Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

En iyi PDF düzenleme programları

PDF düzenleme programları arayanlar için bir araya getirdiğimiz en iyi PDF düzenleme programları hakkında bilgi sahibi olmanızı hedefliyoruz. Pdf dosyaları çoğu sektörde tercih edilen oldukça popüler bir dosya türüdür. Lakin PDF dosyalarını yönetmek ve düzenlemek için iyi platformlar bulmak hala pek de kolay değil.
PDF dosyalarının çok sevilmesinin sebeplerinden biri, bu biçimdeki belgelerin herhangi bir cihaz ve platformda aynı görünmesidir. Bu onu belge paylaşmak için mükemmel bir alternatif haline getiriyor.
PDF belgelerini düzenlemek daha zor olabilir. Lakin hem Windows hem de Mac OS için birçok harika PDF düzenleyici vardır.
Değişik yerli ve yabancı sitelerden bulduğumuz en çok beğenilen ve en kaliteli PDF düzenleme programlarının bazılarını bu yazıda bulabilirsiniz…
En İyi PDF Düzenleme Programları
(Online, Windows, Mac OS vb.)
Adobe Reader: PDF belgelerini okumak ve formları doldurmak gibi görevler için dizayn edilmiş ücretsiz bir PDF Okuyucu aracıdır. Adobe Reader ile belgeye bazı vurgulamalar da ekleyebilirsiniz.
PDF dosyalarını okuma, yazdırma ve arama, Adobe’nin ücretsiz PDF Viewer’ının temel görevidir.
Adobe Reader ile belgeyi yakınlaştırabilir, sayfaları döndürebilir, anlık görüntüler çekebilir ve metni gece okuma moduna değiştirebilirsiniz.
Yazılım hem bilgisayarda hem de mobil cihazlarda kolayca çalışır. Yazılımı, basit sahip olduğu sahip olduğu özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzü için faydalanabilirsiniz.
Icecream PDF Editor: PDF editörü arayan çoğu insan işlevsel, özelliklerle dolu ve verimli çalışan yazılımlar ister. Icecream PDF Editor, tüm bu kutulara tik atmayı başarır. Icecream Apps’in diğer programları gibi, PDF Editör de kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.
Şık ve modern olan Icecream PDF Editor, PDF metnini düzenleme, not ekleme, metinleri düzeltme, güvenli dosyalar ve sayfaları yönetme gibi gereksiniminiz olan tüm düzenleme araçlarına sahiptir. PDF dosyalarını birleştirin, belgelere sayfa ekleyin, sayfaları döndürün ve çıkarın, dosyaların izinlerini değiştirin ve daha fazlasını yapın.
Tüm donanımlara erişim basittir, bu editörü yeni başlayanlar ve uzman kişiler için idealdir. Diğer iyi PDF editörleri gibi, Icecream PDF Editor, kullanıcıların sıfırdan bir PDF oluşturmasına izin verir. “Düzenle”, “Açıklama Ekle”, “Sayfaları Yönet” gibi seçenekler programda bulunmaktadır.
Dosya Boyutu: 18 MB’dir. Windows 7, 8, 8.1, 10 gibi işletim sistemlerinde kullanılabilir. Süratli ve verimli, modern ve minimal dizayn, gezinmesi kolay bir özellik arayanlar için idealdir.
ABBYY FineReader: Özellikle taranmış ve PDF belgeleri için dizayn edilmiş PDF ve OCR yazılımıdır. ABBY FineReader yardımı ile dokümanları dijitalleştirerek, alarak ve paylaşarak dokümantasyon sürecini optimize edebilirsiniz.
Bu PDF editör yazılımı, cümleleri ve paragrafları düzenlemenin yanı sıra düzeni ayarlamanızı sağlar. PDF belgenizi düzenlemek için paragraflar, resimler ekleyebilir, metinleri silebilir ve düzeni yeniden düzenleyebilirsiniz.
Belgeleri birleştirmek, sayfalara göz atmak ve bazı zaman daha rahat bir okuma modu seçmek için ABBYY FineReader görüntüleme modunu faydalanabilirsiniz.
PDFsam Enhanced: PDFsam Enhanced, PDF dosyalarını bölmek ve birleştirmek için temel bir araçtan geliştirilen tam özellikli bir PDF editörüdür.
