Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

En kaliteli romantik komedi filmleri!

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye ve dünya çapında pek çok kişi evinde vakit geçiriyor. Durum böyle olunca, filmlere olan alaka da arttı. Romantik komedi filmleri ile keyifli zaman geçirebiliyoruz. Siz de romantik komedi film türünü seviyor Lakin ne izleyeceğinize karar veremiyorsanız, IMDb puanı en yüksek romantik komedi filmleri listesini sizler için bir araya getirdik.

İşte IMDb puanı en yüksek, 25 En kaliteli romantik komedi filmi!

25- EMMA

IMDb Puanı: 6,8

Emma filmi konusu nedir?

Jane Austen’in klasik romanı bu yeni romantik komedi de hayat buluyor. Emma, hayatında son derece tatmin ve evliliğe yahut kimsenin aşkına ihtiyaç duymayan genç bir kadın. Hayatta en sevdiği şey ise başkalarının aşk hayatlarına burun sokup çöpçatanlık yapmak. Özenle yaptığı planları birbir ortaya çıkınca ise hiç beklemediği sonuçlarla karşılaşır. Emma, aradığı aşkın en başından beri gözlerinin önünde olduğunu sonradan fark edecektir.

24- 50 FIRST DATES / 50 İLK ÖPÜCÜK

IMDb Puanı: 6,8

50 İlk Öpücük filmi konusu nedir? Henry Roth, bir Hawaii cennetinde sonsuz sayıda kadınla hiçbir bağ kurmadan gönlünce yaşamakta olan bir doktordu. Ta ki Lucy Whitmore ile tanışana denk. Henry ve Lucy birbirlerinden gerçekten hoşlanırlar ve aralarında ciddi bir ilişki başlamak üzeredir. Lakin Lucy, ertesi gün uyandığında, Henry’i tanımaz ve bu durum genç adamı çok şaşırtır. Çok geçmeden Henry, genç kadının kısa süreli hafıza sorununun olduğunu fark eder. Lucy her sabah uyandığında yaşadığı evvelki günü hatırlamamaktadır. Yine de Henry, bu durumun, kendisine engel teşkil etmesine izin vermemekte kararlıdır. Her yeni günde Lucy’i kendisine bir kez daha aşık edebilmek için mücadele etmekten asla vazgeçmeyecektir.

23- TESADÜF / SERENDIPITY

IMDb Puanı: 6,9

rastlantı filmi konusu nedir? Sara ve Jonathan bir dükkandaki son eldiveni aynı anda satın almak isteyince tanışırlar. Satın aldıkları eldiven halen kimsenin malı değildir ve kime ait olacağına karar vermek üzere bir kafeye girerler. Sıradan bir sohbet şeklinde başlayan tanışıklık tüm gece sürer. O gece ayrılmak zorundadırlar. Birkaç yıl sonra ikisi de başka kişilerla evlenmek üzeredirler. Lakin akıllarına yıllar evvel beraber geçirdikleri güzel akşam gelir. Artık yapılacak tek şey vardır: Birbirlerini bulmak ve yeniden konuşmak…

22- TATİL / THE HOLİDAY

IMDb Puanı: 6,9

Tatil filmi konusu nedir? Iris Simpkins, Londra’da yaşayan bir gazete köşe yazarıdır. aynı zamanda iştaşı Jasper Bloom’a karşılıksız bir aşk beslemektedir. Yılbaşı yaklaşırken Jasper’ın nişanlandığını ve başka bir iştaşları ile evlenmek üzere olduğunu haber aldığında Iris’in tüm dünyası tepetaklak olur. Diğer yanda Los Angeles’da yaşayan Amanda Woods, kendisine ihanet eden sevgilisinden hala ayrılmıştır ve onu unutmaya çalışmaktadır. Kader bu iki kadının yollarını kesiştirir. Bir internet sitesi aracılığı ile yaşadıkları evi takas etmeye karar verirler. Amaçları hayatlarında tamamen bir değişiklik yaratmaktır.

