güneş kreminde olduğu gibi; güneşe maruz kalmadan 25 dakika evvelsinde cilde uygulama yapılması gerekiyor. Lakin evvelden yapılan bir deri temizliği, koruyucu filtrelerin verimini artıracaktır. Cildinizi temizleyip Böylece güneş kremi sürerseniz gözeneklerinizi tıkamadan hücresel korumaya yol açmış olursunuz.

Ayrıca Bakınız.  Saçların çabuk uzaması için ne yapmak gerekir?

Bununla beraber, renkli güneş kremi çeşitlerinden kendi cildinize uygun olanı seçmediğinizde, performans açısından istemediğiniz sonuçlar görülebilir. bunun yanısıra seçeceğiniz ürün SPF 30 ve üzeri olması sıhhatli olacaktır.

Kullanım sıklığı sizin güneş koruyucuyu nerede ve nasıl kullanacağınızla alakalı bir durum… genellikle deniz kenarlarında ve yüzme eylemiyle beraber kullanıldığı için yenilemeniz gerekir. 2-3 saatte bir tekrar sürerek tesirsini devam ettirebilirsiniz.

Nereden Satın Alabilirsiniz?

Bahsettiğimiz bu 3 renkli güneş kremini ytesirli eczanelerden satın alabilirsiniz. Online alışverişi tercih edenler için Narecza’da ( https://www.narecza.com/gunes-kremleri ) fiyat ve ödeme kolaylıkları sunduğunu hatırlatmak isteriz.Cevap bırakın