Kullanıcılar sıfırdan ve tarayıcıdan boş PDF dosyaları oluşturabilir. PDF düzenleme işlevi, metin yazma, sayfaları taşıma/döndürme/silme, PDF’yi bölme gibi işlemleri yapmanızı sağlamaktadır. PDF düzenleyici bunun yanısıra bağlantılar, resimler, filigran, sayfa numaraları ve üstbilgi ve altbilgi eklemenizi sağlar.
PDFsam’ın Geliştirilmiş PDF düzenleyicisinin ek açıklama bölümü, vurgulama, alt çizgi ve üstü çizili metin, notlar, pullar, el yapımı kalem çizgileri ve beyazlık gibi en çok beğenilen araçları da sunar. Dosya Boyutu: 49.3 MB’dir. Ücretlidir.
Movavi: Bir PDF dosyasının içeriğini değiştirmek için PDF yönetim yardımcı programı sunar. PDF Editör tek seferde pek çok belgeyi açmak için bir sekme tabanlı arayüz düzeni sağlar. Movavi PDF Editor ile çok sayfalı PDF sayfaları, PNG, JPG ve JPEG de açabilirsiniz.
PDF Editör’deki Nesneleri Düzenle seçeneği sayfa eklemenizi / çıkarmanızı, döndürmenizi ve kolayca eklemenizi sağlar. Bu yazılım yardımıyla belgeye resimler ve boş sayfalar da ekleyebilirsiniz. Bu PDF yazılımının sağladığı mühim bir özellik, her sayfayı ayrı panellerde görüntülemesidir.
ApowerPDF: Program PDF’yi düzenlemek için gereken tüm araçları içerir ve menü bölümlerine göre gruplandırılır. Sıfırdan PDF yapmak yahut mevcut bir PDF’yi açmak istiyorsanız “Oluştur”a gidebilirsiniz, PDF’yi Word, Excel, PowerPoint, HTML, BMP, PNG, GIF, JPG, TIFF’e dönüştürmek için “Dönüştür” menüsü alternatiflerini kullanmanız yeterli gelmektedir..
“Düzenle” bölümü metin düzenleme ve ekleme, resim düzenleme ve ekleme ve bağlantı ekleme seçenekleri sunar. “Sayfalar” menüsünde çok sayıda araç mevcuttur, PDF dosyalarını ve sayfalarını silebilir, ayıklayabilir, kırpabilir, döndürebilir, bölebilir ve birleştirebilirsiniz.
Üstbilgi ve altbilgi ekleme ve filigran araçları da burada mevcuttur. PDF şifresi ekleyebilir, kaldırabilirsiniz. Her şeyi özetlemek için ApowerPDF alışmanız gereken hantal arayüze sahip oldukça basit ve yalın bir PDF editörüdür. Ücretlidir.
PDF Expert: Bu yazılım, kullanıcıların PDF metinlerini, resimlerini, bağlantılarını kolayca düzenlemelerini sağlar. Bu uygulama ile ilgili harika şey, zahmetsizce değiştirmek için yazı tipi boyutunu, resimleri ve bağlantıları otomatik olarak algılayabilmesidir. Bunun yanısıra, kullanıcıların ekip üyeleri arasında işbirliği yapmalarını ve çalışmalarını paylaşmalarını sağlar.
PDF-XChange Editor: PDF-XChange, metni yeniden yazma, silme ve yeniden biçimlendirme donanımı de dahil olmak üzere metin düzenlemeyi deneyimin merkezine koyar.
Bunun yanısıra, bu PDF düzenleyici orijinal açılan PDF dosyalarınızdaki fontları otomatik olarak eşleştirir. Metin düzenleme kesinlikle PDF-XChange’i PDF editörü olarak seçmek için iyi bir neden olsa da, diğer önemli düzenleme araçlarına da sahiptir.
Misal verilecek olursa, PDF dosyalarını bölebilir, sayfaları ayıklayabilir ve yorum ekleyebilirsiniz, dosya iznini değiştirme, ek ekleme ve daha pek çok özellikle beraber değişik PDF ek açıklama araçları da mevcuttur. Dosya Boyutu: 147 MB’dir. Web tabanlı sürümü de vardır.
PDFpen Pro: Mac için mevcut en güçlü PDF düzenleme araçlarından biridir. Bu program, PDF dosyasına herhangi bir sorun yaşamadan metin ve imza eklemenizi sağlar. Bunun haricinde PDF, vurgulama, el çizimleri için imkan sağlar. Dahası, hareket halindeyken düzenlemek istediğiniz takdirde PDF’ler Bulut depolamada saklanabilir.
Able2Extract: Bu PDF editörünün en kaliteli sahip olduğu sahip olduğu detaylarından biri, programın ilk başlangıcında yazılım öğreticilerini hemen kontrol etmenizi önerilmesidir. Arayüz düşünülür ve olası seçenekler 6 bölüme ayrılır. “Dönüştür” menü sekmesi, belgelerin Excel, CSV, Word, PowerPoint, Publisher (.pub uzantısı), HTML, AutoCAD, metin, resim gibi formatlara dönüştürülmesini sağlar.