21- DAVETSİZ ÇAPKINLAR / WEDDING CRASHERS

IMDb Puanı: 6,9

Davetsiz Çapkınlar filmi konusu nedir? Jeremy ile John, kendilerince son derece keyif aldıkları bir çapkınlık yöntemi geliştirmişlerdir. Katıldıkları her düğünde faal bir konumda bulunurlar. Canlarının istediği kızı tavlayıp onunla çıkmak hakkında son derece başarılı ve öz güven sahibidirler. Ne zaman seçtikleri kızlardan birinin ailesi ile tanışırlar işte o an işler tepetaklak olmaya başlar. Sosyeteden kişilerın katıldığı bir nikahta hedef olarak Gloria ile Claire’i seçerler. Jeremy, işi bağlar ve misyon tamamlanır Lakin John için durum o kadar kolay değildir. Türlü şeyler yaşarlar ve en son noktada bu iki arkadaş, tanınmış bir politikacının kızı olan Claire’in ailesinin yaşadığı eve giderler. Romantik komedi artık başlamıştır.

Ayrıca Bakınız.  Zümrüdüanka ne demek?

20- ŞEYTAN MARKA GİYER / THE DEVIL WEARS PRADA

IMDb Puanı: 6,9

Şeytan Marka Giyer filmi konusu nedir? New York’ta yaşayan yalın ve naif bir genç kız olan, hala gazecilikten mezun Andrea Sachs bir işe girer. güçlü ve sofistike bir kadın olan Runaway Magazin’in acımasız yöneticisi Miranda Priestly’nin ikinci asistanı olarak çalışmaya başlar. Andrea’nın hayali iyi bir gazeteci olmaktır. Söz konusu görev için aslında sıradan bir tarzı olsa da mücadeleci yapısı ile hızla başarı kazanır. Lakin bu durumun da bedelleri vardır. Andy, kendisine uzak gibi görünen Miranda’nın o şatafatlı dünyasında bir yer kazanmıştır Lakin evvelki arkadaşları ve tüm sevdikleri kendisinden kilometrelerce uzakta kalmış gibidir.

19- I LOVE YOU MAN / ADAMIM BENİM

IMDb Puanı: 7,0

Adamım Benim filmi konusu nedir? Başarılı bir emlak komisyoncusu olan Peter Klaven hayallerinin kadını Zooe’le nişanlıdır. yakın zamanda evleneceklerdir, Lakin Peter farkeder ki çevresinde sağdıçı olabilecek bir yakın arkadaşı yoktur. Erkeklerle yapılan oldukça garip buluşmalardan sonra Peter sağdıçım diyebileceği -kendisinin tamamen zıttı olan- sevimli, karizmatik Sydney Fife ile tanışır. Lakin kısa zamanda gelişen dostluk ilişkileri nişanlısıyla arasını bozar. Ya nişanlısını seçmelidir ya da yeni arkadaşını. Acaba Peter ”Seni seviyorum, adamım” diyebilecek kadar erkek midir?

18- ZENGİN AVCISI / HORS DE PRIX

IMDb Puanı: 7,0

Zengin Avcısı filmi konusu nedir? Irene, başlangıçta zengin yaşama aşık bir kadındır. Büyük bir otelde garson olarak çalışan Jean’ın mesleği hakkında yanılıp da onu aslında bir milyarder zannedince peşine düşer. Jean, yalnızca sıradan hayat yaşamakla kalmaz bir de kendi halinde bir tiptir. Irene, gerçeği keşfettiği anda tüymeye çalışır Lakin ateş bacayı sarmıştır. Jean onu bırakmak istemez. Bunun yanı sıra Irene’nin peşinden Fransa’ya kadar yollara düşer. Onu kaybetmemek uğrunda Irene’nin istediği gibi yaşamaya çalışır ki bu durum kendisine tamamen yabancı bir haldir. Yine de Irene’nin yönlendirmeleri ile bu alanda ilerlerken ikili birbirlerine daha da fazla alışıp yakınlaşırlar.

