Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Engin Günaydın nerede oturuyor? Nerede yaşıyor?

Engin Günaydın Kimdir? – Engin Günaydın Nerede Oturuyor? – Engin Günaydın Nerede Yaşıyor?

Ekranların tanınmış ismi Engin Günaydın ile alakalı bu paylaşımımızda siz kıymetli okurlarımızı aydınlatmak istedik.. Engin Günaydın kimdir?, Engin Günaydın nerede oturuyor?, Engin Günaydın yaşı kaç? Engin Günaydın hangi semtte oturuyor?, Engin Günaydın nereli?, gibi merak ettiğiniz soruların cevabını yazımızın detayında sizlere yanıt olarak bir araya getirdik..

Engin Günaydın ile alakalı kısa bir bilgi verdikten sonra yaşamı ile ilgili geniş bilgiyi aşağıda bulacaksınızdır. 29.Ocak.1972 senesinde dünyaya gözlerini açan Engin Günaydın şu anda 49 yaşında ve Kova burcudur. Tokat ilinde doğan Engin Günaydın yaşamını Tiyatro ve Dizi Oyuncusu yaparak sürdürmektedir.

Engin Günaydın nereli?

Engin Günaydın memleketi Tokat

Engin Günaydın kaç yaşında?

Engin Günaydın 49 yaşındadır.

Engin Günaydın Biyografisi

1972 doğumlu ünlü tiyatro oyuncusu. “Bir Demet Tiyatro“da zabıta İrfan kişiliği ile kendisini seyircilere sevdirmiş fakat şüphesiz büyük çıkışını “Avrupa Yakası“nda Burhan Altıntop karakteri ile yakalamıştır.

Engin Günaydın, 29 Ocak 1972’de Tokat‘da dünyaya geldi.

Lisede, her sene yapılan okullar arası tiyatro müsabakasında aldığı ödül sonrası, jüri üyelerinin Günaydın’ı konservatuara gitmesi yönündeki ısrarlarıyla oyunculuk yaşamının ilk tohumları atılmış oldu.

Hacettepe ÜniversitesiKonservatuar bölümüne girdi. 1992 senesinde, okulun 2. senesinde Mimar Sinan Üniversitesi konservatuar bölümüne geçmesiyle İstanbul‘a geldi.

İstanbul’a ilk geldiğimde gözümde çok korkutucuydu. Uzun süre evden çıkamadım. Korkuyla alakalı değil ama çıkmak istemiyordum. Sonra geze geze, sevgilin ola ola alışıyorsun ve öğreniyorsun İstanbul’u. Benim en büyük mücadelem burada, evimi aramak oldu. Burası bana ait diyemedim hiç. 14 senedir burada yaşıyorum, 12. evim.

1997 senesinde, “Otogargara“nın setinde gülünçlik yaparken, şans eseri gelen teklifle “Bir Demet Tiyatro” dizisinde oynama şansını buldu. Uzunca bir süre, seyircilerin seyretmekten hoşlandığı, birden çok eleştirmen aracılığıyla da bi hayli beğeni alan zabıta İrfan karakterini oynadı. 2001‘de Zeki Demirkubuz‘un yönettiği “Yazgı” filminde Necati karakterindeydi.

Ayrıca Bakınız.  Deniz Yeltekin kimdir? Nerede oturuyor?

2003 senesinde “Hadi Uç Bakalım” ve “Alacakaranlık” dizilerinde oynadı. 2004 senesinde Okan Bayülgen‘in şov programı olan Zaga ekibine girdi. Aynı sene “Size Baba Diyebilir miyim?” adlı dizide oynamasının bunun yanında, “Yazı Tura” filminde Sencer kişiliğini oynuyordu.

Tolga Çevik, Erkan Can, Settar Tanrıöğen çocuk sahibi ve üçüde bunun çok güzel bir duygu olduğunu dile getiriyor. Ben çocuk istemiyorum. Tamamıyla o dünyaya girmek demek, çalışmamak demek. Tiyatronun çöküşü beni çok üzüyor ve ben ölmeden tiyatroyu düzeltmek istiyorum. ‘Hücreler’ benim en göz alıcı projem olacak. Tiyatro dünyasını canlandırmak benim gizli hedefim. Sinemayla alakalı çalışmalar yapmam lazım. 45-50 yaşına kadar çalışmam gerek. Anneme de bahsettim bundan. O da ’15 yaşına geri döndün. Yaş olarak büyümüyorsun, küçülüyorsun’ diyor.

2005 senesinde, Gülse Birsel‘in kendisini farkına varmasıyla, asıl çıkışını yapacağı “Avrupa Yakası” dizisi ekibine katıldı. Peker Açıkalın ve Günaydın’ın diziye katılmasının ardından katlanarak git gide artan reytingler, birden çok sinema eleştirmeninin şu soruyu sormasına sebep oluyordu: “Avrupa Yakası” mı bu ikiliyi ünlü etmişti, yoksa onlar mı diziyi?

Şu aralar “O hikayedeki mal benim” adlı stand up şovu sahneye geliyor. İstanbul Plus dergisinin Temmuz 2006 sayısına yaptığı röpörtajda; Boğazda dolaşmayı, ormanda yürüyüş yapmayı, kişilikli binalara bakmayı, denizi yakında zamandan yada uzaktan seyretmeyi, Cihangir’de Symrna ve Porte’de yemek yemeyi sevdiğini dile getiriyor.Cevap bırakın