Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

En Ucuz Tatil Nasıl Yapılır – 2022

En Ucuz Tatil Nasıl Yapılır – 2022

Ülkemiz ve tüm dünya son dönemde büyük bir ekonomik kriz ile mücadele ediyor. İnsanlar için neredeyse temel gereksinimlerinin karşılanmasında zorlandığı bir dönemde tatil yapmak veya düşünmek bile artık hayal olmaya başladı. Fakat her şeye rağmen sahip olduğu gelir ile kendisi için bir tatil arayışında bulunan insanlar da yok değil. Biz de ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik koşulları da göz önünde bulundurarak en ucuz tatil nasıl yapılır biraz üzerine düşünelim ve görüşlerimizi sizlerle paylaşalım istedik. Umarız ki bu yazı sizin en ucuz tatil beklentinizi biraz da olsa karşılar ve size keyifle geçireceğiniz zamanlar için olanaklar sunar.

En Ucuz Tatil için Ne İstediğinizi Karar Verin.

Tatil dediğimizde hepimizin aklına beş yıldızlı oteller, ultra her şey dahil çözümler, olimpik havuzlar ve etkinlik alanları ve bunun yanında sayamadığımız çok sayıda beklenti geliyor. Hal böyle olunca da böyle bir tatil için arayışa girdiğinizde karşınıza dört kişilik bir aile için Akdeniz Bölgesi otelleri için neredeyse günlük kişi başı 1000TL’nin üzerinde başlayan seçenekler çıkıyor. Tabi hal böyle olunca da tatil yapmak için artık neredeyse toplumun çok büyük bir kesiminin asgari düzeyde gelir elde ettiğini düşündüğümüzde imkansız hale geliyor. Peki ne yaparız da bizim için keyifli bir tatil olanağı elde ederiz.

Ayrıca Bakınız.  Tatil Yerleri ve Önerileri 2022

En Ucuz Tatil için Beklentilerinizi Tanımlayın.

En ucuz tatil için en önemli ve ilk koşul ne beklediğinizi iyi belirleyin. Aynı zamanda tatil için tanımladığınız ihtiyaçlarınızın neler olduğunu da açık olarak ifade edin. Bu tanımlama sizin beklentilerinizin tam olarak karşılanmasını sağladığı gibi aynı zamanda gittiğiniz yerde gereksinimlerinizden fazla sunulan olanaklara ek bir ücret ödememenizi sağlayacaktır. Ne gibi; örneğin alkol kullanmıyorsanız ultra her şey dahil bir oteli tercih edip alkol için sizden talep edilen ücreti ödemezsiniz.

En Ucuz Tatil için Tarihi Önceden Belirleyin.

Tatile gitmek istediğiniz tarihi önceden belirleyin. Böylelikle firmaların özellikle kış sezonunda yaptığı indirimlerden faydalanabilir aynı zamanda da pazarlık gücünüzü artırabilirsiniz. Buna ek olarak fiyat artışlarından da etkilenmemiş olursunuz. Tabi doğal olarak ön ödemeli bir tatil gerçekleştirdiğiniz için tatil sonrasında yaptığınız tatilin faturasını öderken iç geçirmezsiniz 🙂 bu duygu tecrübeyle sabittir.

Tatili ne için yapacağınız çok önemli. Yani otele gittim, içeriye girdim ve tatil süresi boyunca otelde kalacağım ve otelin tüm nimetlerinden faydalanarak dinleneceğim diyorsanız sizin için tercih başka olurken evet tatile gittim otele yerleştim ama benim derdim sadece sırt üstü yatıp güneşlenmek değil aynı zamanda otelin bulunduğu bölgenin tarihi ve turistik bölgelerini görmek istiyorum. Oraları da gezeceğim ve ziyaret edeceğim diyorsanız o zaman başka. İkinci seçenek sizin karşınızdaysa bu sefer sabah kahvaltı ve akşam yemeği tercihini sunan bir otelde kalmalısınız. Bu tercih sizi ekstra maliyetlerden büyük oranda kurtaracaktır.