17- BİR ERKEK HAKKINDA / ABOUT A BOY

IMDb Puanı: 7,0

Bir Erkek Hakkında filmi konusu nedir? Londralı Will, yakışıklı, zengin, sorumsuz bir kişidir. Kadınlarla tanışmak için güzel bir mekan olabileceğini düşündüğü, boşanmış anne-babaların katıldığı toplantılara gitmeye karar verir. Kendisine çocuk sahibi ve boşanmış bir baba pozu takınan Will gittiği bu toplantılardan birinde Marcus adında, ana-babası boşanmış bir çocukla tanışır.

16- DÖRT NİKAH BİR CENAZE / FOUR WEDDINGS AND A FUNERAL

IMDb Puanı: 7,0

Dört Nikah Bir Cenaze filmi konusu nedir? Four Weddings And A Funeral, New York’ta yaşayan ve başarılı bir kariyere sahip olan Jess’in hayatını konu ediyor. … New York’taki tüm hayatını arkasında bırakan Jess, İngiltere’de eski arkadaşlarıyla yeniden bir araya gelecek ve büyük bir kişisel krizin ortasında kalacaktır.

15- KESİNLİKLE, BELKİ / DEFINITELY, MAYBE

IMDb Puanı: 7,1

Kesinlikle, Belki filmi konusu nedir? Will Hayes karısından boşanma belgelerini yeni almıştır. 11 yaşındaki kızını okuldan almaya gittiğinde Maya cinsel eğitim dersi almaktadır. Maya’nın ona cinsellikle ilgili sorduğu suallerı kaldıramaz ve konuyu değiştirerek annesine nasıl aşık olduğunu farklı hikayeler ve bir bulmaca şeklinde anlatmaya başlar.

14- AŞIK SHAKESPEARE / SHAKESPEARE IN LOVE

IMDb Puanı: 7,1

Aşık Shakespeare filmi konusu nedir? 1590 Londra’sı… Kendisi hakkında oldukça büyük umutlar beslenen bir oyun yazarı William Shakesepare, tiyatronun baskısının altında, yazar tıkanıklığıyla beraber ezilmektedir. Son yazdığı oyunlar ne yaparsa yapsın bir adım öteye gitmemektedir. Artık kendi kabiliyetlerini sorgulamaya başladığı bir zamanda karşısına Viola isimli güzel bir kız çıkar. William’ın ondan alacağı ilham, tüm zamanların en büyük oyun yazarlarından birinin şahlanmasını tetikleyecektir. John Madden’ın gösterildiği sene oldukça önemli dallarda tam 7 Oscar heykelciğini kucaklayan filmi Shakesepare in Love’un başrollerinde Joseph Fiennes, Gwyneth Paltrow ve Colin Firth gibi oldukça tanıdık isimler bulunuyor.

Ayrıca Bakınız.  Kolay Kemalpaşa Tatlısı Tarifi

13- AŞKZEDE / FORGETTING SARAH MARSHALL

IMDb Puanı: 7,1

Aşkzede filmi konusu nedir? Mütevazı bir müzisyen olan Peter, Televizyon yıldızı sevgilisi Sarah’tan ayrılmış olmanın bunaltısından kurtulmak için Hawaii’de bir kaçamak yapmaya karar verir. Gittiği bu tatil beldesinde, Sarah’ı da orada yeni sevgilisiyle görünce kendini kaybedip kıskançlık krizlerine giren Peter, ardından resepsiyonist kızla yakınlaşarak “çivi çiviyi söker” taktiği güder.

12- YENİ BİR BAŞLANGIÇ / JERRY MAGUIRE

IMDb Puanı: 7,3

Yeni Bir Başlangıç filmi konusu nedir? Jerry Maguire ülkeler arası Spor İdaresi’ nin (SMI) en üst cemsilcisi olarak camianın tartışmasız lideridir. Jerry güzel nişanlısı Avery Bishop’ a bağlıdır ve iyi bir ilişkileri vardır. Tek sorun Jerry’ nin kendini otomatik pilota bağlamış olmasıdır. Arkadaşlığı iyidir, Lakin cinsellikte kötüdür. Jerry SMI için yazdığı ‘Düşündüklerimiz ve Söyleyemediklerimiz : İşimizin Geleceğidir.’ Sloganı yüzünden işler karışır ve işten çıkarılır. İşinden atılmış ama kendine güvenli ve kim olduğunun farkında olarak her şeye sıfırdan başlamak zorunda kalır.