“Belgeyi düzenle” menüsü, PDF eklemek için metin ekleme, biçim ekleme, bitmap ekleme, redaksiyon yapma, PDF’yi bölme, PDF’yi birleştirme, ekleme, sayfaları silme ve taşıma, sayfaları döndürme ve yeniden boyutlandırma seçenekleri sunar. Dosya Boyutu: 186 MB’dir. Ücretlidir.
Sumatra: Piyasadaki en kaliteli ücretsiz PDF okuyuculardan biridir. Bu ücretsiz PDF yazılımı hafif, basit ve kullanıcı dostu bir arayüz sağlar. Bu açık kaynaklı PDF okuyucu EPUB, MOBI, XML ve DjVu gibi diğer belge formatlarını da destekler.
Bu ücretsiz yazılımın en eşsiz sahip olduğu sahip olduğu detaylarından biri, doğası gereği taşınabilir olması ve böylece özel bir kurulum işlemi gerektirmemesidir. Harici bir USB sürücü ile kolayca kurabilirsiniz.
Bu PDF yazılımı taşınabilirdir; depolama için ek alan gerektirmez. Bu ücretsiz PDF yazılımının minimalist araç çubuğu; arama, yazdırma, yakınlaştırma / uzaklaştırma ve sayfaları ileri geri atlama gibi temel donanımlara erişmenizi sağlar.
PDFelement: Bu uygulama Adobe Acrobat’a mükemmel bir alternatiftir ve sağlam sahip olduğu sahip olduğu özellikleri ve kolay PDF düzenlemeleri sebebiyle birçok profesyonelin dikkatini çekmiştir.
Uygulama hem ücretsiz hem de ücretli versiyona sahiptir. Lakin, ücretsiz sürüm yalnızca sınırlı sahip olduğu sahip olduğu özellikleri kullanmanıza izin verir ve premium sahip olduğu sahip olduğu özelliklerin kilidini açmak istiyorsanız, uygulamayı web sitesinden satın almanız gerekir. PDF düzenleme yalnızca geçici bir işinizse, ücretsiz sürüm gereksinimlerinizı karşılayabilir.
SmallPDF: Dosyaları PDF’den word, excel ve powerpoint formatlarına dönüştüren online bir PDF dönüştürücüsüdür. Tek yapmanız gereken, dönüştürme ile ilgili görevleri gerçekleştirmek için dosyaları uygulamaya sürükleyip bırakmaktır.
SmallPDF uygulaması yardımıyla belgeleri birleştirebilir, bölebilir ve döndürebilirsiniz. Uygulama bunun yanısıra, e-postalara PDF eklemek için bir sıkıştırma aracı sağlar. Sıkıştırılmış belgenin kalitesi değişmez ve gerektiğinde belgenin sıkıştırmasını açabilirsiniz.
Sejda: Çevrimiçi ücretsiz olarak çalışan süper hafif bir PDF editörüdür. Bu, PDF dosyalarını anında, belki bir mobil cihazda ve bol miktarda düzenleme aracıyla düzenlemek isteyen kullanıcılar için idealdir.
Süratli düzenleme görevlerini tamamlamak isteyen kullanıcıları mutlu edecektir. Ücretsiz bir çevrimiçi PDF editörü olarak Sejda şaşırtıcı derecede iyidir.
Kullanıcıların gerçekleştirebileceği düzenleme görevleri arasında resim, bağlantı, metin ve biçim ekleme ve kaldırma donanımı bulunur. Boş sayfalardan sıfırdan PDF belgeleri de oluşturabilirsiniz. Başka yerlerde ek açıklamalar ve belge imzalama gibi özellikler de mevcuttur.
PDF’ler, iş akışını kolaylaştırmak ve işyerindeki üretkenliği yükseltmek için özel olarak dizayn edilmiştır. Dosya oluşturmak, okumak, paylaşmak yahut indirmek için PDF yazılımlarından herhangi birini seçebilirsiniz. Amaç ne olursa olsun, kişisel ve profesyonel, yazılımın sağladığı değişik eklentiler, organize PDF yönetimini hakkında size yararlı olur.

En iyi PDF düzenleme programı ücretsiz

Ayrıca Bakınız.  En Güzel Karavan Tatil Rotaları Yerleri Gezilecek Yerler Öneriler Türkiye - 2021

PDF düzenleme programı Full

En iyi PDF düzenleyici

PDF düzenleme Programı – Gezginler

En iyi PDF programı

Online pdf düzenleme sedja

PDF yazı düzenleme

Sejda PDF editorCevap bırakın