En Ucuz Tatil Yerleri
En Ucuz Tatil Yerleri

Tatil yapacağınız tarihleri mümkünse okulların açık olduğu dönemlere ve ülke genelinde resmi tatil olmayan zamanlara uygun olarak tercih ediniz. Bu tercih sizi sezonun dışında tutacağı gibi sezona göre belki de 5’te 1 fiyata tatil yapmanızı sağlayacaktır. Benim bu konuyla ilgili tercihim ise Eylül ayı genellikle. Okulların açılmasıyla birlikte otellerden ayrılan tatilcilerin yerine artık ben gitmeliyim diyorum. Havalar halen çok sıcak olduğu gibi sezonun da sonuna gelmiş tatil yerleri için ben muhteşem bir son çözüm oluyorum. Bu durum benim pazarlık gücümü büyük oranda artırıyor. Tabi tamamen benim tercihim siz yine de sizin için en uygun olan zamanı tercih edin 🙂

Ayrıca Bakınız.  Top 10 travel destinations in the English-speaking world - 2023

En Ucuz Tatil için Aracı Kurumları Aradan Çıkarın.

Tatil yerleri ve ucuz otel seçenekleri için hepimiz çoğunlukla aracı kuruluşları kullanmayı tercih ediyoruz. Bu durum bazen bize fırsat olarak (ek taksit ve özel indirim gibi) yansısa da çoğu zaman bu durum tatil yapacak kişi için çokta anlamlı bir sonuç ortaya çıkarmıyor. Peki ne yapmak lazım bu durumda mümkünse aracıları ortadan kaldırın. Neden aracılar ortadan çıkarılmalı çünkü aracılar bu işi babalarının hayrına yapmıyor doğal olarak bu hizmet karşılığında %10 – %20 dolayında bir komisyon alıyorlar. Siz bu oranı otel veya tatil yapacağınız yer ile direk iletişime geçerek indirim olarak talep edebilirsiniz. Hatta elinizde nakit ödeme gibi ekstra bir güç varsa bu durumu kendilerine ifade edip nakit ödeme karşılığında ek indirimler de talep edebilirsiniz.

En Ucuz Tatil için Yurtdışı Rezervasyon Firmalarını Kullanın.

Tatil yerlerinizi yurtdışı rezervasyon firmaları aracılığıyla yapabilirsiniz. Ülkemizin en önemli döviz girdisi sağlayan araçlarından birisi turizm sektörü. Bu nedenle turizme bağlı olarak gelir elde etme çabası nedeniyle yurtdışı destinasyonlu gelen ziyaretçiler bizim için büyük önem taşıyor. Tabi bunun sonucunda da elde edeceğimiz döviz geliri açısından bu güzergahlardan gelen müşteriler için ek indirim ve kampanyalar düzenlenebiliyor. Booking.com gibi alternatif web sitelerini de değerlendirebilirsiniz.

En Ucuz Tatil için Nasıl Gideceğinize Karar Verin.

Tatile nasıl gideceğiniz de en ucuz tatil nasıl yapılır sorusuna verilecek yanıtların içerisinde önemli bir yer tutuyor. Son dönemde ülkemizde yakıt fiyatlarında yapılan artış artık yolu da ekonomik olarak bir külfete dönüştürmüş durumda. Bu nedenle tatil beldesine nasıl gideceğinize karar vermeli ve buna uygun önlemler almalısınız. Özellikle tatil tarihiniz çok önceden belli ise uçak rezervasyonunu erkenden yapmak sizin ulaşım maliyetlerinizi büyük oranda azaltabilecektir. Tabi bunun dışında aracınızda yer varsa aynı güzergaha gitmek isteyecek insanları bulabilir onlarla yol masraflarınızı paylaşabilirsiniz. Ne yapalım artık danaya girer gibi yakıta girer olduk. Yolculukta kredi kartları artık havada uçuşmaya başladı.

Ayrıca Bakınız.  En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır Bulunur - 2022

Tatilin herkes için erişilebilir bir çözüm olacağı yarınlar diliyorum. Çünkü hepimiz tatil yapmayı hak ediyoruz. Sağlıkla kalın.

En Ucuz Tatil Önerileri ve Yerleri 2021-2022

 Cevap bırakın