11- SENDEN NEFRET ETMEMİN 10 SEBEBİ / 10 THINGS I HATE ABOUT YOU

IMDb Puanı: 7,3

Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi filmi konusu nedir? Bianca, okuduğu üniversitede herkesi kendine hayran bırakan güzeller güzeli bir kızdır. Ablası ise sürüp giden tüm hayatı süresince nedense erkeklere hiç ilgi duymamıştır. Bianca’nın yaşamı da ablasının bu çekinik tercihleri tarafından biçimlendirilmektedir. Zira ailevi kaideleri vardır. Bu kurallara göre iki kardeşin aynı anda sevgilisi olmadığı sürece, kimsenin sevgilisi olmayacaktır. Bianca bu durumun içerisinde kendisine yarar sağlayabilecek planlar yapmaya koyulur.

10- CRAZY, STUPID, LOVE / ÇILGIN APTAL AŞK

IMDb Puanı: 7,5

Çılgın Aptal Aşk filmi konusu nedir? Artık 40’ında yalnız bir adam olan Cal çapkınlıkta ve flörtleşmekte genç Jacob (Ryan Gosling), o kadar iyi değildir. Bir barda taşıtığı Jacob’ta gerçekten şeytan tüyü vardır ve Cal’a bekar bir hayat sürdürmenin püf noktalarını bu adam öğretecektir. Bir yandan da ergenliğe giren çocuklarıyla ilişkisini dengelemeye çalışan Cal kendini bir aşk üçgenini çözmeye çalışırken bulur!

9- THE BIG SICK

IMDb Puanı: 7,5

The Big Sick filmi konusu nedir? Taze bir çift ilişkileri derinleştikçe aralarındaki kültürel değişikliklar yüzünden karşı karşıya gelmeye başlıyor.

8- YILDIZ TOZU / STARDUST

IMDb Puanı: 7,6

Yıldız Tozu filmi konusu

7- AŞK HER YERDE / LOVE ACTUALLY

IMDb Puanı: 7,6

Aşk Her Yerde filmi konusu nedir? Dünyanın yönetim koltuğunda oturan otoriter başkanı ya da kitleleri büyüleyen bir rockstar olun aynı kapıya çıkacaktır: Aşktan kaçamazsınız! İşte, günümüz Londra’sında Noel’den iki ay evvel yaşanan farklı olayları mercek altına alan “Aşk Her Yerde” adlı bu filmde de, aşkın yüceliği üzerine bir yapım… Filmin nihai amacının, aşkın yüceliğine dair bir güzelleme olduğunu ileri sürmek muhtemel…

6- AŞKIN 500 GÜNÜ / 500 DAYS OF SUMMER

IMDb Puanı: 7,7

Aşkın 500 Günü konusu nedir? Aşkın gerçek olduğuna inanmayan bir kadın ve ona aşık olan bir adamın hikayesini anlatıyor. Tom Hansen, hayatından tamamen çıktığına emin olduğu zaman Summer Finn ile tanıştığı ilk günü hatırlar. Tom, kıza ilk gördüğü anda aşık olur. yaşamının geri kalan kısmını bu kızla beraber geçirmesi gerektiğini biliyordur. Ne var ki Summer ne aşka ne ilişkilere inanmamaktadır.

Ayrıca Bakınız.  Rüyada bekar kızın doğum yaptığını görmek ne anlama gelir?

5- BENDEN BU KADAR / AS GOOD AS IT GETS

IMDB Puanı: 7,7

Benden Bu Kadar filmi konusu nedir? Melvin Udall oldukça zor bir insandır. Obsesif kompulsif ve başarılı bir yazar olan Udall, sahip olduğu korkular sebebiyle sokak kapısını dört kez kapamakta, Yahudilerden ve siyahîlerden nefret etmekte ve tüm bu ayrımcı sahip olduğu detaylarını hiçbir biçimde gizlememektedir. Eşcinsel bir komşusu olan Simon’un da hayatını sürdürdüğü Greenwich Village’da yaşamaktadır. Bir gün Simon saldırıya uğrayıp hastaneye kaldırılır. Ona yardım etmek zorunda kalacak olan Melvin’in hayatı bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır.

