Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

En güçlü bitkisel antibiyotik

Uzakdoğu Asya’dan gelen ve yüzyıllardır sağlık amaçlı tüketilen udi hindi hakkında araştırılanları sizler için inceledik. Kuvvetli̇ bi̇r mikrop atıcı güce sahip olan udi hindi üst solunum yolları hastalıkları için bire bir fayda sağlar. uzman kişiler tarafından en güçlü antibiyotik olarak kabul edilir. Odunsu yapısı olan Udi Hindi genel olarak toz halinde getirilerek bal ile kullanılır. Udi Hindinin faydaları nelerdir?

Hindistan ve Malaya adalarında sıklıkla rastlanan Udi Hindi ağacı bunun yanı sıra Asya ülkelerinin çoğunda da mevcuttur. Yaz ve kış yaprak dökmeyen udi hindi ağacının bir diğer adı öd ağacıdır. Ülkemizde bu bitki az biliniyor. Lakin yüzyıllardır Udi Hindi diğer ülkelerde alternatif tıpta sıklıkla tercih edilen bir bitki olmuştur. Tüccarlar tarafından deniz yoluyla Arap ülkelerine getirilmiş burada Kust-i Bahri olarak adlandırılmış. Beyaz olan rengine yine udi hindi denilmiş. Güzellik ve koku ürünlerinde de tercih edilen udi hindi, tatlı ve keskin bir kokusu mevcuttur. Yapraklarından ayrılan bitkiler ağaçta çıkarılan özsuyuyla birlikte güneşte kurutulur. Böylece kullanıma hazır hale gelir. Udi Hindi bitkisi çok kuvvetli bir mikrop öldürücü olduğundan uzman kişiler koronavirüsü hafif atlatmak için bu bitkiden faydalanılmasını tavsiye eder.

UDİ HİND BİTKİSİ NASIL KULLANILIR?

Kullanımı daha kolay haline gelmesi için alternatif tıp uzman kişilerı tarafından macun haline getirilir. Bunun yanısıra yumuşak bir yapısı mevcuttur. Aynı karanfil gibi çiğneyerek ağız içindeki kokuyu azaltmaya yararlı olur. Aynı zamanda ağız içindeki enfeksiyonlu hücreleri azaltır. Diş eti hastalıklarının önüne engel olur.

Mikrop öldürücü donanımınin yanı sıra anında bir ağrı kesici güce sahiptir. Sıklıkla yaşanan baş ağrısı için toz hali bala karıştırılarak tüketilebilir. Sinirleri güçlendiren bu karışım baş ağrısını giderir.

Ayrıca Bakınız.  Kolesterol yüksekliği nedir? Belirtileri nelerdir?

Boğaz kuruluğu ya da bademciklerde sıklıkla görülen iltihaplanmaya karşı udi hindi tozu zeytinyağıyla birlikte karıştırılıp tüketilebilir. Boğazdaki tahribatı azaltan bu karışım balgamla da biriken virüs ve bakterileri atar.

Bazı uzman kişiler cilt hastalıklarında da udi hindi kullanımını şöyle tavsiye etmiş; – Toz hali bal ile karıştırılıp kullanıldığında gergin ve daha canlı bir görünüm sağlar. Bunun yanısıra egzaması olanlar içinde hindi yağı ve zeytin yağının karışımı tavsiye edilir.

UDİ HİNDİNİN YARARLARI NELERDİR?

– Solunum için mucize bir bitki olan udi hindi, virüs ve bakterilerden tahribata uğramış boğazı temizler. Daha sıhhatli bir nefes almaya yararlı olur. Yükselen iltihabı tek seferde atar.

– Vücutta mikrop ve bakteri birikmesine izin vermez.

– Mide ve sindirim sorunlarını çözer. Özellikle reflünün şiddetini azaltır.

– Vücuda gerekli enerjiyi verir. Sinir sistemin yenileyerek stres ve depresyon gibi ruhsal durumların yaşanmasını önüne geçer.

– Kuvvetli̇ Bi̇r ağrı kesici donanımı mevcuttur.

– Bağışıklık sisteminin direncini artırır.

UDİ HUNİ YAĞI NASIL KULLANILIR?

Boğazda yaşanan iltihaplanma için direk olarak bir kaşık ilaç gibi içilebilir.

Devamlı olarak kolit, reflü ve ülser yaşayan bireyler için yemekten sonra bir kaşık tüketmeleri önerilir.

Bunun haricinde bir tatlı kaşığı udi hundi, bir çay kaşığı udi hundi yağı ve bir tatlı balı karıştırın. Bu karışım akciğerlerin temizlenmesi için fayda sağlar.

Ağız içi yaraları için ise bir su bardağı ılık suya, bir çay kaşığı udi hundi yağı ekleyin. Günde 3 kere gargara yapın.

UDİ HUNDİ YAĞI NASIL HAZIRLANIR?

Temiz ve kuru 100 ml bir cam kavanozuna zeytin yağıyla doldurun. İçine iki çay kaşığı udi hundi tozu ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra güneşe koyun. En az iki hafta bu karışımı açmadan güneşte beklemede bırakın.

Ayrıca Bakınız.  Sakroiliak Eklem Disfonksiyonu Nedir

En güçlü bitkisel antibiyotik,

En iyi bitkisel antibiyotik,

En güçlü antibiyotik hap,

Evde doğal antibiyotik Yapımı,

Doğal antibiyotik,

10 doğal antibiyotik,

Enfeksiyon için doğal antibiyotik,

AHMET Maranki doğal antibiyotik,Cevap bırakın