4- UMUT IŞIĞIM / SILVER LININGS PLAYBOOK

IMDb Puanı: 7,7

Silver Linings Playbook filmi konusu nedir? Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir kişidir. yaşadığı ciddi bir travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra hayatını düzene koymak şartıyla ailesinin evine geri yerleşen Pat’in yegane amacı nizami bir adam olup, işini geri almak ve karısı Vicky’yi bununla beraber geri kazanmaktır. Lakin durum Pat için sandığından daha zor olacaktır.

3- BUGÜN ASLINDA DÜNDÜ / GROUNDHOG DAY

IMDb Puanı: 8,0

Bugün Aslında Dündü filmi konusu nedir? Bugün Aslında Dündü, nefret ettiği bir günü tekrar tekrar yaşamak zorunda kalan bir adamın maceralarını konu ediyor. Phil Connors, huysuz bir adam ve hiç sevmediği kırsal yaşamın hüküm sürdüğü Pensilvanya’nın kırsal kasabalarından birine, Groundhog Day etkinlikleri için gönderilir. Burada yaşanan hayat ve kibar kişilerdan iğrense debu hayata bir gmeşhurğüne, görevi için katlanmak zorundadır. Lakin ansızın çıkan bir kar fırtınası tüm ulaşım yollarını kapattığında Phil, talihsiz kaderiyle başbaşa kalır. Ertesi sabah uyandığında ise daha büyük bir sürpriz kapıdadır: Phil, zaman döngüsüne yakalanmıştır; nefret ettiği o günü tekrar tekrar yaşamak zorundadır!

2- MARRIAGE STORY

IMDb Puanı: 8,0

Marriage Story filmi konusu nedir?

Charlie Barber, New York’ta başarılı bir tiyatro yönetmenidir. Tiyatro firması şu anda eski bir genç film oyuncusu olan karısı Nicole’a bir oyunda yıldız olma şansı verir. Çift, evlilik sorunları yaşar ve aralarında birbirlerinden hoşlandıkları şeyleri yazmalarını öneren bir evlilik danışmanı ile görüşmeye kara verirler Lakin Nicole yazdıklarını sesli bir biçimde okumaktan çok utanır ve danışmandan vazgeçmeye karar verir. Bunun sonrasında ise evli çiftin sorunları giderek daha da büyümeye başlar.

1- AMELIE

IMDb Puanı: 8,3

Amelie filmi konusu nedir? Her daim hayat dolu, yaşama sevgi dolu gözlerle tanıklık eden ve sahip olduğu özel ışıltıyı her anında yanında taşıyan Amelie’nin hikayesi… Anne ve babasını kaybetmiş olan Amelie, kendini başkalarının hayatlarını tamir etmeye, onları mutlu kılmaya adamıştır; bu adanmışlığı fark ettirmeden, bu durumdan bihaber olan kişilerın hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik yapmaktadır. Peki başkalarının mutluluğu için çabalayan Amelie, yalnızlığının farkına vardığı an kendi mutluluğu için de çabalamaya başlayacak mıdır?

  • Gelmiş geçmiş dünyanın En kaliteli 13 virüs konulu filmi
  • Mutlaka izlemeniz gereken unutulmaz filmler! İşte IMDb Top 25 listesi!
  • Sıralama belli oldu! İşte Mart ayı saygınlığıyla En kaliteli 25 dizi!
  • IMDb puan en yüksek, gelmiş geçmiş En kaliteli 20 bilim kurgu filmi!
  • Karantinada izlenebilecek aksiyon ve suç temalı filmler: IMDb Top 30
  • IMDb puanı yüksek En kaliteli 15 zombi filmi
  • Son yılların puanı yüksek En kaliteli Türk komedi filmleri! 2020, 2019 ve evvelsiCevap bırakın